Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ferryho 306 cabrio - 190 tis. km na hrbu a STK do 2025


Ferry

Recommended Posts

konečně zas trochu času a pěkné počasí, tak došlo na kompletaci. Nejdřív pěkně vrátit všechnu bižuterii kolem, která šla pryč kvůli broušení rzi a lakování a pak cvičné osazení potrubí v motorovém prostoru.

Potrubí pod autem už je i nastříkaný a uložený definitivně na místě, nádrž zavěšená zpět.
Zbývá doupravit několik trubek, který vyšly trošku delší, než měly, vyzvednout brzdiče v lakovně, osadit nové pístky a gumičky a může se odzvdušňovat. Snad do té doby nepřijde sníh a cesta do zimní garáže na Vysočinu bude za sucha

IMG_20170930_121028.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak o vikendu, i pres destove prehanky, jsem pokrocil temer do finale.

Brzdovy trubky nastrikany na cerno a definitivne dopasovany, aby vsude vsechno sedelo jako origo. Predni brzdice opiskovany, odrezeny, nakomaxitovany, repasovany novyma pistkama a vsema gumickama, vse uz je namontovano zpet na miste a uz zbyva jen naplnit brzdovkou a odvzdusnit. Pristi vikend ma byt slunecno, takze se nejspis uskutecni letosni posledni jizda k zazimovani pod strechu :)

IMG_20171006_175135.jpg

IMG_20171006_185007.jpg

IMG_20171008_102947.jpg

IMG_20171008_103017.jpg

IMG_20170915_183608.jpg

IMG_20170915_190150.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik :) , hlavne se s tim fakt pekne dela, staci jen dolevat kapalinu a neni treba slapat pedal, jen se pripoji hadicka na odvzdusnovak, ten se povoli a krasne to vycucne vzduch ven.

u 406 jsem s tim odsal cely system od stare kapaliny a jen pak nalil cistou novou a raz dva odvznusnil. Dneska odpo se chystam na cabrio.

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vikendovy prejezd se vydaril, pocasi pralo i otevrene strese a daly se naplno vychutnavat vune podzimu a uzivat slunce :) Cabrio slapalo jak hodinky, proste perfektni tecka za sezonou.

ted uz pekne spinka pod strechou :)

IMG_20171014_181002.thumb.jpg.ed6de75a502a5dbbd9120b8be92583b4.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

ani ted v zime mi obcas neda nepomyslet na cabrio a tak v tydnu se mi podarilo sehnat posledni chybejici vec potrebnou k dodelani tempomatu - packu pod volant. Za tri kilca jsem koupil ze 607, ma na sobe dokonce i otocnej prstynek On-Off, cimz odpadne nutnost resit nejaky vypinac na palubce (origo uz se stejne nevyrabi a shanet po vrakacich by bylo jako hledat jehlu v kupce sena). Sice ze 607 je dvoudratova a jednotka ze 406tky potrebuje tri draty, ale bude jednoduchy ji predelat, takze pohoda. Vakuumpumpa od Hugo Bosse, ridici jednotka z jineho vrakace a spinace pedalu funglovka, 80kc/ks. Celkem teda asi 1700

IMG_20171216_143758.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem ani nevěděl, že šlo tempomat na 306 objednat. Ale jednu s tempomatem jsem viděl, ale ten byl dodělávanej někde v Nizozemí - dodatečné lanko tahalo za origo plynové. :) 

Rád bych měl v 306 tempomat, ale nyní už na to kašlu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, to mi připomnělo, jak jsem se o to kdysi tak 4 možná 5 let zpátky taky snažil a díly byly u HUGOBOSS ale Ferry neměl tehdy vůbec čas a o nikom jiném kdo by něčeho takového byl schopen jsem nevěděl ... :(  Škoda, 306 jezdí doteď a už mohla mít dávno něco "spešl" :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MilanF1 u Hdi motoru je to zrovna docela jednoduchy, pokud je na diag zobrazena moznost v ECU motoru nakonfigurovat tempomat, tak pak staci natahnout tri draty od packy do konektoru ECU a nekdy jeste potreba pridat spinace na brzdu a spojku, povolit pres diag a pak to funguje :)

@StibTo no, na bazar.automedik se vse, co je potreba, da naklikat cca za 2000 :) ja tam bral prave tu ridici jednotku a packu, tu Hugo nemel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...