Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Celoročné pneumatiky.


Marian J

Recommended Posts

Zdravím majiteľov P 2008.

Po dnešnej nepríjemnej kolízii,kde som musel náhle brzdiť na mokrej ceste,auto nespomaľovalo ale len sa šmýkalo.Bola to nepríjemná situácia do ktorej som sa dostal hlavne svojou nepozornosťou,ale napriek tomu mám pocit že celoročné pneu. na mokrej ceste v letnom období sú veľmi nevyhovujúce. Prosím o vaše skúsenosti  s týmito pneumatikami.  / Goodyear 195/60 R16 vector 4seasons./  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono už z podstaty věci jsou celoroční pneumatiky kompromis, takže nebudou nic extra v létě ani v zimě. Co si kdy pamatuju za testy, tak jakékoli "4 seasons" nedopadly nikdy dobře...

Třeba tady, ty tvoje tam ale nejsou:

http://autembezpecne.cz/cz/s40/Testy/c1473-Testy-pneumatik/n3191-Test-celorocnich-pneumatik-ADAC-2014-radeji-nekupovat

Já momentálně jezdím "celoroční" na Thálii - rozuměj 7 a 9 let staré páry Michelin Alpin A3:P V zimě už to není nic moc, loni už bylo trochu cítit, že jsou starší, ale ještě šlo slušně. Letos už jsem si říkal, že by to chtělo nové, ale jezdím jen po městě a auto je lehounké a než jsem se rozhoupal, tak bylo po sněhu... Do třetice už vyměknu a pořídím nové, ale jinak na suchu a mokru ať v zimě nebo v létě auto drží dobře. Takže za mě, pokud opravdu požaduješ celoroční obutí, tak jezdit celoročně kvalitní zimáky:super Samozřejmě s výše popsaným použitím, při pravidelných jízdách mimo město přezouvat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Každej ti doporučí něco jiného... Věršinu testů vyhrává Continental, ale osobně s nima mám velmi špatnou zkušenost - TS830 klouzaly až hrůza, na sněhu špatné, na ledě tragédie.

Kdysi dávno jsem měl na Feldě GoodYear Ultragrip a byly úžasné, pod tím dojmem jsem po těch Continentalech koupil zase GY, tentokrát Ultragrip 7 (asi, holt bylo mezi tím hodně let) a jsou zase skvělé. Mezitím jsem měl ještě Barumky a byly taky v pohodě. A loni na Thálii jsem kupoval dle testů Fuldy a taky slušný, ale pravda ježděno hlavně po městě (takže sníh vyjímečně, maximálně břečka).

Pokud nejezdíš často na hory, tak je to skoro jedno, kup nějakou ze zavedených značek, co bude za slušnou cenu a hotovo:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...