Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký olej pro 406 1,9 TD 68kW(10CUN1)?


foxy

Recommended Posts

Zdravím,

jsem čerstvým majitelem výše uvedeného auta,215k na motoru(nesmotáno)

Prosím místní zkušené osazenstvo o radu jaký olej do motoru,nikde jsem to zde nenašel.Rozhodně nechci šetřit,dopřeji mu to nejlepší.Vyhledavače mi z těch lepších našly buď Shell Helix HX 7 10W-40 nebo Castrol Edge ale dám na vaše rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím,mám dotaz na zkušené-měním olej každých 10 000 (Total Quartz 7000 diesel) včetně všech filtrů (vše Mann).S autem jezdím výhradně dálky min 100 km ale často i 500 na jeden start ,převážně dálnice a tomu odpovídající rychlost.Vždy po startu nechávám cca 5 min volnoběh na základní ohřev a prvních 20 až 30 km jedu do 2000 rpm pak teprv začnu valit.

Vydržel by při takovém režimu ten olej třeba 15 ?Nehodlám s tím začít, těch pár korun mě za to nestojí jen mě zajímá jestli by to ten motor dlouhodobě snesl když (též starodýzlové) kamiony mění třebas po 50 a trambus na rozvážkách se stejným motorem musí co 15. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Když jsem auto koupil a zjišťoval oleje vyjel mi ten 7000 10W-40.Žádný zázračný kapky tam lejt nebudu na to už dost aut doplatilo.Olej má aditiva navíc jezdím na  dálky a rychle tak je po těch 15 tis.a od koupě propláchlej dost.Měnil jsem olej po 10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano aditiva su diskutabilne na pouzivanie . je to 50 na 50 jedny tvrdia ze pomahaju druhy ze nie.

ale ten tec 2000  nie je aditivum ale pripravok na cistenie motoru od usadenin a sluzi na preplach . cisti mazacie kanaliky napr k hydrostelom alebo k hydrosponovaku na retaz a tak dalej 

ja som auto kupoval ked malo 125 000

 pri vymene som pouzil tec 2000 a ked mi kamarat menil rozvodovu retaz tak musel davat dole aj veko aj olejovu vanu a vravel ze bolo vsetko cistucke dokonca aj sito na verpadle takze svoje opodstatnenie ten preplach urcite ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...