Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymezení vůle řízeni - Peugeot 406 2.0 HDI


FilaULL

Recommended Posts

Zdravím,

 

začalo mi na přední nápravě cosi klepat a rázy se přenášejí do volantu. Zkontroloval jsem všechny čepy a došel k závěru, že má vůli osa hřebenového řízení, která se napojuje na volantovou tyč. Nevíte zda-li se dá tato vůle nějak vymezit nebo se musí koupit nové/repasované řízení?

 

Předem děkuji za rady.

Upraveno uživatelem FilaULL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podložkama ano, ale to vymezíš vuli na hřebeni. Da se koupit sada ruzně silných podložek a vkladají se pod pružinu tlačítka které tlačí hřeben k pastorku. Staré řízení to mělo přístupné odspodu, u nového myslím musíš demontovat pastorek i s domečkem, hřeben samozřejmě ven, takže v podstatě se rovnou udělá repas. Nebo koupit jiný repasovaný řízení výměnným zpusobem za cca 6 tis

 

Pokud je vůle na ose pastorku tak je v háji to válečkové ložisko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nejspíš to bude vůle na hřebenu, taky když je teplo nebo se motor  a tedy od něj řízení zahřeje, tak to přestává. Zespodu mám 5ti hran 18 mm, když ho vyšroubuji, tak je tam takový oranžový gumový palec a uvnitř zůstane takový modrý klobouček, kam přesně se ty podložky dávají? Když to bylo vyndané, vůle se znatelně zvětšila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...