Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Regenerace DPF


patejrik

Recommended Posts

Ahoj, 

dneska mi při jízdě z ničeho nic vyskočila spotřeba a po zastavení se od levého zadního kola linul smrad jako kdyby se pálila guma. Mám s autem cca 700 km od té doby co jsem ho přivezl. Dá se nějak poznat regenerace DPF a dá se to považovat za regeneraci anebo mám hledat problém jinde? 

 

PS: dalo by se zapnout nějaké opozornění jako je třeba u koncernu? 

Dík za odpověď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novacci by za toto meli byt potrestani useknutim prstu na obou rukach.

1.) Pouzij hledani

2.) Cti pravidla

3.) Kdyz uz polozis dotaz tak nazev vlakna rozumne.

4.) Ani jsi nenapsal na jakem motoru .................

 

Upraveno uživatelem straki007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Hele a byl takovej problém napsat "ano, byla to regenerace, problém může dělat EGR anebo popraskané hadičky a na kontrolu se dá udělat LED napojena na vyhřívání zrcátek, protože se zapíná při regeneraci." Jednoduchá, stručná odpověď a ušetřili bychom si nasrání na obou stranách. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja bych spise rekl, jo, byla to zrejme regenerace a zadny problem v tom nevidim. Rozhodne ne zadny EGR ani popraskane hadicky (Pokud ale nemas nejake problemy ve smyslu skubani motoru, tak tam zadny problem nehledej.). To by delalo jine problemy. Otazka je pouze, proc to smrdi spaleninou  a nebo mas moc citlivy nos. Jestli tam nikde nic nehori ani se netavi, tak to neres. 

 

Co se tyce strohych odpovedi, to vis. Oni uz takove dotazy ctou po XYZte a tak kdyz nemaji naladu, odkazou te na hledani. Je to i v pravidlech fora. To chce klid, oni to nemysli spatne :) a pokud by ve tvem dotazu videli zavadu, mozna by to tema rozvinuli a neodkazovali te na hledani ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jindy škubání nepozoruji. Takže asi v pořádku =) Na fóru jiné značky jsem se dočetl, že někomu také smrdí filtr při regeneraci, jako kdyby někdo házel do ohně pet láhve. To samý jsem cítil já, takže v pořádku.

Jinak za DPF se samozřejmě omlouvám. Bral jsem to jako obecné označení tohoto nesmyslu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DPF/FAP je to isté, neoznačuje to konkrétnu technológiu vypalovania filtra (s alebo bez aditíva) ale je to iba skratka v inom jazyku, kedže sa jedná o frantíkov, tak správne je to FAP :) Smrad môže vznikať pri nízkej rýchlosti alebo zastavení, vo filtri je vtedy dosť vysoká teplota. Signalizácia je jasná podľa vyhladávania, ale trebarz u mňa (tiež 2.0 HDi 120kW) pri regenerácii, ak počas jazdy pustím plynový pedál, nikdy neklesne aktuálna spotreba na 0,0 ale sa drží cca 0,5-0,6L/100km, to je pre mňa spolahlivý indikátor, ale nie každé auto to tak zobrazuje, trebárz kolegova C4 Picasso zobrazí v klude 0,0 ale dojazd letí rapídne dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, straki007 napsal:

Radku  a vic temat pro regeneraci a FAP by neslo pootevirat a nechat otevrene?

Vzdyt tyden co tyden je tady nove vlakno o regeneraci a nebo FAP.

Uz se v tom hodne dlouho vsichni ztraci.....:D

No jo, to je hlavně o lidech, prostě to plácnou kam je napadne a nehledají, další jsou potom ti co to nenahlásí. Nemužeme jako moderatoři a admini vědět o všech nově založených vláknech, to se prostě nedá uhlídat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Dejved napsal:

508 rovnez zapina vyhrivani zadniho okna a zrcatek pri cisteni filtru ?  vi nekdo diky!

Mám vážne obavy,že k relevantnej odpovedi na túto otázku sa dá dopracovať len pri poznaní,akú RJ má tento motor.

Všeobecne podpora zvýšenia namáhania motora a následne aj jeho teploty je riešená postupným zapájaním spotrebičov s veľkým výkonom.

Upraveno uživatelem ferinko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...