Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ferryho 306 cabrio - 190 tis. km na hrbu a STK do 2025


Ferry

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

Tak jsem na cabriu udělal velký servisní víkend (nakonec to teda bylo celkem 3,5 dne) a ještě mi zbývá vyměnit rozvody, na které už tentokrát nezbyl čas..

Konečně jsem sehnal novou převodovku správného typu (i s celou 306 hatchback, co teď nejspíš rozeberu na díly na prodej :) ) a po úvaze, co vše se bude při její výměně demontovat a jak by byla škoda pak zase vracet na auto zpátky některé opotřebené věci, dokoupil ještě nějaké další díly.
Kromě převodovky se spojkou jsem tak zrepasoval komplet přední ramena z dílů Lemforder, namontoval tlumiče Kayaba Excel G s novými ložisky horních uložení (taktéž Lemforder) a dal nové spojovací tyčky stabilizátorů TRW.
Před výměnou nejezdilo cabrio špatně, žádné klepání nebo vibrace od podvozku, ale po výměně toho všeho uplně jiné svezení, nový podvozek je prostě znát a spolu s tichou převodovkou, lehkou spojkou a přesným řazením je to super povození ;)

Celková cena dílů na servis jen tak pro zajímavost cca 12k Kč.
Technika je tak zatím pořešená a teď už se bude jen leštit :D

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMG_20170728_174727.jpg

oholené rameno před a po obroušení

IMG_20170729_185740.jpg

osazená a nastříkaná ramena

IMG_20170731_173952.jpg

nově nastříkaná pružina a miska, s novým ložiskem a tlumičem

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak predevcirem doslo na posledni (alespon jsem si to myslel, viz dale) mechanickou akci - vymenu rozvodu.

Vse zacalo slibne. Na strane rozvodu spousta mista, ze by se dalo tancovat, motor se nemusi vyvesovat z upevneni, neni potreba povolovat velky sroub na remenici, proste vic jak hodku a pul to v klidnem tempu nemuze zabrat. Jdeme na to.
Bizuterie kolem v podobe remenu altiku a servopumpy, kabelovych svazku jde na stranu, sundani krytu rozvodu je otazka chvilky, zaaretovani vacky, klikovky a uz je dole remen a napinaci kladka. Hmm, rok vyroby 2001, takze puvodni, pretazeny cca o 60tis km., remen volnej a docela popraskanej, ze se divim, ze jeste neskocil nebo se neskubnul. No nic, za chvilku uz budou na miste novy rozvody, tak jedeme dal, zbyva jen vymenit vodni pumpu.
Povoluju dva srouby, co ji drzi a s nastavenou plechovkou ocekavam proud chladici kapaliny. Hmm, nic, tak je asi prilepena, klepneme do ni klicem, ono to pujde... Aha, tak asi je prilepena nejak vic, tak zkusime zapacit. Hmm sakra, nejak se to nehejbe, no dobre, prinesem kladivko, tak tuk tuk, sakra, furt se to ani nehne, tak vetsi kladivo. Pumpa uz dostava slusny rany a nevypada, ze by se mela hnout ani o setinu milimetru. Prichazi na radu majzlik, pak  vetsi majzlik, vetsi kladivo. Nakonec rezu do pumpy jak hluchej do vrat, povolujou nejdriv okraje jeji priruby, praska ulozeni loziska, vysypavaji se kulicky, odpadava ozubene kolo, vypadava cela osicka i se zbytky rozlamaneho loziska a ve finale po trech hodinach vysekavam posledni zbytky te zkur..ene vodni pumpy ven. Uff, tak tohle byla nejhorsi vymena rozvodu, co jsem zazil.
Za dalsi pul hodky uz je nova pumpa, remen, kladka na svem miste, rozvody napnuty, vse okolo na svem miste a odvzdusnuju chladici okruh. Nevim, jestli se mi to vsechno jen nezdalo jako zlej sen :P:D  Zbytky stare pumpy, valejici se pod autem me presvedcujou, ze ne :D

IMG-20170804-WA0001.jpeg

IMG-20170804-WA0003.jpeg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kdyz uz jsem se videl pristi tyden s cabriem na dovce v Rakousku v Alpach, tak pri vcerejsi podvecerni uklidnujici projizdce, pri pribrzdeni pred zatackou, najednou podivne mekky pedal, klesajici rychle k podlaze. V hlave probleskava v okamziku jedina myslenka, ku..va, asi prdla hadice. No, zbyvajicicich 10km domu dojeto krokem a s brzdenim rucni brzdou, doma uz jen smutny pohled pod auto a podlozeni nadoby pro odkapavajici brzdovou kapalinu.
Trubka, vedouci k zadnimu kolu prorezla na sr..cku, samozrejme ta nejdelsi na aute, vedouci nad benzinovou nadrzi, takze o praci zas postarano :roll:grr Zbezny pohled na ostatni trubky me vede k myslence, ze udelam komplet vedeni, na prvni pohled to neni moc videt, ale zvlast v ohybech jsou trubky pod cernou barvou docela orezle a je jen otazkou casu, kdy by odesly taky. Na dotcenou prasklou trubku jsem dnes sahnul a zustala mi v ruce. :bacha

IMG_20170805_222351.jpg

IMG_20170806_101802.jpg

IMG_20170806_101809.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že to nakrkne ale výš o jak moc by to nasr..o když by se Ti to stalo až na té dovolené XXX km od baráku. Asi bych byl možná i rád že se to vyvalilo před tak důležitou cestou než během ní.   Jinak auto je moc pěkné a myslím že i dlouho pěkné zůstane když mu věnuješ takovou péči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to jsem si rikal hned, ze stat se to nekde v Rakousku v Alpach ve sjezdu, ze by to byl daleko horsi pruser. No vidim v tom pozitivum, ze budu vedet, ze je na tom aute komplet vsechno novy :D A az pak budu repasovat zadni napravu, brzdovy trubky pujdou povolit a neznici se :)

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak o vikendu vyskubnuto komplet brzdove potrubi a hadice, ted uz jen udelat nove. Zaroven vyuziju demontaze ABS jednotky k osetreni koroze na prednim podbehu v motorovem prostoru

IMG-20170812-WA0004.jpeg

IMG-20170812-WA0006.jpeg

IMG_20170813_181411.jpg

IMG_20170813_181427.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to teda jo, na druhy strane to samy, proste tohle cabrio bohuzel jezdilo i v zime v soli no, nastesti podvozek, co jsem ted pri sundavani trubek koukal, neni nikde viditelne chycenej a vzadu u rezervy uz to nekdo nechal striknout bodyckem, tak tam je to osetreny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celoroční provoz, pak se to projeví i na modelu, "který nehnije". Já to tam mám myslím taky, ale už neřeším. 

Bohužel u tak starého auta se lepší stav dá těžko očekávat, to by to musel být jenom letní provoz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nastesti klimatizaci nemam, takze na druhy strane staci odklonit nadrzku serva a demontovat nalevaci hrdlo nadrzky ostrikovacu a pujde to tam osetrit dobre. Myslim, ze kdyz to ted zakonzervuju, tak ze se to vyrazne zpomali, ja budu jezdit jen v lete, pokud mozno v suchu, tak uz by to pak nemel byt problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...