Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 CC 1.6, 16v (2004) zhasínání motoru po nastartování


Iverson

Recommended Posts

Zdravím,

už asi měsíc řeším problém se zhasínám motoru. Děje se tak pouze při studeném startu v ranních hodinách, během dne problém není.

Probíhá to zhruba tak, že na první nastartování (bez plynu) motor běží asi dvě vteřiny a vzápětí zhasne, na druhé vytočení již chytne okamžitě a jede bez kolísání (někdy se sama od sebe spustí klima). Mechanik měnil svíčky, které jak zjistil, se krapet topily v oleji díky úniku a následně přetěsnil hlavu motoru. Problém ovšem přetrvává dál. Jednou se už dokonce stalo, že se motor chytl hned napoprvé, ovšem to vzápětí doprovázelo velmi nepříjemně klepání od motoru, po asi 10 vteřinách se uklidnil a dále běžel bez potíží. Mám obavu, co to jednou bude dělat v zimě.

Rozvody včetně filtrů jsou dělané měsíc zpět. Indikátor na baterii nic nehlásí. Jediné co ještě zlobí je (při sešlápnutí plynu) vrzající přední část výfuku, kde ještě čekám na opravu, ale to nevím zda by s tím mohlo nějak souviset. Má někdo zkušenost s podobným problémem?

Upraveno uživatelem Iverson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Iverson napsal:

Diagnostika nakonec ukázala váhu vzduchu, s tím, že je podle všeho v počátečním stádiu "odcházení" jinak nic. Tak pak napiš jak si dopadl, pokud to budeš spravovat.

Takže máš jezdit dál a čekat až odejde? uvidím co ukáže diagnostika mě

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Honza Ferkl napsal:

Takže máš jezdit dál a čekat až odejde? uvidím co ukáže diagnostika mě

 

Ano, opravit to prý nejde a nahrazovat novou zatím nemá smysl. Mám se na to zkrátka připravit jako na investici do budoucna. Popravdě ta nová lišta by byla určitě levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, krtek 2 napsal:

zmen servis ,tvoje auto nema vahu vzduchu ,ale map senzor 

zameral by som sa skor na cidlo teploty chladiacej kvapaliny ,a falosny vzduch motoru alebo skrtiacu klapku

To je zvláštní, v náhradních dílech dle VIN mi to váhu vzduchu normálně ukazuje, a co se tohoto týče nebavili jsme se o ní s mechanikem poprvé. Škrtící klapku už jsme taky řešili.

Jak se ten map senzor přesně nazývá? Databáze "AK" mi pod tímto nic neukazuje. Mají ho obsahovat pouze kabria, nebo obecně všechny 307ky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s niecim si to asi mylis ale podla tvojho vin vahu nemas 

ten mechanik sa asi prevazne orientuje na koncern  preto ti tlaci do hlavy tu vahu vzduchu ale  strsie pezoty  pouzivaju trochu odlisny system 

preto som ti pisal zmen mechanika ,pretoze i ked je urcite dobry na skodovky tak o pezotoch toho moc nevie 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak mechanik si trvá na svém, že váha vzduchu je v té trubce před škrtící klapkou. Kdyby se prý jednalo o nějaký snímač, diag. by to ukázala. Doporučil ještě diagnostiku od boshe, že tam bych třeba zjistil víc.

Když jsem se ho zeptal, jak by mohly studené starty souviset s občasným automatickým spuštěním klimatizace tak už vůbec netušil. U jiných aut jsem četl podobné potíže při špatném čidle teploty...

motor1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nejsem automechanik ale mam NFU v Berlingu a to co ukazujes je odvetrani klikovky. Map senzor je vlevo jak do nej jdou ty hnedo bile draty. V tom plastu pred klapkou je pak jeste nekde filtr. Me tenkrat auto cukalo, nedrzelo volnobeh az jsem vymenil zapalovaci rampu a map senzor a uz x let je klid.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, flacek napsal:

Ja nejsem automechanik ale mam NFU v Berlingu a to co ukazujes je odvetrani klikovky. Map senzor je vlevo jak do nej jdou ty hnedo bile draty. V tom plastu pred klapkou je pak jeste nekde filtr. Me tenkrat auto cukalo, nedrzelo volnobeh az jsem vymenil zapalovaci rampu a map senzor a uz x let je klid.

 

******

 

Měl jsem na mysli celou tu trubku nasávání (že je to uvnitř), ne přímo tu tenkou co z toho vede ven. O tom MAP senzoru už vím, a popravdě bych si přál, aby to bylo právě tím, jelikož to je záležitost pár stovek, podezření je však ještě přímo na škrtící klapku( ne že by byla zanesená, ale ta elektrika uvnitř že už může zlobit).. Četl jsem ještě, že funkčnost MAP senzoru se dá ověřit i jeho odpojením a následným nastartováním (zda se to bude chovat jinak), na což se mechanik ale příliš netvářil...

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Iverson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 8. 2017 at 19:24, krtek 2 napsal:

keby tam v tej hadici bola vaha tak z nej musi trcat konektor a kabely na to mechanik byt nemusis

su take vahy co sa strkaju do hadice ale vrsok tej vahy z tej hadice vykukuje vidis tam nieco?

Tak mám info z dia, zjištěna nižší hodnota sání vzduchu (viz. PDF). Ta se mimochodem neustále mění nahoru-dolu, čemuž napovídá i slabý zvuk kolísání motoru (nikoli otáček) na volnoběh.

Po odpojení MAP senzoru byla hodnota sání 2x vyšší ( má být kolem 450 mbar) a teplota z + 59° obratem - 30°. Jinou chybu to neukázalo, jen nestandardní hodnoty sycení cívky, kde má být rozpětí kolem 4ms a já mám kolem 14-15ms.

Mám ještě jiný dotaz, může mít teoreticky na průběh startování motoru nějaký vliv čidlo venkovní teploty? Má prý být v pravém zrcátku, ale tam jsme na první pohled nic nenašli. Mám totiž kromě toho i problém s chodem klimatizace, která nechce pořádně chladit.

motor sání par.pdf

Upraveno uživatelem Iverson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...