Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoké vs nízké otáčky benzínového motoru


dagustino

Recommended Posts

2.0 benál 100kW v 307mě klidně i pade na pětku a motor ani neprotestuje, holt krátký pátý převodový stupeň. Jinak řadím od 2000 do 3000 a někdy podle potřeby klidně i přes 5000, ale to už jsem mimo jak limit 50 tak i 90.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divné je to takto :

Na neutrál se dá motor vytočit cca na 6.500 otáček = takže takto OK .   :super      ALE . . .  Jízda se zařazeným 2. rychlostním stupněm maximálně 5.200 otáček a pak stop - dál to nejde :bojim

Proč to na neutrál jde vytočit , ale za jízdy na kvalt už ne - to je záhada.

Ještě to zkusím znovu na Hradecké D11 ověřit, zda mi nehrabe a pak asi k Domanskému . . . :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 6. 2017 at 9:52, ozzy56 napsal:

podle mě jsou ty otáčky pro diesel moc, neříkám vytočit ho při předjíždění atd., ale takto obvykle točit diesel nee :bojim, jezdím zpravidla do 3000 ot.

jezdit s dieselem jako s benzínem rozhodně nee :myslim, oba motory mají jinde položený max. toč. moment

tak me nesmis brat doslova za slovo. Samozrejme ze nafte nedam 5500 otacek, ale mene. Kdyz potrebuju, tak to leti k 4500 otacek obcas o chlup vic, ale tam to spis jen tak setrvacnosti doletne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 6. 2017 at 20:31, Klemoň napsal:

Divné je to takto :

Na neutrál se dá motor vytočit cca na 6.500 otáček = takže takto OK .   :super      ALE . . .  Jízda se zařazeným 2. rychlostním stupněm maximálně 5.200 otáček a pak stop - dál to nejde :bojim

Proč to na neutrál jde vytočit , ale za jízdy na kvalt už ne - to je záhada.

Ještě to zkusím znovu na Hradecké D11 ověřit, zda mi nehrabe a pak asi k Domanskému . . . :mad:

  @Klemoň - zkus se třeba domluvit s členem @Ferry zda by tě nenapíchnul než pojedeš sypat peníze Domanskýmu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...