Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ztráta výkonu a syčeni


Bagr89

Recommended Posts

Zdravím mám p307 sw 2.0 hdi 100 kw a mám takový to problém, po sešlápnutí pedálu slyším sičení které přestane až když sundám nohu z pedálu,  podle sluchu vychazí z fukaru topení, když si vlezu pod motor cítím proud vzduchu ale nedokážu přijít na to odkud to fouká. Auto nemá takový výkon jak by mělo mít ale žádnou chybu nehlásí. Prohledal sem fórum a nic podobného sem nenašel. Má s tím někdo zkušenost? nevíte co by to mohlo být? 

Upraveno uživatelem Bagr89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím, nechci zakládat nové téma, tak se s dovolením zeptám zde.

Sice to není Peugeot, ale třeba někdo budete vědět.

Jedná se o VW Touran r.v.2003 1.9 TDi a z motoru se za jízdy ozývá syčení. Ale jen po dobu než zabere turbo pak syčení přestane. Dělá to na každou zařazenou rychlost vždy po rozjetí až do cca 2-2,5 tis. pak zabere turbo a je ticho.

Auto jede normálně, turbo zabírá, posilovač brzd funguje, na diag bez závad.

Syčení se ozývá jakoby shora motoru a po odstranění krytu za motorem (u stěračů) je syčení v interieru hlasitější. Může takto syčet EGR ventil ? Nesetkal jste se někdo s něčím podobným ? Hadičky jsem prošel - nic jsem neobjevil.

Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu.

Ale asi to bude někde na podtlaku, když odpojím hadičky od ovládacího ventilu tak syčení přestane, a nesyčí ani když odpojím podtlak od pumpy. Ale nemohu najít odkud by to mohlo syčet, hadičku jsem prasklou nenašel nebo jestli může syčet samotná podtlaková pumpa, ale zase je mi divný, že to přestane jak zabere turbo. 

Asi to vzdám a zavezu to někam do servisu, ať se s tím trápí někdo jiný :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...