Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvláštny zvuk po výmene rozvodov Motor RHY 66KW


rondob

Recommended Posts

Ahojte, dnes mi vymenili rozvody na mojom P406, 66KW, motor RHY. Mám ale takého chrobáka v hlave.... Po naštartovaní a pridaní plynu počuť taký zvláštny kvílivý zvuk asi ako keď je v keli ložisko alebo turbo. Keďže mi to predtým nikdy takto čudne nešlo je mi to proti srsti. Mechanik mi vravel že to bude vodná pumpa, vraj jej mám dať čas musí si sadnúť. Na voľnobehu to nerobí. Počuť tam len cvakanie kladky klinového remeňa ale tú si vymením sám. Môže to robiť vodná pumpa? Rozvodová sada je Gates. Ďakujem za rady :(

 

Upraveno uživatelem rondob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že mu to řekneš, vůbec nic nevyřeší. Pokud budeš čekat, že si to sedne, tak ti to spíš klekne, pokud to necháš tohodle matláka opravit, pravděpodobně ti to ještě víc doprasí. Takhle přetažený řemen bych nechal vyměnit u někoho, kdo jej umí napnout správně, tenhle bych si tam osobně nenechal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mění ho odhadem, a holt kdo má odhad špatný... Ona je na to taková pomůcka, mezi čerpadlem a vačkou má jít řemen otočit v prstech o 90°, ale on má taky každý v prstech jinou sílu a cit. Každopádně správně napnutý řemen na tomhle motoru je pocitově dost volný, přepne se velmi snadno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, rondob napsal:

Tak ako ho menia v neautorizované servise? S citom? To mi ale nepomôže hoc remeň má vyjde na 16 euro cca tak robota...... ??

protože nemají přístroj, mění ho tak, že ho moc našponují, aby náhodou nepřeskočil...,což má samozřejmě vliv na životnost řemenu a ložisek kladek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...