Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 807 2,2 hdi


chomish

Recommended Posts

Zdravím všechny. Chci se zeptat jestli měl někdo stejný problém nebo jestli někdo netuší co by to mohlo byt . Zastavil jsem na odpočívadle a vypnul motor. Do Te doby vse ok. Po nastartování nešlo zařadit nic.po chvíli zase ano.vsechny rychlosti bez problémů a z na 4.slo cítit jako by lehce drhla  (přes zuby).po pár dnech ne ježdění jsem chtěl jet , ale nastal problém. Všechny rychlosti v pohodě , jen ta 4 už nejde vůbec zaradit. Spojka neprokluzuje a nejeví známky poškození. Díky moc za odpovědi. Už v tom krámu mám 50000 a ted nevím jestli to mám pustit z lomu nebo ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle popisu  synchorn 4 rychosti,   pod synchornem je taková pružina  tvaru kola tato  praskne a občas se  kus pružiny vstrčí mezi  převody,  a nejde řadit, když se to roztočí  a kus zlomené

pružiny zaleze jde řadit,  synchorn  už nefuguje někdy to jde s meziplynem, někdy nejde, cena pružiny  řádově stovky cena opravy alespoň mně 3500. protože  se to musí celé rozebrat

a když jsem to viděl, tak jsem to radši nechal  lidem co to dělají každý den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za typ.Tohle mi říkal i známý,že by to mohlo být.tak snad.Protože už se mi do toho fakt nechce vrážet.nové turbo plus kompletní vyčištění ( turbo se rozlítlo a vytáhlo komplet olej),potom sem dělal nový rozvody,nový brzdy,plus běžná údržba.už sem na 50000 Kč.jsem z toho auta zoufalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlíš ve kterém Brníčku? Uničov, Zábřeh, nebo úplně jiné?

A kam jezdíš na servis?

Závada převodovky se řeší její výměnou, zkus vrakáč Křelov 602 512 987, nebo Bystročice 606 750 353, případně zavolej do servisu Zábřeh, 583 411 572, co si o tom myslí. I v Libině je dobrý opravář, tel 777 233 702.

Je fakt, že se ti toho sešlo moc - turbo je citlivé na olej, zda byl (i před tebou) pravidelně měněn a ostatní, tzn. rozvody a brzdy jsou bohužel pravidelná údržba...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabízíš pomoc?

Na 406 1,8 benzín jsem kupoval převodovku za 2500. Nevím, jak cenná je na 2,2 HDi, to musí tazatel zjistit.

Jj, kdyby měl chomish jiné možnosti a zkušenosti, taky by si převodovku sám vyndal, rozebral a opravil, a za práci by si sobě nic nezaplatil. Kdyby...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem se ptal, odkud jsi. Zábřeh i Libina jsou blízko. Oba servisy postupují tak, že (ohlásíš se), přijedeš, prohlídnou to a navrhnou řešení, tzn. identifikují závadu. A domluvíš se, co dále.

Tel. čísla jsem psal výše, pokud chceš, tak tě tam ohlásím já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, P607Olda napsal:

Nabízíš pomoc?

Na 406 1,8 benzín jsem kupoval převodovku za 2500. Nevím, jak cenná je na 2,2 HDi, to musí tazatel zjistit.

Jj, kdyby měl chomish jiné možnosti a zkušenosti, taky by si převodovku sám vyndal, rozebral a opravil, a za práci by si sobě nic nezaplatil. Kdyby...

Jsem to asi špatně napsal.... Nechal bych opravit převodovku, která je jinak dobrá, než kupovat zajíce v pytli.... Samozřejmě svojí převodovku bych si opravil sám. Před týdnem jsem opravil převodovku sousedovi na Scenicu....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jak ti odpovědět, abych se tě nedotkl. Nechat opravit převodovku znamená, pokud vím, demontáž a montáž z/na auto je tak na jednu šichtu a rozborka/zborka minimálně na jednu šichtu, tzn. 16 hodin po 300 Kč je 4800 jen za práci. Po rozebrání je třeba zjistit, co je vadné a správně to objednat, a pak zaplatit. Takže materiál k tomu, např. za 1000 nebo více.

Nevím, proč tu zmiňuješ možnost, udělat si to sám zadarmo, když pisatel to evidentně nedokáže a jinému to bude muset zaplatit.

Jiná situace je, pokud se živíš něčím jiným a opravu převodovky děláš jako hobby.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo máš pravdu, ale pořád tady zůstává ten zajíc.... :roker Jde o to, do kterého rizika jít.... Pokud bude převodovku měnit, tak cena za demontáž/montáž by měla být stejná, ušetří za rozborku/zborku.... za cenu určitého rizika....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle převodovku asi za 2,5 nekoupí, docela se se*ou a tím pádem stojej víc. Jinak riskovat bude tak jako tak, i když ji koupí na vrakáči. I kdyby ji koupil se sebevětší zárukou, a dostal za ni prachy zpátky, tak zaplatí tu demontáž/montáž. Takže v tomto ohledu je to nastejno. Zbytek už je o nějakém štěstí a ochotě to risknout. Zažil jsem všechny varianty - po vyndání převodovky tomu byla prkotina za dva litry a převodovka se opravila a byla v pohodě, taky po vyndání převodovky tomu byla prkotina, převodovka se opravila, ale za půl roku se vysypala, taky se jednou po vyndání převodovky ukázalo, že je třeba materiál za šílenou raketu, a zažil jsem i převodovku z vrakáče, co po namontování a vyzkoušení šla zase rovnou ven, protože byla vhodná leda do sběru. Takže úplnou jistotu člověk nemá nikdy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...