Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hláška "Battery charge or electrical supply faulty"


yaris1

Recommended Posts

Zdravím a prosím o radu. Dnes jsem vyměnil na Peugeotu 5008 1,6 HDI 82kW baterii, sice fungovala bez problému, ale uz měla 5 let. Po výměně mi vyskočila na displeji hláška "Battery charge or electrical supply faulty". Tak jsem dal zpět tu starou baterii, ale hláška se objevuje stále. Hledal jsem na webu a našel jsem jen že by to mohl dělat alternátor. Tak jsem ho přeměřil a dává při nastartovaném motoru 14,6V a baterie má při vyp. motoru 12,5V což by mělo být OK. Jediné co jsem zjistil je, že když otočím klíčkem do první polohy jde slyšet slabé pískání právě z prostoru alternátoru. Při vypnutém klíči to slyšet není. Neví někdo čím by to mohlo být? Ještě mě napadl regulátor, ale to by dobíjel špatným napětím, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno si dpojil baterku skôr ako boli uspaté niektoré RJ ("počítače").

Otvor kapotu-prístup k baterke,zatvor všetky dvere,počkaj cca 5-10 min,odpoj baterku. Spoj nakrátko plus a ninus kontakt na kabeláži (nie na baterke!!!)

Znovu pripoj baterku , nechaj trosku casu na načítanie RJ až potom zapni zapalovanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinde jsem psal, že zkušený servisák si napětí v autě během výměny "podepřel" jinou baterkou, aby mu nezapomnělo všechna nastavení. Ale bylo mi odpovězeno, že to není nutné...

Yaris1 - jezdi, možná to zmizí samo, anebo pak do servisu, aby vynulovali tuto hlášku.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...