Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kovové rány od zadní nápravy 206 SW


ludviktom

Recommended Posts

Zdravím Peugeoťáci :)

Chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám 206 SW z roku 2003, najeto cca 130 tis. km. Před nějakými 5 tisíci jsem nechával dělat repas zadní nápravy, protože auto už mělo zadní kola dost do A a se zátěží začínalo divně plavat.
Po repasi bylo všechno OK a auto se zase chovalo na silnici normálně, jak jsem byl zvyklý. Po nějakém čase se začaly ozývat divné kovové rány od zadní nápravy. Auto se chová pořád normálně, nepociťuju, že by bylo něco špatně, ale ty rány mě opravdu štvou.
Nejvíce je to slyšet, když zatáčím v malé rychlosti - při zatáčení doleva se ozve rána od pravého zadního kola a při zatáčení doprava se ozývá rána od levého zadního kola.

Tipoval jsem to na špatné silentbloky ramen, ale ty jsou dle mechanika ok. Máte někdo tušení, co by mohlo být špatně?
Děkuju předem za jakýkoliv názor či radu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dle p. Hejdy (repase náprav v Litoměřicích), který mi 206 repasoval a dnes jsem mu se stejným problémem volal, má tohle bouchání na svědomí povolený šroub na stabilizátoru. V lepším případě stačí 13 klíčem dotáhnout, v horším případě může být šroub ztracen, nebo bez hlavy. Pak výměna, nebo je prý i možné pro jistotu udělat ještě jeden šroub vedle. Zítra to jdu vyzkoušet.

 

EDIT: Tak dnes jsem byl u p. Hejdy. Mezitím jsem zjistil, že páka držící stabilizátor je v oku pro šroub prasknutá, takže vyvařit a vybrousit, ale rány neustaly.

Nakonec se ukázalo, že na vině je silentblok mezi nápravnicí a karosérií, nebyl praklý, jen byl komínek pro šroub už omačkán, takže vznikala vůle, kterou nešlo utažením vymezit. Pomohlo vypodložení a do budoucna případně výměna.

Upraveno uživatelem PAJA106
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dneska bylo auto na rampě, na kterou se jezdí při STK a rány vychází nejspíše z té silné trubky někde z levé strany. Může být něco s tou vnitřní tyčí - viz obrázek?

Asi budu muset zajet třeba do Příbrami, kde se zabývají zadníma nápravama, jestli mi poradí...už fakt nevím co s tím :-(

Výstřižek.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám dotaz - položka č. 7 na obrázku je dotažená šroubem pol. č. 70 a matkou pol. č. 11. Co přesně prosím dělá ta matice?

Protože šrouby č. 70 byly z obou stran dotažené, ale 11 ka na levé straně auta byla trochu povolená a po dotažení o cca půl otáčky už auto žádné rány nevydává!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

U mé nápravy je to opravdu tak, že 11 přitahuje 7.
Skrz 7čku kouká závitová tyč a 11ka je matka s docela velkým osazením. Až budu u auta, tak nahraju foto.
Po dotažení jsou rány pryč a minulý týden jsem na dovolené najel cca 3500 km a vše naprosto OK.

Děkuji za všechny nápady :) 

20171105_102634.jpg

Upraveno uživatelem ludviktom
Doplněné foto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím, tak toto dilema jsem řešil taky a řešili jsme to stále asi ve dvou servisech. Na technické vše v pořádku zadní náprava bez vůlí tak jsem byl bezradný. Nakonec to byla opravdu banalita,kamarád mechanik chytil za pomocné rameno jen na SW šikmé , a to bouchání bylo na světě. Jsou tam kulové čepy které byly uplně suché a rezavé. Stačilo vymontovat pořádně vyčistit a namazat. Od té doby je klid ,jinak to byly rány úplně děsné. Tak snad tato zkušenost pomůže vám všem kdo měl nebo má podobný problém. Čus 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...