Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké CCčko by jste doporučili?


kveton

Recommended Posts

Ahoj klubáci,

asi na mě jde krize středního věku, nevím, ale už nějakou chvilku si pohrávám s myšlenkou pořídit si nějaký kabrio a jelikož jsem Peugeoťák, tak přichází v úvahu nějaké CCčko. Nevím jaké, jestli 206/207 nebo 307/308, můžete mi napsat nějaké vaše postřehy a rady?

Moje požadavky jsou asi takové, uvítal bych automat a asi i HDi (ikdyž to neni vůbec podmínkou), jízda bude převážně pouze řidič, občas 2 dospelí + 2 děti

Díky za postřehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabrio, tedy z logiky věci "sporťák" a "víkendovku" s automatem a naftou ? To jako fakt ? :myslim

Mno takže v úvahu v podstatě přichází 206/306/307/308/207, možná 306 ne když se 15 let nevyrábí ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by to měla být víkendovka? Jezdil bych s tím denně do práce cca 25km po dálnici. Teď jezdím 5008mou a tu bych nechal ženě na jezdění s dětma

Jinak 306 už bych asi nechtěl, to by musel být TOP stav a i tak to je spíš pro nadšence, já bych času na údržbu zas tolik neměl

Upraveno uživatelem kveton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se mi líbí, jakých věcí se tu chytáte :) člověk si dopřál prosklenou střechu v 5008mě a chci prostě o krok dál a střechu otevřít

308cc se mě líbí taky asi nejvíc a v automatu jich pár na výběr je, ale ta cena nevim nevim, to by mi doba neprošlo. Tak snad teda 307cc, ale vždycky jsem z 307ček měl trošku obavu co se do spolehlivosti týče, ale to se tvrdilo i o 807mách a s tou jsem byl nadmíru spokojenej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna tu je, ale automat to není a HDi taky ne ;)  Za to je moc hezká.

Á, koukám, že jsi tam psal, tak nic...

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S automatem vcelku problém. Ale popořádku: 

306tka je jedině benzin, od 1.6 65 kW až po 2.0 97 kW. Existují i automaty, ale je jich opravdu málo (a nejspíše jenom třístupňový). Dá se sehnat i hardtop, tedy pevná střecha, ač je neskladná. :D 

206tku dělali i v naftě, a to 1.6 80 kW, ale tam automat nebude. Benzin snad jen 1.6 a 2.0. Zda jsou zde automaty, to nevím. 

307čka, asi nejvhodnější volba pro CC, už se dovnitř něco vejde. Zde se dávala 2.0 HDi s 100 kW, takže to i pojede. Tohle by mohlo jít v automatu. 

O 207 a 308 nic nevím, na mě moc mladé. A 308 je podle tebe i mimo rozpočet. ;) 

Ale upřímně: Takové auto, starší, spíše podle stavu a ne striktně dle motoru a převodovky. Barvu doufám neřešíš. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barvu opravdu neřešim, to je to poslední. JInak 306 fakt ne, nechci to jako koníček, ale jako auto k jezdění. 206 opravdu asi taky ne, sice mam teď SWčko s automatem a spokojenost naprostá, ale v CCčku jsem seděl jednou a dozadu se opravdu asi nevejde ani autosedačka. Ve 207cc jsem taky jel a tam to bylo vzadu lepší, ale ne o moc.

307cc jsem nikdy neměl tu čest stejně jako s 308cc. 308cc je moc pěkná, jen teď mimo rozpočet, to bych si musel cca 2 roky počkat. Zase na druhou stranu je to jen plán v hlavě, nijak neplánuju samotnej nákup, spíš si ujasňuju požadavky a možnosti. Ani jsem to doma ještě nenadhodil, což je taky zásadní :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O té 206CC, že je jenom pro dva se budu hádat:D. Je to o tom, v jaké poloze řidič a spolujezdec sedí. Testoval jsem s rodinou 206CC o víkendu. Narazil jsem na nádherně zachovalý kousek, a manželce i mě se to auto líbí. Ona je hodně malá, a když si sedla na sedadlo řídiče, náš sedmiletý Matyáš se za ní v podsedáku pohodlně vydal. Překvapilo mě, že když jsem si za volant sedl já, 183cm, seřídil jsem si sedačku, tak Maťa se za mě opět pohodlně vydal. Takže je to o tom, jestli za volantem řidič sedí, nebo leží.

206CC jsem s automatem viděl jen 1.6. Dvoulitr s automatem se asi nedodával, protože není v nabídce žádný ani u nás, ani v německu. 

Mimo, téma - minulý týden jsem projížděl Fiat Punto Abarth 1.8 96kw, přemýšlel, jsem, že ho koupím Manželce, a sám si ho občas vezmu na pořádné svezení. To auto jelo neuvěřitelně. Skvělý zážitek.

Upraveno uživatelem Roman Bazi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, StibTo napsal:

@oddie : nebude ono to auto už levnější ? ... 

Auto levnější rozhodně bude, a taky se ho pak bude jednodušeji a hlavně bez následků zbavovat :D

Popravdě, požadavek nafta + automat do CC mi přijde, jak to říct, trochu uhozenej. Pokud bych si něco takového pořizoval - jako že na to v inzerci už jsem taky koukal - tak by to bylo právě nejspíš s tím dvoulitrovým dvoutaktem* RFN, co v tom zrovna má...

 

* jasně že vím, že to není dvoutakt, ale zpravidla dost žere olej, tak mu tak přezdívám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...