Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odhad hodnoty auta vs. oprava 307sw


Haator

Recommended Posts

Ahojte, chcem poprosit o laicky odhad, aka je momentalne hodnota tohto auta (v stave "pred") a kolko by mohla vyjst oprava.
Skoda je (zatial) len to, co je vidno, odhadca len pozrel a vyhlasili to za totalku. Sumy vymyslene poistovnou zatial neviem. Pytam sa kvoli tomu, aku smerom ist - hadat sa s poistovnou, lebo odhadnu nizku hodnotu auta, alebo vysoku cenu opravy, a podobne.

Vopred dakujem.

307 SW r.2007 HDi 1.6 66kW, 7 miestne, manual, klima, elektricke ovladanie okien, zrkadiel..
za posledne dva roky islo do servisu cca 2000 eur, podvozkove casti ako capy, tlmice, brzdy.. vsetko nove, rozvody tiez, motor po kontrole vsetko ako ma byt, turbo ok, cipnute, FAP a EGR poriesene, elektrika tip top vsetko..

"Tuknute" zozadu v kolone (slapla na plyn namiesto brzdy), spredu mi len odletel ten plast, ine nic nevidno.

DSC_0254.JPG

DSC_0252.JPG

DSC_0250.JPG

DSC_0246.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokial niesu plechy na dne kufra zohybane tak v poho to pojde opravit aj z poistky 

ak to odhadli na totalku tak dostanes maximalnu ciastku co ti mozu dat vzhladom k veku auta ,takze malo by to stacit na opravu 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z fotky nie je vidieť to podstatné, či treba naťahovať nosníky, celkom to vyzerá na jednoduchu opravu výmena komplet kapota so sklom a komplet nárazník s výstuhou plus lakovanie čo si myslím nie je nič hrozné ani super drahé, ja by som do totálky vzhľadom na rok výroby a investície určite nešiel, a to si ešte presne zisti koľko by ti poisťovňa zaplatila za totálku po odpočítaní amortizácie lebo oni to počítajú podľa svojich tabuliek alebo neviem ako, no proste ako by boli z inej galaxie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne to pocital z ceny novych origo dielov minus amortizacia a podobne veci

a potom mi dal na vyber bud peniaze na ruku (to mi povedal kolko to bude a poistovna s tebou skoncila ,staras sa sam)

alebo to das do servisu a budes sa modlit ci ti vsetko preplatia ,samozrejme servisaci si to v tychto pripadoch  nacenuju ,a poistovna ti urci nejaky zoznam komu to mozes dat robit (musia mat s poistovnou nejaku zmluvu dohodu)

vzdy som volil prvu moznost a nieco ostalo aj na pivo

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak se odhaduje totálka, ale pokud by ti dali 1000 Eur, tak je to dobré. (Tzv. odhad rozpočtu a ty si to nechej opravit za kolik chceš).

Odhad ceny opravy v CZK(!!!): Z vrakáče :

- Dveře v barvě vč. skla 3500, přestrojení 1000, případné lakování 3000.

- nárazník zadní v barvě odhad 2000, přestrojení 500, lakování 2500

- přední klapa 500?

- nedal jsi fotku, jak moc je pohnutý zámek kufru, odhad opravy např. 2000

Takže pokud bys sehnal díly v potřebné barvě, anebo bys měl zadek v jiné barvě, tak oprava za 9000 CZK, pokud i lakování, tak 5500 navíc. Na Eura si prosím přepočítej sám.

Takže kdyby ti proplatili odhadem 1000 Eur, tak ještě vyděláš.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, krtek 2 napsal:

mne to pocital z ceny novych origo dielov minus amortizacia a podobne veci

a potom mi dal na vyber bud peniaze na ruku (to mi povedal kolko to bude a poistovna s tebou skoncila ,staras sa sam)

takto bych to udělal taky

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodne bych se vynasnazil o likvidaci PU opravou, ne totalkou, rozdil je v te cena "vyuzitelnych zbytku". V kazdem pripade vyplatit rozpoctem. Ad dohadovani nepomohlo - samozrejme ze ne, v takovem pripade pomuze jen zaloba, a pojistovna hraje na to, ze se malokdo bude soudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V té době to bylo jen 6 leté auto. ;)  Tazatel se ptá  na 10 leté a dneska už je hodnota nižší. 

