Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

BlueHDi motory a regenerácia FAP filtra.


AnotherOne

Recommended Posts

Nemáte niekto technické informácie ako je riešená regenerácia u BlueHDi motorov? Samozrejme teóriu okolo bežných HDi motorov ovládam - meranie rozdielu tlakov na filtri, Eolys na zníženie zápalnej teploty sadzí, zapínanie spotrebičov pri regenerácii atď. BlueHDi aditívum na spôsob Eolysu nepoužívajú. Je tam síce Adblue ale to je za iným účelom. Je spustenie regenerácie tiež riadené na základe tlaku na filtri? Ako je riešené dosiahnutie vyššej teploty bez Eolysu? Zapínajú sa tiež spotrebiče pri regenerácii? Mám auto s týmto motorom a mám väčšinou jazdy v meste tak ma zaujíma trochu teórie. Vďaka za každý poznatok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motory EURO 6 (BlueHDI) používají podobný systém čištění FAPu jako EURO 5 - takže je nadále použit FAP a  aditivum pro FAP (Eolys Powerflex) a regenerace probíhají na základě stejných čidel (difer. tlaku a teplot FAPu) . Oproti EURO 5 je tam navíc nádrž na AddBlue s příslušenstvím a vstřikovačem AddBlue do katalyzátoru kvůli redukci oxidů dusíku (NOx) . Vstřik AddBlue je řízený poč. motoru na základě informací od sondy NOx . Snad jsem to vysvětlil trochu srozumitelně, moc mi to vysvětlování nejde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...