Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dym z motorovej casti


black7

Recommended Posts

Prosim poradte,

precital som par tem no nenasiel som nic k tomu. Prednedavnom som doplnal klimu, kedze bola prazdna (neviem ci to ma alebo nema suvis preto to spominam). cez vikend som trocha vybehol, len cca 100km, bolo teplo takze som mal klimu zapnutu. Teplota chladiacej kvapaliny drzi 90stupnov, teplota motoroveho oleja okolo 100 stupnov (presne v strede ukazovatela). Sahara sa toci pri zapnutej klime, ale aj tak sa mi zda ze auto je pod kapotom o dost teplejsie ako ked som klimu nezapinal. No a teraz k problemu: zastavil som doma, nechal som chvilu pobezat na volnobeh a vsimol som si trocha dymu spod kapoty. Otvoril som ju a sem tam mi tam odniekial dymilo. Pozeral som odkial no nevedel som. Niekde v okoli motora, alebo sa to odniekial prenasa. Vypol som motor a samozrejme toho dymu bolo viac kedze auto je horuce a sahara sa hned po vypnuti vypla tiez. Nemala by este nejako dochladzovat motor aspon na cas ? Chladiacej kvapaliny mam myslim dost, je samozrejme nad minimom. Niekedy v polke marca som menil rozvody, tak mi to dolievali. Neviem co s tym teraz ... Dakujem za kazdu radu

 

Takze novy poznatok :

Odvtedy som autom nikde nebol, az dnes som siel vyskusat ci sa nieco stalo, neunikla kvapalina olej ... Zohrial som motor na prevadzkovu teplotu, Teplota drzi, nikde nic nedymi zatial. Lenze pri zapnuti klimy, kompresor nezopne cize klima asi vyfucala za tyzden ako som ocakaval, takze teraz otazka... .Mohol byt ten dym z chladica klimy ? kedze este naposledy chladila (vydrzalo to cca tyzden od naplnenia).

Upraveno uživatelem black7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladic vymeneny, boli v nom 3 diery (asi dost male kedze klima v aute vydrzala tyzden), Uz konecne chladim a bez dymu :super Mechanik vravel, ze uz tam nebol original chladic ale nejaky polsky-lacny, nerozumiem tomu ze to niekto da do auta a po par rokoch to treba menit znova. Takze moj chladic je minimalne uz 3ti:grr. Keby dali kvalitnejsi pri vymene, nemusel som to znova riesit ja. :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem také měnil chladič klimy na 307 - (dal jsem z polska za třetinu ceny u nás) - po sundání jsme zjistili, že byl "prostřelenej" několika kamínky přes mřížku nárazníku. Mřížku jsem vyplnil zevnítř jemným tahokovem a byl klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...