Záleží, zda to šlo do podlahy nebo ne, spíše bych řekl, že ne. Maximálně lakovat zadní stěnu, to je pořád pohoda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som tiež z Prešova, pred dvoma rokmi ma ťukla zo zadu Octavia, mám P207, 2007 rok. Kufru sa to ani nedotklo, viditeľne bol len prehnutý zadný nárazník a dno kufra. Išlo to cez poistku (Kooperativa prepláca všetko pomaly). Oprava v PGT Prešov, 1400€. V prípadne záujmu môžem pozrieť na faktúru, čo všetko sa menilo a za koľko, ale účtovali si všetko. Aj to, že vybrali veci z kufra. V tvojom prípadne by to bolo v PGT podľa mňa, vzhľadom na to, že treba meniť aj kufor, tak 4000 minimálne. Odporúčam nájsť menší servis (viem jeden veľmi dobrý doporučiť) a cena by bola okolo 1000€. Len tam už to bude s poisťovňou trochu problém.

edit: priložil som faktúru, najdrahšia bola zjavne farba na nárazník, 347.90€ bez DPH.

20170506_203137.jpg

Upraveno uživatelem Ivan951
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem vsetkym za rychle odpovede, uz v tom mam jasnejsie.
Stalo sa to v KE, takze aj servis riesim tam. Skodu nevedia odhadnut, lebo nemozu rozobrat auto, kym to poistovna neuzavrie.. ta to uzavrie ked povie sumu, ja to vezmem alebo nie, no je tazke sa rozhodnut, kym neviem naklady na opravu.. zacarovany kruh toto. Z inzeratov mi to vychadza, ze pod 2000 by to nemalo byt (ak sa to da posudit na zaklade az 4 cca rovnakych kusov v ponuke). Tak ostava dufat, ze to neohodnotia ako nejaku feliciu a ze vacsie skody tam nie su.
Co sa tyka kupy noveho auta, samozrejme nepripada do uvahy :) co sa do auta investovalo nijako nedviha jeho hodnotu a na "novom"  by to bolo treba riesit opat, a tuto nebyt tej caje tak aspon 5 rokov a 100k km len menim olej :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Prešově nemáte opravnu, nebo servis? Mám velkou zkušenost, opravovat vždy ve svém osvědčeném servise, a blízko. Když to dáš daleko, tak tě o..bou a ještě to těžko kontroluješ.

Že to musí likvidátor odhadnout až po odstrojení, to souhlasím. Když to necháš dělat ve značkovém servise, tak to oni zařídí i opraví řádně, problém bude v tom, že oprava bude stát těch 2000 E a pojišťovna se bude bránit, že to raději prohlásí za totálku (a tobě dají žebrácký groš a prodají to svými kanály na východ, tak to funguje, už na to čekají).

Pokus se s pojišťovnou (likvidátorem) domluvit, aby proplatili rozpočet odhadem a ty si to nechej opravit u známého opraváře na vesnici. Jediný problém, který se musí domluvit je ten, že likvidátor to chce a musí vidět i částečně rozebrané, tak to se musí domluvit, jak a kde to rozebírat.

Jak jsem výše psal, pojišťovna by mohla uhradit asi 1500 E a ty to necháš opravit za 500 E a zbytek si můžeš ponechat.

Jak vím ze zkušenosti, taková oprava "na pojišťovnu" je pro autorizovaný servis zlatý důl, cena se vyšplhá na tisíce E.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred rokom nabúrali synovi do Golfa III. Riešil som to rozpočtom , poisťovák trval na doobhliadke zaplatili okolo 800 eur. opravil som to z dielov vo farbe z PL za necelých 200. ( nárazník , hmlovky,  mriežka, svetlá, intercooler) Jazdil za týždeň, zdržoval nás poisťovák s obhliadkou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...