Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Koupě 1.6 hdi 16V


lachim16

Recommended Posts

Ahoj,
upustil jsem od 308 a začal jsem se dívat na Peugeot 307 sw 1.6 hdi 80kw z roku 2008 hlavně kvůli cenovému rozdílu. U P. 308 sw 1.6 hdi 80kw byl do roku 2010 problém u 16V motorů, že se prý nedal vypustit všechen olej a kvůli tomu tam bylo riziko, že odejde turbo. Jsou takové problémy i u P. 307 sw 1.6 hdi?

Auto určitě vezmu do servisu, ale máte nějaké tipy na co se zaměřit při kontrole auta, například s čím můžou být v budoucnu problémy?

Upraveno uživatelem lachim16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 16V jsou u 308/307 stejné (307 8V neměly). Turbo neodchází kvůli tomu, že tam po výměně zůstalo 2dcl oleje :bojim

Základ je nekoupit stočenku a nějakou svařenou bořku. Pak se to dá všechno vyladit ;) 

Já jsem sháněl 66kW 9HX, protože: jednohmota, bez FAPu, obyč turbo. O 80kW bych uvažoval jen v případě, že bych vyžadoval 6q :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k dík za info :D auto, které se mi rozpadá pod rukama bych nekoupil :D
Mám vyhlédnuté tohle v Peugeotu:
https://www.tipcars.com/peugeot-307/peugeot-307-sw-premium-16-hdi-110k-man6-16760841.html

Nevypadá špatně a km by mohly sedět, na cebii je i historie km od 2010 - 2015.

EDIT: 66 kW mi příjde hrozně málo, měl jsem P. 206 1.4 hdi 55kW a to se celkem táhlo, nehledě na to, že 307 sw je mnohem větší auto.

Upraveno uživatelem lachim16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevypadá zle. Ale je tam dost málo fotek. Viděl jsi ho naživo? Volant asi bude odrbanej, když tam je ten potah :myslim To samé bude asi řadička. Foto sedačky řidiče taky chybí...
Historie ti tu zjistí, pokud se staneš členem klubu. Případně ti jí asi vyjede přímo prodejce, když to prodává Peugeot ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klima (úniky), zadní brzdy - občas potřebují rozhýbat, Světla/žárovky - vypečené konektory + matné plexy, nefunkční roleta panoramy, nefunkční klapky dvouzónové klimy, rezerva - nejde spustit (zarezlé lanko) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...