Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dostalo mě do kolen :)


Recommended Posts

Hele já nevím jestli mi něco uniklo, ale ony už neplatí jednosměrky od nového roku? :D:D Nějak si nedokážu vysvětlit jak jinak bych mohl během třech dnů narazit rovnou na dva jezdce v protisměru :D 

První si to šinul z OC Černý Most ven vjezdem a druhý v Dejvicích v ulici Dejvická - zřejmě cyklista co zapomněl že jede autem :D Oba naprosto v klidu, nepřišlo jim nic divné, nijak nezmatkovali nebo tak.. :D 

vlcsnap-2022-01-06-11h51m06s109.thumb.png.b33412b8cacb8a14deea4c7f88bffce8.pngvlcsnap-2022-01-06-11h51m26s942.thumb.png.dba2b5f3843f3a991b35e78cf5241ff1.pngvlcsnap-2022-01-06-11h52m53s011.thumb.png.3a4c5d9427743ee4fca3d39be0c9c875.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jedu svým osobákem tak neexistuje abych jednosměrku projel v protisměru. Něco jiného bylo když jsem jezdil u cestářů nebo když jsem jezdil doprovody u nadměrky tam se běžně jezdí i kruháky v protisměru protože to tak vychází na snadnější průjezd nákladu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je někdo 15 let zvyklej jezdit jednosměrkou, kterou najednou otočej, tak si klidně popovídá i s zrovna běžně projíždějícíma poldama... "tady bude asi někdo couvat... 😃"  - "no to ano slečno, ale my to nebudeme.. 😅"

Mmch po měsíci stížností stovek lidí to vrátili zpět.. páč se kuli tomu zasekával i bus na "objízdný" trase, kde se hromadila auta... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem v Pardubicích zavážel knihkupectví v pasáži za Mc Donaldem, najížděl jsem tam z třídy Míru kouda parkem a od krámu pak do ulice Bratranců Veverkových, která byla určitě dlouho celá obousměrná. Po několika letech mého každopondělního ježdění si v Pardubkách někdo pohrál s jednosměrkama a na mě mezi Smilovou a Hronovickou "bafnul" řidič, který odbočil právě z Hronovické celkem svižně proti mě. Když proběhla nějaká ta mimika a gestikulace, vylezli jsme oba ven a on mi jednak sdělil, že je to tam už minimálně měsíc jednosměrný a druhak mi ukázal takovou modrou obdélníkovou tabuli s bílou šipkou .... Pa taky dodal, že tam dost často jsou MPíci a od tý doby už jsem tam protisměrem nejel.
Holt někdy je zvyk železná košula
image.thumb.png.9171480d4bbcbc87ced392824ea9c416.png

 

Za komárů se dalo (když to jeden znal :D ) objet tramvaj stojící ve Vítězné ulici v zastávce Újezd tak, že se dalo odbočit vpravo do Šeříkové (tehdy obousměrná) a následně vlevo do Říční (tehdy jednosměrná směrem k Újezdu) a tím získat i několik minut. Můj trenér se tehdy živil jako drožkař a když mě někdy vezl z tréninku dom, často jsme tudy projížděli. Pak nám ale jednou vyprávěl, jak ho čapli právě v Šeříkový, on měl naložený nějaký cizince na letiště a jakmile odbočil vpravo, tak tam stáli policajti a ukázali mu, že vjel do jednosměrky v protisměru. Stálo by ho to tehdy víc než celý rito na letiště (cajti byli nesmlouvaví a on byl drožkař), ale ty turisti mu to prej dali jako tuzér, když na letišti vylezli z auta. Každopádně tyhle náhlý změny se dějou a je třeba na ně dávat bacha - ale třeba ta Dejvická ulice, co tu postoval Rikic, ta je jednosměrná co si pamatuju (a furt stejně)

image.thumb.png.32348e95d6498a4ccf616908654da067.png

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

V neděli mi volal malej Pepíno strejďáčku v úterý máme ve škole sběr papíru mamka mi v práci sehnala nějaký materiál kterej můžu odevzdat a doma máme taky něco nasbíraný ale od mamky z práce to musí někdo přivézt je toho moc a mamka neumí jezdit s dodávkou mohl by jsi to zařídit aby ta dodávka dojela od mamky z práce do školy a zase zpátky k mamce do práce on tam nikdo z kolegů nemá čas. Tak jsem mu slíbil že když nepůjdu jezdit na bus tak mu ten sběr dovezu. To byl jako ten nezáživnější začátek. Dneska kolem 9 jsem s půjčenou dodávkou přistál u školy tam jsem našel učitelku která to měla na starost že jako vezu za našeho Pepína ten sběr a ona povídá a kolik toho máte že jste dojel tak velkým autem a já říkám jen trochu. A ona no kolik a já asi 650 kg a ona začala lapat po dechu a to že nejde že tolik nemůže vzít a já a proč by to nešlo a ona že na tom formuláři má napsáno že za jednoho žáka může přijmout jen 30 kg papíru. A to sem šel do kolen já a říkám hele a to jako myslíte jako vážně co mám s tím papírem dělat a ona to je vaše věc ale já víc než 30 kg neberu. A já ty vole to jsem asi kdysi chodil do blbé školy když tam jsme soutěžili kdo bude mít toho papíru víc nejen mezi sebou ale i mezi třídama a ta třída která měla nejvíc sběru jela na lyžák nebo nějakej výlet za část peněz který se díky sběru vydělali a ona to bylo asi hodně dlouho zpátky teď už se takoví věci nedělají a mě zas padla čelist a říkám a to jako proč a ona no protože by si žáci mohli závidět že někdo má a někdo nemá možnost sehnat takové množství sběru to by bylo nekorektní a já to si děláte pr.el a ona se začala červenat nutno podotknout že jestli jí bylo malinko přes 25 tak to bylo dost a řekla že teda ať si s tím dělám co chci ale že ona to přijmout nemůže. A já aha to bude Pepíno zklamanej protože on nejspíš pamětliv z mého vyprávění zaúkoloval kdekoho aby mu sbíral papír aby měla jeho třída šanci být nejlepší na škole když tam nebude mít to co si sehnal. A ona že neví jak to myslím tak říkám do který třídy chodí a aby teda spočítala kolik může ta třída mít podle počtu žáků a ten zbytek že odvezu no než jí to došlo tak to trvalo dost dlouho ale pak to pochopila než jsem to tam vyházel tak že prej asi 50 kg už nemůže zapsat no motali se tam nějaký puboši tak 7-8 třída tak říkám kluci kolik jste donesli papíru a ten jeden že nic že nejsou paka aby se dřeli tak říkám pojď sem čapni ten balík a běž se zapsat a kamarádi si taky můžou vzít.  A když jsem to říkal u ségry v práci když jsem vracel dodávku tak mi to nechtěli věřit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Véno - tohle by mě taky dostalo do kolen.
Nicméně chápu i tu učitelku, která si prostě s půltunou "sběru" nevěděla rady. V době, kdy jsme tyhle sběrový akce zažívali my, byl o papír asi větší zájem a pro školu bylo snadné si v rámci akce objednat náklaďák a sběr nechat odvézt. Dneska to musí zajistit sama ze svého a po pravdě ani netuším, zda za ten papír může dostat nějaký kačky, když modrejch konťáků jsou všude hromady ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...