Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dostalo mě do kolen :)


Recommended Posts

NO ono to má ale i druhou stranu mince ten řidičák omezený na automatickou převodovku. Kolega se takhle " zbavil " řidičských tužeb své milované poloviny zaplatil jí AŠ ale jen na automat a má auto s manuálem tudíž žena má ŘP ale domácí auto řídit nemůže. Ale musela si projít autoškolou aby uznala že na silnici je vcelku nebezpečná sobě i ostatním ale do té doby než si prošla autoškolou tak si tento fakt nedokázala připustit. A ten kolega říká výš jak bych byl rád když jedem na dovolenou aby jsme se mohli vystřídat nebo když jedem někam na výlet aby řídila jenže ona na to prostě nemá. A teprve když odchodila autoškolu tak to pochopila že fakt jezdit nemůže ani s tím automatem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokonce je tam kód i na to, že se nesmí řídit pod vlivem alkoholu... 😂 Jsou to mezinárodní kódy... automat má tuším 10.02 .. na řidičáku je např. skupina B datum od kdy jí vlastníš a pak to dlouhý pole.., tam se to píše... jen k tý skupině který se to týká....

01.01, 01.02 a 01.06 jsou různý kombinace brýle a čočky

automaty samostatně smysl maj..., některý lidi (ať líný nebo ňák postižený a nebo s nedostačující koordinací pohybu) maj aspoň trochu šanci si pořídit auto a jezdit... přibejvá jich... spíš je to ale o lenosti... je nezajmá prožitek z jízdy..., je zajmá že nemusej hromadnou... a nebo sou to paničky, co maj baráky za prahou kde jezdí hromadná jak sobí spřežení, takže je to donutí.. ale chtěj to co nejjednodušší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kód na alkohol bych chápal tam,kde je obecně povolený - ale třeba je to příprava, když by to náhodou povolili i tady( i když to si radši nepředstavuju)

spíše si pokládám otázku kolik autoškol má k dispozici automat a co budou takoví řidiči dělat v případě nehody/poruchy?

představa toho, jak dotyčný řekne: "já musím mít automat, na manuál nemám řidičák" - no slyšet to, tak asi padnu pod stůl:myslim

stačí, že vypustili techniku - chápu, že současná auta jsou složitá, ale aspoň nějaké základy měli zůstat - aspoň aby dotyčný rozpoznal manuál od automatu;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, ozzy56 napsal:

to jako když si koupím auto s automatickou převodovkou, tak musím do autoškoly??  dyť mi vezmou i to co mám :D

Ty nepotřebuješ řidičak na automat, ty maš plný B nebo C či D, mužeš řidit co chceš, na automat je to vlastně omezený B, tak že nemužeš řidit auto s manualem.

@PaKrPři nehodě se asistence pojišťovny ptala na to jaky auto potřebujeme, jestli automat nebo manual, kombik atd, musi poskytnout auto stejne užitne hodnoty.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to vubec legrace. Driv kazdej vesnickej mladoch mohl drazdit Fika od patnacti let na "M" nebo honit BAbettu. Ted je na to potreba A1, protoze Fik je trikvalt ma navic v papirech max.rychst >45klm/hod a vetsina Babett je dvoukvalt. A tak mladoch ceka do 16 a dela papiry na dvacu, ktery jsou mu ve skutenosti k nicemu!:papa

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 Jen obráceně a jen v případě, že máš papíry jen na automat. Tohle už za "velkou louží" platí pár let. Nedávno jsem v rádiu nebo TV, už přesně nevím, zaslechl zprávu jak kdesi v Americe dva dárečci chtěli ukradnout nějakou super káru. Otevřít se ji to podařilo, ale nikam neodjeli - byl to manuál.:aut   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale né ozzy... Pokud máš normální plný B tak jezdíš s čímkoli atm i manuál... pokud máš 10.02 tak jen automat a manuál nesmíš....

PaKr My máme automaty 4 :) A znám minimálně 5 dalších autoškol v okolí s minimálně jedním automatem... mimo prahu to asi bude jiný, ale začně toho přibejvat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím o co jde..., ale nemáme ani jednoho.. nevím o autoškole, která by ho měla... protože "logicky" ti na aixama stačí udělat v 15ti letech AM - tj moped.... 😂 bordelistán... s mopedem můžeš řídit auto a s autem můžeš řídit moped... 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

".... muzes ridit moped" ale JEN nekterej prave diky tomu bordelianu!:potlesk

 

Edit:

15 let byk v garazi itakskej veteran BMA Amica [viz foto]. Jenze italska kvalita je neco jako pazoutska elektronika: Trubkovej raam z tenkostennejch trubicek, do nej implementovanej 2T motor z Vespy 50 a k tomu prinejtovana plastova kara z jednoho kusu, 4 kvaty dopredu, 4 dozadu Ital to delal v 60.letech pro lidi co propili paspiry, tam nebylo potreba nic.

Bohuzel ty trubicky hnily, hnily az uhnily a byli jsme radi ze to slo do sveta. Syn se na tom naucila ale dobre jezdit [po polnackach, okreskach a s "M'kem

SK3.jpg

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Weri 605 díky za osvětu:) v mém rodném městě byly (a asi stále jsou) autoškoly akorát dvě. Jedna měla golfy a druhá fabie htp - to už sice obměnili, ale AT stejně asi nemají

 

@Radek Hurvajz měl jsem dvě nehody (2008 - cizí a 2011 -  moje vina), tak už si moc nevybavuji hovor na asitenčku- ale místo 206xa jsem dostal osobní fabii a zrovna když bylo potřeba naložit víc věcí

@pesastor duchodce s berlama mě fakt dostal do kolen:D ale je pravda, že je to bordelistán

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako jo chápu to že jde udělat jen automat a vím že pro některý lidi je to " dar z nebes " aspoň ten automat. Protože ty lidi jsou jinak vcelku soběstačný dokážou chodit do zaměstnání a můžou být i užitečnější než kdekterý zdravý jedinec. Jen jim jejich handicap neumožňuje řízení 100% auta s manuální převodovkou.  Ale nechápu zdravý jedince který mají možnost si udělat  " plný béčko " nic je neomezuje. Jako jo udělat si normální " B " a pak si jezdit třeba s trakařem. Ale takhle se dobrovolně omezit mi přijde docela krátkozraký já vím že se po dokončení toho omezeného udělat v nějakém čase rozdílovka a tím si to " B " doplnit ale je to stejně na palici. I když ono to bude stejně za chvilku jedno až nám sem začnou ve velkém tlačit ty různý ekoauta tak to už bude mít v rámci udržení emisních limitů automat v lepším případě a v horším to bude nějaký elektrický vrčidlo a na to aby člověk dělal tramvajácký papíry. A další věcí je já pamatuju dobu kdy nákladní auta měli zásadně manuální převodovku automatická bývala za těžký příplatek tedy MB měl ten svůj systém Telingent což bylo v té době hi tech výkřik. A dnes co vím tak je to u náklaďáků opačně manuální převodovku si musí majitel objednat extra za tučný příplatek a je to jen asi 15 roků zpět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...