Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba


Matyb66

Recommended Posts

TANK M1 Abrams :cool:

Tank Abrams je vybaven dvoukompresorovou plynovou turbínou Avco Lycoming AGT1500C, s výkonem 1119 kW (1500 hp). Zrychlení z 0 na 32 km/h trvá pouhé 7,2 s. Turbína zaručuje vysokou pohyblivost a také se vyznačuje velmi tichým chodem (proto přezdívka „Šeptající smrt“). Výhodou turbíny je její snadná vyměnitelnost v polních podmínkách a možností výběru paliva (turbína může spalovat benzín, naftu, ale klidně i petrolej apod.). Nevýhodou je pak obrovská spotřeba – na 1 galon (3,79 l) neujede ani 0,6 míle (1 km).Palivové nádrže tanku Abrams jsou proto vskutku obrovské (pojmou 1908 l paliva). Tank je také opatřen automatickou hydrokinetickou převodovkou (DDA X1100-3B), která nabízí 4 rychlosti vpřed, 2 vzad, neutrál a otáčení na místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

T 815 8x8 VVN měla tabulkovou spotřebu cca 60L/100 Km na silnici v terénu 90 L/100 Km a s podvalem 150 L/100 Km. Pokud si to pamatuju dobře.

 

Ale je fakt že dokud se nedovíme jakou 807 so pořídil tak tady můžeme vařit takovýhle výplody donekonečna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, oddie napsal:

Jste mi připomněli, C8 s V6 jsem nedávno půjčil jako náhradní vozidlo, takže mimo pocuků tady okolo se taky podívala na Šumavu, celkově už to tu najezdilo něco přes 1000 km, z toho půlku po Praze a spotřeba se na PP ustálila na 11,7. 

Na C8 s V6 jsem měl zálusk, ale když jsem zjistil, že jsou jen s automatem, tak jsem vzal radši 2.2 16V.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi dobře udělal, on ten šestiválec nijak zázračnej není a přináší víc problémů než užitku. Spíš je to jen takové pro pocit, ale když už šestiválec, tak bohužel musím konstatovat, že je lepší se podívat u jiných značek... Samozřejmě řadovky od MB a BMW jsou úplně jiná liga, ale třeba i VR6 od VW se povedl líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...