Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dostalo mě do kolen :)


Recommended Posts

no chtělo by to CENZURU 😉--protože co se v poslední době objevuje za články na internetu je fakt hrůza, já si dal závazek, na ty nekřiklavější názvy článků neklikat, bo sem se taky dozvěděl, že pro auto je v zimě nejlepší postavit ho do teplé garáže na špalky a nejezdit 🤠

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ad-absurdum je to vlastne pravda. Autu je nejlip v konstantni tepote a suchu. A pri dlouhem stani se deformuje pneu, tazke spalky jsou jasne :D . Na auto se nedostane cuurbes, hlavne sul... takze to nerezne, diky absenci vlhkosti uz tuplem. Nizke teploty taky zvysuji opotrebeni pri stratech a tak, takze to taky odpada :D:D . Jako sice je to auto tak nejak na ho*no pak, ale to je vedlejsi.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je otázkou, jestli si chceš v článku ,,Jak chránit auto v zimě'' přečíst, že auto má být celou zimu v garáži 😂

jinak tohle se za komančů dělalo běžně--auto na špalkách a do roboty MHD 😯, ani tomu dnes nechci věřit

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Petr 3008 napsal:

Tak nevím, jestli by nakonec nebylo lepší v autě nezapínat vůbec nic..  😂

Teda nevím, kolik ten display může mít spotřebu energie.... Nebo ty zmiňované blinkry.... Ale co je vidět okamžitě na PP je zapnutí kompresoru klizamitace.... Divím se, že si toho v EU ještě nikdo nevšimnul.... :roker A nebo všimnul a už se něco chystá.... :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2021 at 19:33, ozzy56 napsal:

my zas máme sousedku, začala jezdit v cca 50 letech, když jí zemřel manžel, samozřejmě nikdo není dokonalý, ale takový antitalent je fakt těžko k vidění--ta než zajede do řady na parkovišti, nejméně třikrát vystoupí a jde to omrknout, a to už řídí asi 10 let, pak obejde kliky dveří, no komedie 😉, jinak hodná paní

Znám podobný případ i když ten řídit uměl. Ale připomněl jsi mi ho tím obcházením klik. Když jsem ještě bydlel u rodičů tak naproti v baráku na sídlišti bydlel chlápek a měl "stodvacítku". Ten když přijel tak to byl rituál u kterého jsme se vždycky bavili. Zamknul auto, obešel ho, vyzkoušel všechny kliky, kapoty, koukal po kastli (asi jestli tam nemá nějakou oděrku), potom znovu obešel celé auto a vyzkoušel zase kliky a pomalu začal odcházet k baráku. Několikrát se k autu ohlédl, potom se zastavil, vrátil a udělal ještě jedno kolečko s klikama. A tohle dělal pokaždé když odněkud přijel. No a po letech si pán koupil fungl nový Hyundai (něco z těch prvních prťavých velikosti i10)....tak si zkuste představit jak to vypadalo, když přijel....ten v tom autě prvních pár nocí snad chrápal 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak podobnýho "pošuka" máme tady v baráku. Měli stodvácu. Když zkoušel kliky tak se auto skoro houpalo. Pak koupili Hyundai Elantra. Má to už centrál. Co myslíte? Taky obcházel a kontroloval min. 2x. A to nejlepší je, že nemá papíry a řídí jeho žena, která to vůbec neřeší. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, ozzy56 napsal:

 tož totok je v jaguáru co ?? :D

V čičince jsem to ještě nezkoumal, ale ve Focusu je vidět (na volnoběh) jak okamžitá skočí nahoru.... Vždyť se také píše, že zvýšení spotřeby je zhruba o 0,5 - 1 l/100km....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak klima je od toho aby se používala a my se nemuseli vařit:D Jinak zaplou klimu na těch svých (skoro)veteránech nepoznám ani na jízdě ani na spotřebě - i když u LFY s LPG to neřeším a čistě benzínového RFV (raději) taky ne:D Ale dokázal jsem jet s 307 RHR za 15 na sto:o táhl jsem prázdný podvalník, co je proti tomu zapnutá klima:D

Ale jestli chce někdo šetřit, tak se hlaste až budou tropy - klidně půjčím 206 bez klimy a serva:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LFY - to je 1.8 ???  To jsem měl ve 406tce s LPG a když jsem zapnul klimu, tak se auto zastavilo 😮

A partnerka moje klimu nesnáší, takže i v našem černém autě jezdíme s vypnutou klimou a jde to :P (jen když jedu sám nebo s dětma, tak si ji poučtíme :)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, VojtouNerCZ napsal:

Jo taky jsem se u toho s chutí zasmál. Minimálně to co možná ušetří na průměrné spotřebě projezdí k pumpě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

A určitě by bylo třeba i zhubnout, každé kilo je znát - to by pak bylo ušetřeného paliva 😂.

Je to jednoduché - všechno z auta vyházet, nic nezapínat, úspora bude jistá.  A proto se těším až natankuju plnou, nahážu krámy do auta a vyrazím někam do světa. Snad se toho ještě dočkám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...