Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvláštny zvuk po výmene rozvodov Motor RHY 66KW


rondob

Recommended Posts

Pro všechny "šponováky" řemenů.  Já jsem svůj také přešponoval (znáte to radši víc než míň ať to nepřeskočí) u 406 HDi 66kw RHY a jezdil s ním cca 15 000km než mi to řekl kolega v práci. Povolil jsem ho a stejně ještě malinko kníkal , ale už ne tolik. Vyměnil jsem komplet rozvody až po 6 letech a 100000km. Řemen jako nový u pumpy malá modrá suchá kapka(voda nemizela jen tam prostě za šest let naschlo 55 kapek fridexu :)) - prostě pumpa.

Každopádně po druhých rozvodech ječel řemen opět (pro přátele na SK "zavíjal" :) ). Sundal jsem pouze trubky s naftou na horním krytu rozvodů pak tři šroubky co kryt drží, kryt dolu a špon. kladku povolil samozřejmě i řemen utáhl kladku, nastartoval prošlápl a oproti KVÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ už pouze kvik. Tak ještě nepatrně jednou povolit a pro kontrolu jsem vzal za řemen(stále pěkně napnutý tzn.přeskočení nehrozí- musely by ulítat zuby). Každopádně ten zvuk "zánovního" HDi bych vám přál slyšet.

Za škody způsobené mojí zkušeností neručím, ale pro ty co mají lidský cit pro věc nepotřebují víc!(a čas potřebný pro povolení??? cca 20 - 30min opravdu ne víc!)

Čaute Mirastr.

Ještě poznámka k intervalu: Když si ho měním sám resp. nějaký šmoula v garáži po kterým to kňučí a neví co s tím bych bral interval 6 let a 120 000km jako limitující pokud auto nechcete už jen dojet a šup s ním do šrotu.

Upraveno uživatelem Mirastr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...