Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sterace magic wash - dodělání?


Mojo2

Recommended Posts

Ahoj, zaregistroval jsem, že nová 5008 a možná i 3008 má řešeny ostřikovače skla nově pomocí magic wash stěračů. Podle toho co jsem vyčetl na webu se nejedná o speciální stírací lišty s tryskami, ale tryska je na rameni stěrače a nějak přidělána i k liště a stříká podél lišty. Není tady někdo ze servisu, kdo věděl zda se to nedá s trochou domácí pomoci udělat i na jiná auta? Myšleno tak, že by člověk koupil originál trysku, ale hadičku atd by si již napojil sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Mojo2 changed the title to sterace magic wash - dodělání?

Na 405 byla trubička se 4 nebo 5 dírkami. Celkem jednoduchá, k ní gumové hadičky.

Okoukni to, ale zřejmě to bude jako náhradní díl šíleně drahé a stejně se to bude muset dobastlit.

Já už teď málo jezdím, tak už mi to nestojí za námahu, vyvíjet to.

Hlavní technický problém je, jak to snadno připevnit k různým typům ramínek, tak jak se během let mění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle dostupných info (naživo jsem to ještě neviděl) je to uchycené přímo na liště stěrače na jednom konci a "kropí" to přímo list stěrače po celé jeho délce. Koukal jsem do SB (nová 5008 a 3008 a i na Cactus, který to měl jako první) a nikde to tam vidět není :myslim Hadičky končí spojkou, a pak už nic. Ale možná špatně koukám :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aháááá :super Já čerpal z tohohle videa. Ale to je asi nějaký prototyp :aut 

Každopádně podle toho tvaru to půjde 100% dobastlit na jiný typ auta. Bude stačit stejný typ ramínka - uchycení pro lištu stěrače. Předpokládám, že tam nějaké spešl úprava na ramenu nebude :myslim  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přiznám, že mě nenapadlo. Tzn. ještě snadnější vyrobit podomácku - T kus se dvěmi tryskami.

Mohl by někdo dát VIN auta, které to má (vlastní nebo předvaděčka u prodejce), pokusím se zjistit na serviceboxu, kolik by to stálo doobjednat. Případně, zda je to součástí kupovaných stěračů při výměně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal výše, tak v SB jsem to nenašel. Ale je možné, že přímo podle VIN tam něco bude vidět. O tom, že stará 5008 má stěrače "autobus" a nová má "klasiku" jsem psal už v tom předchozím vláknu. 
Myslím, že pro "autobus" stěrače bude mít řešení Citroen pro nějaké ty jejich "grant picassa" :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frajer z Peugeotu mi říkal,že první zákazníci 3008 si stěžovali na zamrznutí "měděných" trubiček vedoucích k odstřikovačům...

20170524_160623.jpg

Edit: ten xicht není můj, ale toho z Peugeotu :D

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obávám se, že tohle dodělat/předělat nepůjde, maj to dobře vymyšlený :-(

mě štve, že na 5008 jdou nejprve stěrače a až po chvilce začne stříkat voda a taky, že to prostě nenamočí celé sklo, pokud teda člověk nevystříká půl nádržky

PS: když už jsou tu ty schémata, nemohl by sem někdo hodit schéma jak se dostat nejlépe k nádržce ostřikovačů, už chvíli si pohrávám s myšlenkou tam dát na hadičku zpětnej ventil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nádržka odstřikovačů je v pravé spodní části nárazníku. Dobře se tam dostaneš po sundání podběhu předního pravého kola.

V zimě jsem měnil motorek odstřikovačů. - Je "chytře" umístěn směrem k nárazníku. Takže stačí u 5008 kopnout zprava vedle mlhovky do nárazníku a zlomí se motorek ve  spoji s nádobkou...:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejprve stěrače? Zatím jsem na "8." řadě tohle nezažil. Nejdříve to rozpráší kapalinu, a pak sepnou stěrače. Ostatně i proto se tenhle "magic wash" vyvíjel - i kvůli bezpečnosti, kdy řidič chvilku nic nevidí, než to stěrače setřou.
Zpětný ventil dej klidně někam na hadičku, co vede k ostřikovačům. Nemusíš kvůli tomu nic rozebírat ;)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...