Jump to content

Dostalo mě do kolen :)

Recommended Posts

Hele já nevím jestli mi něco uniklo, ale ony už neplatí jednosměrky od nového roku? :D:D Nějak si nedokážu vysvětlit jak jinak bych mohl během třech dnů narazit rovnou na dva jezdce v protisměru :D 

První si to šinul z OC Černý Most ven vjezdem a druhý v Dejvicích v ulici Dejvická - zřejmě cyklista co zapomněl že jede autem :D Oba naprosto v klidu, nepřišlo jim nic divné, nijak nezmatkovali nebo tak.. :D 

vlcsnap-2022-01-06-11h51m06s109.thumb.png.b33412b8cacb8a14deea4c7f88bffce8.pngvlcsnap-2022-01-06-11h51m26s942.thumb.png.dba2b5f3843f3a991b35e78cf5241ff1.pngvlcsnap-2022-01-06-11h52m53s011.thumb.png.3a4c5d9427743ee4fca3d39be0c9c875.png

Pokud jedu svým osobákem tak neexistuje abych jednosměrku projel v protisměru. Něco jiného bylo když jsem jezdil u cestářů nebo když jsem jezdil doprovody u nadměrky tam se běžně jezdí i kruháky v protisměru protože to tak vychází na snadnější průjezd nákladu. 

Když je někdo 15 let zvyklej jezdit jednosměrkou, kterou najednou otočej, tak si klidně popovídá i s zrovna běžně projíždějícíma poldama... "tady bude asi někdo couvat... 😃"  - "no to ano slečno, ale my to nebudeme.. 😅"

Mmch po měsíci stížností stovek lidí to vrátili zpět.. páč se kuli tomu zasekával i bus na "objízdný" trase, kde se hromadila auta... 

Když jsem v Pardubicích zavážel knihkupectví v pasáži za Mc Donaldem, najížděl jsem tam z třídy Míru kouda parkem a od krámu pak do ulice Bratranců Veverkových, která byla určitě dlouho celá obousměrná. Po několika letech mého každopondělního ježdění si v Pardubkách někdo pohrál s jednosměrkama a na mě mezi Smilovou a Hronovickou "bafnul" řidič, který odbočil právě z Hronovické celkem svižně proti mě. Když proběhla nějaká ta mimika a gestikulace, vylezli jsme oba ven a on mi jednak sdělil, že je to tam už minimálně měsíc jednosměrný a druhak mi ukázal takovou modrou obdélníkovou tabuli s bílou šipkou .... Pa taky dodal, že tam dost často jsou MPíci a od tý doby už jsem tam protisměrem nejel.
Holt někdy je zvyk železná košula
image.thumb.png.9171480d4bbcbc87ced392824ea9c416.png

Za komárů se dalo (když to jeden znal :D ) objet tramvaj stojící ve Vítězné ulici v zastávce Újezd tak, že se dalo odbočit vpravo do Šeříkové (tehdy obousměrná) a následně vlevo do Říční (tehdy jednosměrná směrem k Újezdu) a tím získat i několik minut. Můj trenér se tehdy živil jako drožkař a když mě někdy vezl z tréninku dom, často jsme tudy projížděli. Pak nám ale jednou vyprávěl, jak ho čapli právě v Šeříkový, on měl naložený nějaký cizince na letiště a jakmile odbočil vpravo, tak tam stáli policajti a ukázali mu, že vjel do jednosměrky v protisměru. Stálo by ho to tehdy víc než celý rito na letiště (cajti byli nesmlouvaví a on byl drožkař), ale ty turisti mu to prej dali jako tuzér, když na letišti vylezli z auta. Každopádně tyhle náhlý změny se dějou a je třeba na ně dávat bacha - ale třeba ta Dejvická ulice, co tu postoval Rikic, ta je jednosměrná co si pamatuju (a furt stejně)

image.thumb.png.32348e95d6498a4ccf616908654da067.png

Edited by Medvěd