Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hlava valcu z 1.0 na 1.1


kadlik1

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Dovolím se přihodit dotaz. Potřebuji repasnout hlavu na motoru HDZ 1.1 44 kW. Vyroben 9/96. A protože auto potřebuju denně sehnal jsem zalozni hlavu, kterou chci nechat repasnout a pak prehodit. Ted dotaz k zamennosti.  Na hlavě co jsem koupil jsem vyřazeno číslo 9610923010, na hlavě co je v autě je vyřazeno 9619406110 . Hlava co jsem sehnal je jen hlava s ventilátorem, bez vacky a všeho ostatního. Půjde Vacka přehodit? Jsou hlavy záměnné nebo mam shánět další?

Díky za rady

Upraveno uživatelem erv
Doplnění udaju
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, erv napsal:

Hlava co jsem sehnal je jen hlava s ventilátorem

Jak to vypadá :myslim

Vačka a vše ostatní by mělo jít přehodit ALE.... Na tomto typu motoru to ověřené nemám, ale na motorech řady XU nešla dát hlava z 1,6 na 1,9.... Resp. fyzicky pasovala, ale ten motor nechtěl moc jezdit.... Obráceně bez problémů.... Je tam jiný průměr sacích ventilů a asi i kanálů v hlavě.... U motorů TU jsou určitě různé průměry kanálů, ventily ověřené nemám.... Takže teoreticky obecně: z menšího objemu na větší raději ne.... Jinak se mi tady válí 954, 1124 i 1360....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kUA TY AUTOMATICKÉ OPRAVY NA na mobilu. Ta záložní hlava je jen s ventilama bez vačky apod ... Nicméně by asi bylo lepší sehnat hlavu nastrojenou, že? Jinak obě hlavy by měli být na 1.1 , jen jsem vytáhl starší téma abych nezakládal zbytečně nové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by lepší sehnat celou hlavu i s vačkou, která je už zaběhlá ve "svých" ložiskách v hlavě. Kdyby se jednalo o nějaký nedostupný motor, ale válí se toho všude tuny. Když někdo bude rozumnej, tak ti to nechá celý za cenu šrotu nebo za nějakou rozumnou cenu, maximálně do litru. Sehnal bych hlavu přesně na ten typ motoru (kód motoru), jaký máš. Vyhneš se tím případným problémům. Ideálně, někde ze šroťáku, kde si to můžeš sundat z motoru a nechají ti to za cenu šrotu/kg . Kouknul bych hlavně na vačku, jestli to není vydřené a pak udělat jenom gufera a zalapovat sedla pastou, vyčistit, vůle. Pokud bude vačka dobrá a nebude to "potkan", tak by měl být zbytek dobrej.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ještě si dovolim jednu otázečku. Co a jak byste opravovali:

 

Auto normálně jezdí, normálně topí, normálně chladí. Před vánoci mi najednou ubyla voda v chladiči, v expanzce nebylo téměř nic. Dolil jsem a od té doby se hladiny drží pořád stejně. Na víčku od oleje je trochu šlemu,  nicméně to trochu přičítám současnému počasí. V expanzce je trochu mastnoty, ale to tam je už od koupě (já mám najeto cca 22 000 km). Olej se ztrácí, né úplně málo, ale auto je tak trochu olejnička a nechávám flíčky na zemi.

Teď co s tim? Jen těsnění pod hlavou? Nebo repasovat hlavu? Problém je, že nemůžu bejt bez auta a hlavu na HDZ s číslem co mám v autě se mi nedaří sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pres vikend to muzes stihnout dat do kupy. Pravdepodobne tesneni pod hlavou, pokud to nikdo neuvaril tak, ze se ohla hlava. To ale lehce zmeris sparovyma merkama a suplerou-  mereni roviny. Koupis gufera na ventily, lapovaci pastu na sedla, novy rozvody, olej, filtry, mozna gufero vacky a nemuze te nic prekvapit. Na 16V me stacili 2dny pri lehkym tempu. Na hlave neni (co ja vim) vyrazen typ motoru, takze ti staci sehnat hlavu stejneho typu (1.1) a toho je vsude dosti. Pripadne me opravte zasvecenejsi do problematiky motoru tu1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto za myho vlastnictví (cca 22 000 km) nikdy nevylezlo do cerveneho ani pred cervene, jak rikam topi a chladi to naprosto normalne. Spis se mi do toho moc nechce z toho důvodu, že mi chybějí zkušenosti, těsnění pod hlavou jsem měnil jen kdysi dávno ve 120tce. A pak se stejně měnil motor, bo byla hlava křivá jak banán.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nu což, mám tu jednu hlavu navíc, takže si na ní nanečisto zkusím demontáž výměnu gufírek a zalapování ventilů a pak se uvidí. A propos - jakýho výrobce těsnění doporučujete? Mám vyhlídnutou komplet sadu těsnění na celej motor Ajusa. Má smysl to dávat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuju doby, kdy Ajusa byla sázka do lotynky.... Ale to už je fakt hodně dávno.... Osobně jsem špatnou zkušenost neměl, ale někteří kolegové dost nadávali, dokonce včera na to přišla řeč na brigádě nad přestrojovaným motorem z Hyundaie….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Kucí ještě dvě rychlé otázky - ořech pro hlavové šrouby je Torx E12?

Chladící kapalina - je možné po proplachu motoru použít modrou (G11 tušim - lil jsem jí do Favorita). Mám jí doma hojnou zásobu. tak zda je vhodné ji použít. Teď je tam rlžová G12, budu dělat čištění chladicího okruhu čističem.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...