Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

P406 Závady z diagnostiky


dzavel

Recommended Posts

Ahoj moudré hlavy, konečně mi dorazila diagnostika, tak jsem po hodině instalování vše zprovoznil :)

Prosím o radu s pár nejasnostma.

Chyba inteligentní jednotky BSI: trvalá závada komunikace přes vodič DATAB sítě VAN komfort = WTF a co s tym :D .Když vlezu do jednotky a dám měření parametrů, tak mi problikává ANO\NE u "požadavek na neutralizaci ESP" .

"spojkový pedál stlačený" se ani po sešlápnutí nezmění (chápu, že to bude čidlo). Čidlo ok, ale sešlápnutí pedálu se v diagnostice neprojeví

Chyba vícefunkční displej: nepřítomnost komunikace s CD měničem = konfigurace voleb = přítomnost měniče cd v síti VAN změněno na nepřítomen....vyřešeno přes nastavení "demontáží cd" .

Konfigurace voleb: kde najdu nastavení ovládání rádia páčkou pod volantem? "typ spojení mezi ovladačem radia pod volantem a displejem" = nastavit "spojení vodiči" nebo "příjem přes van" ..... protože ani jedno nefunguje :myslim

Chyba autorádio: "trvalá závada vstup antény audio" = kabel k anténě je ok. Příjem rádia je občas slabší, ale asi jako ve fordu :D 

Chyba sdružený přístroj: "vzdálená trvalá závada. Bez komunikace přes vodič data" = rozebrat palubku a prostříknout kontakty na budíky? 

Na displeji se mi neukazuje spotřeba (ani nevím kdy přestala fungovat). Vlezl jsem do "jednotky sdružené přístroje" - "konfigurace" - "přítomnost pal.poč" = změna na přítomen, ale výsledek je "chybná konfigurace" Vyřešeno, stačilo změny uložit a nastartovat :)

Spása je, že motor, abs, pytle a klima jsou ok :bacha:) .

Děkuji za rady\nápady ;)

EDIT: motor HDI 2.0 RHZ. rv2001

 

 

Upraveno uživatelem dzavel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může být někde v háji datovej kabel nebo jeden z počítačů na síti VAN comfort ji ruší (BSI , budíky , rádio , měnič CD , displej , klimatizace , navigace) Blbě se to hledá , ale napadá mě , že tam byl asi měnič CD , když byl nakonfigurovanej - podívej se na kabel a patici (u 406 v pravý zadní kapse v kufru) u nejednoho auta jsem tyhle patice našel utopený ve vodě nebo byly tak zelený , že to psalo úplný kraviny ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady :super. Odpojit a zapojit všechny jednotky je snadné. Na to se vrhnu asi jako první. 

Kabeláž k CD vzadu není. Není ani u autorádia. Nechápu proč by nastavený v autě. 

Měnil jsem multifunkční displej, zkusím vrátit původní a potom asi odpojovat jednotky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpojená jednotka motoru, budíky (prostříknuté kontakty) + trvalé odpojení autorádia a sdružený přístroj (budíky) jsou bez závad. Zapojil jsem zpátky rádio a mrcha chyba ("bez komunikace přes vodič data") byla zpět. Ted jenom zjistit jestli je chyba v rádiu nebo v jeho konfiguraci. 

Trvalá chyba komunikace DATAB v síti VAN zustala. Zkusím přes konfiguraci - přítomné počítače - měnit jednotky z přítomen na nepřítomen, jestli náhodou takhle nezjistím, která jednotka blbne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

dzavel, pokud diagnostikuješ auto co máš v podpisu (P406 2.1 TD), tak podle popisu tvého diagnostického úkonu máš v dia nastaven P406 restyl a ne old.

Sorry, teď jsem si všiml, že to už je prodáno. Tak specifikuj na jakém autě to děláš.

Upraveno uživatelem HonzaZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...