Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 HTB - Modrý Lev


Peu306

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Teď to neber jako rýpání, ale můžeš mi vysvětlit proč? Vždyť to ten vzhled auta akorát kazí, neorigo denní svícení je skoro vždy nepříjemné pro ostatní a ještě většinou nesvítí zadek (nevím jak to máš ty). Není to žádně útočení, jen tomu nějak nerozumím... Já osobně bych denní svícení zakázal :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z jakého důvodu je pro ostatní nepříjemné? Za prvé denní svícení šetří baterku,za druhé šetří žárovky v hlavním světle. Nehledě na to,že pokud máš na autě denní svícení,tak sním nesmí svítit nic jiného,ani zadek auta. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidět jsou,žádný strach [emoji4] 


Jo vidět jsou, ale v řadě jedoucích aut nebo když se auto objevuje přes horizont postrádají takto nízko umístěné denní světla význam. Na autě jsou jen kvůli tomu, aby jsi byl ty vidět. Ale proti gustu... ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divil by ses kolik aut po Praze potkám s dodělaným denním svícením tak, že to buď svítí nepřiměřeně moc - nebo naopak ani nevíš že je má.. Že zadek nesvítí je právě ten problém. Strašně lehko taková auta za šera zezadu přehlédneš, nemluvě o tom kolik lidí pak vyjede mimo město a zapne si zapnou normální světla, takže jedeš po okresce/dálnici a najednou je před tebou auto :) nikdo neříká že je to tvůj případ samozřejmě. To tu baterku šetří až tak moc? Šetření žárovek ve světlometech mě vždycky pobaví :D

Nechtěl jsem na tebe útočit, jen mě to zajímalo :) Každopádně jak píše Radim - proti gustu.. Ty s tím jezdíš a to je hlavní :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se tu pěkně čertíte, když i origo denní mohou být nízko. Pro jejich umístění platí pravidla jako pro mlhovky. Navíc i u origo denního nesvítí zadek. 

Sám jsem ho měl, umístěn dle zákona, ale kazilo to vzhled auta. Ideálně to mít místo mlhovek. Šetření se u mě ale nakonec nekonalo, jelikož za rok to přestalo svítit (byl to šmejd s homologací za pár stovek). A když se koupí pořádný světla, bude trvat hodně dlouho než se vyplatí jejich provoz.

Na podzim jsem dal do hlavních světel Osram NBL, protože ráno jedu za tmy a večer se vracím za tmy. Ale znám omezenou životnost, na jaře tam vrznu zpátky obyč a NBL tam půjdou zase na zimu a budu se modlit, aby ji vydržely. :D 

Ale četl jsem nějakou studii, že celodenní svícení nesnižuje nehodovost, a když už tak minimálně. Takže je diskutabilní zda svítit i přes den. Spíše jde o ty bezmozky, kteří i za šera jedou na denní, to platí i o origo. 

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jelikož mám vůli na řemenici na servo pumpě a dělá to velice nepříjemné zvuky :D , tak budu muset koupit nové servo. 

Jediné na co si tedy dávat pozor je,aby řemenice byla stejného průměru se stejným počtem drážek ? 

Zjistil by mi někdo prosím OEM kod?  - VF37AKFXE32115035

Děkuji :) 

 

20180206_170927.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Lehce to tu oživím :aut .....

Tento týden se měnily zadní ložiska kol,dávala se značka FAG, origa tam byli také FAG,přesto jen na jedné straně. Na druhém ložisku bylo jen Made In France.Přesto obě vydržela cca 430 000 km.

Dále se prováděla výměna těsnění pod víkem ventilů ,které už propouštělo olej po celé délce. 

A jako závěr,aktuální fotka po přezutí :mrk:papa

 

A abych nezapomněl,zanedlouho bude zase netknutá,díly už jsou sehnány,už jen lak :super

 

20180323_175949.jpg

20180322_162052.jpg

Upraveno uživatelem Peu306
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...