Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

strmene brembo


kexxo89

Recommended Posts

Aj to tu bolo, ale ako pozerám máš 16" Ouragany. Na 406 sa dávali s ET20 a na 206 s ET28. Môžeš mať kľudne aj ET28, no to si vieš skontrolovať. A podložky by si pod tie kolesá musel dať.

Mám upgrade na Brembo a poviem ti to takto...Brzdný účinok pri 305mm kotúči a 4-piestikoch je lepší, len sa do toho silou mocou netreba plašiť, lebo Brembo...Veľa záleží od stavu brzdičov, vo väčsine prípadov ich treba rovno zrepasovať. Napr. len komplet opravnú sadu piestikov s prachovkami už máš pomaly problém zohnať. Síce všetko sa dá, len ťa to niečo stojí, nehovoriac o ostatných dieloch.

Plus ešte kotúče stoja viac, aj dosky. Dáš klasiku a budeš pískať ako lokomotíva, až ti to bude píliť uši v kabíne. 

Ja som napr. nahodil Brembo a už sa mi aj podarilo zvlniť kotúče, čo sa mi inak nikdy nestalo. Čiže som menil doštičky kvôli písakniu a kotúče potrebujem stočiť.

Ako som už spomínal, netreba ísť do toho silou mocou, treba najprv poriadne zvážiť, či sa ti neoplatí radšej vymeniť brzdy za rovnaké a doladiť celý systém (ale aj to sa tu už riešilo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem ze sa toho tu popisalo vela ale ze ta 406-ka brzdi tragicky je verejne znama vec. Ja do toho silou mocou nechem ist len si musim skalkulovat ze kolko vsetko ma to vyde eciek brzdice podlozky popripade nove kolesa.

Ale najradsej by som skusil vymenit platnicky a dat tam nejaku maksiu zmes lebo predpokladam ze ta by sa do toho kotuca viac zahrizla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ona P406 brzdi tak jak brzdi a na to co byla stavena - na poklidnou pohodovou jizdu .....
Pokud se udela komplet repas brzdicu vymena desticek a kotoucu kapaliny - odzkousi se podtlak je to o notny kus lepsi - ale na zavodeni to neni.
Hodne zalezi na destickach a k nim kotoucich.
Nekdy staci jen poradne nekolikrat odvzdusnit.

Mame podobny problem ale Brembo vidim jako posledni pokus .....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je pravda--ani po výměně všech kotoučů a desek mi 406ka nebrzdila bůhvíjak, nynější Berlingo je na tom s brzdama o moc lépe (brzdy jsou jedovatější)

dával jsem tehdy standard. velikost kotoučů a kotouče i desky Brembo ;)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...