Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Regenerace DPF


patejrik

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Ahoj,

začala se mi stávat podivná věc s regenerací a nevím, zda to má řešit nebo ne. 

Po najetí 160 xxx se mi začalo stávat, že regenerace probíhala po cca 300 km. Řekl jsem si ok, nejezdím poslední dobou dlouhé trasy, asi je to tím. Začal jsem s autem zas jezdit delší trasy, uběhlo cca 50 km od poslední regenerace a najednou se spustila další. Pak uběhlo 160 km a další. A nejvíce mne na tom zarazilo, že to trvá nějakých 25 - 30 km. Přijde mi, že auto je i víc hladové. Jezdil jsem pod 6l/100km a teď mi to ukazuje okolo 6.3l/100km (2.0HDi 120kW manuál).

Nemá někdo podobnou zkušenost případně radu co vyzkoušet? Čeká mne cesta do zahraničí a jsem z toho trochu nervózní.

Upraveno uživatelem patejrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu si rejpnu. A LED pásek to nevyřešil? :aut

Hmm, podle popisu to vypadá na poslední fázi. Pokud chceš mít jistotu, zajeď na DIAG k někomu, kdo ví, jaké hodnoty FAPu zkontrolovat a řekne ti, jaký je jeho stav. Nic víc se dle mého názoru dělat nedá :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očekával bych, že by to měli být schopni určit, v jaké kondici ten FAP je, ale víme, jak na tom autorizáky jsou :roll Každopádně i výrobce udává tuším kontrolu FAPu při 180tis, a pak pravidelně, takže na to nějaký předpis určitě maji :myslim

Chtělo by to tjistit, které parametry z toho výpisu co znamenají. Když jsem nechával doplnit aditivum, tak jsem papír z DIAG s hodnotami dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda :D mám z toho fakt radost.

Každopádně něco je na 100% špatně. Okamžitá spotřeba leze i přes 20l (to jsem za ten rok, co auto mám, nikdy neviděl), je hrozně líný a i mi přijde, že tam je nějak moc oleje (nebo čehosí smíšeného). Nedávno jsem ho nechával měnit, nového jsme tam dali 5L (podle stavu jsem plánoval dodat ještě trochu) a po vytáhnutí měrky, otření a změření je olej pod tu malou šipku, která je na měrce. Ale možná se pletu a je to tak správně. 

A jako bonus občas při přidání plynu v nižších otáčkách (1700 - 2000) občas cukne. Takže se k tomu asi přidává egr ventil.

Upraveno uživatelem patejrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 8. 2018 at 18:51, patejrik napsal:

Ahoj,

začala se mi stávat podivná věc s regenerací a nevím, zda to má řešit nebo ne. 

Po najetí 160 xxx se mi začalo stávat, že regenerace probíhala po cca 300 km. Řekl jsem si ok, nejezdím poslední dobou dlouhé trasy, asi je to tím. Začal jsem s autem zas jezdit delší trasy, uběhlo cca 50 km od poslední regenerace a najednou se spustila další. Pak uběhlo 160 km a další. A nejvíce mne na tom zarazilo, že to trvá nějakých 25 - 30 km. Přijde mi, že auto je i víc hladové. Jezdil jsem pod 6l/100km a teď mi to ukazuje okolo 6.3l/100km (2.0HDi 120kW manuál).

Nemá někdo podobnou zkušenost případně radu co vyzkoušet? Čeká mne cesta do zahraničí a jsem z toho trochu nervózní.

Mal som podobný problem na 308ke ,urobili sme nutenu regeneraciu  dpf  a pri nej začalo podfukovat vstrekovač na druhom valci ,nefachčil dobre druhý valec tak zanašalo dpf,mal som ubehnutých 180000km,tak som dal vyčistit dpf a v pohode  motot fachčí. čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes byl na diag v a Peugotu a je to filtr. Něco se tam stalo, ale neví co. Na diagnostiku je prý potřeba 4-5 hodin. Údajně to může dělat jen nějaké čidlo anebo může špatně probíhat aditivace.

Nový originál filtr mi řekli 35000 Kč. Je to fakt taková raketa za filtr a je potřeba tolik hodin diag? Někdo nějaká dobrá zkušenost s firmou, která filtry čistí?

Upraveno uživatelem patejrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 508 to asi raketa (kolem 20tis) bude, protože tam je FAP společný s KATem :myslim  Ale zase to vyčištění by mělo stačit, pokud tam je jinak vše okolo OK.
Ohledně DIAG nevím. Záleží jakou důvěru v ten servis máš. Určitě to nějaký čas zabere. Když to nic nehlásí, tak s tím budou muset jezdit a sbírat data za provozu a porovnávat :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...