Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ferryho 306 cabrio - 190 tis. km na hrbu a STK do 2025


Ferry

Recommended Posts

Tak dneska domyto a naimpregnovano. Vzal jsem jeste rychle lestenkou na plastova okna slidu a taky dost prokoukla, zmizely bile pruhy a zpruhlednila se. Bude to chtit jeste vzit strojne s olepenim okraju strechy, ale uz takhle je to pekny

Resizer_16544515108325.jpeg

Resizer_16544515017403.jpeg

Resizer_16544514845111.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Vcera nastala ta spravna konstelace hvezd a pustil jsem se do vymeny hydraulickych hadic. Nejdrive vykydat bordel ze schranky strechy - rozdrolene zbytky buzirky starych hadic, zbytky vytekleho oleje z praskle hadice a vsemozne nanosy silnicni a jine spiny. Pak demontaz vsech pistnic a natazeni a zapojeni novych hadic, vycisteni nadobky hydr.oleje na cerpadle - tam byl usazeny slusny kentus 😛 a zas poskladat vse zpet, nalit cisty novy olej a mechanickym stazenim a natazenim strechy odvzdusnit. Slo to vsechno vcelku dobre, nakonec jsem ani nerozebiral interier, stacilo jen par plastu kolem. Udelal jsem i modifikaci zapojeni ridici jednotky pro umozneni stahovani strechy pri nastartovanem motoru, takze ted to lita jedna basen :)

Resizer_16569412736371.jpeg

Resizer_16569412820353.jpeg

Resizer_16569412932105.jpeg

 

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ferry changed the title to Ferryho 306 cabrio - opravená hydraulika střechy
  • O 3 týdny později...

tak včera první letošní jízda. Ráno do práce a odpoledne z práce velkou oklikou, navečer ještě menší kolečko kolem komína s rodinkou na zmrzku, suma sumárum 200 krásných kilometrů. Už jsem skoro zapomněl, jak je to cabrio mrštný a ten motor točivej, přitom krásně tichej. Na náměstí v Rožmitále jsem omylem startoval už nastartovanej motor, protože jsem si nevšimnul, že už běží 🤦‍♂️🤣 (ještě jak mají budíky oproti všem mým ostatním autům otáčkoměr nezvykle vpravo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • Ferry changed the title to Ferryho 306 cabrio
  • O 6 měsíců později...

Včera odzimováno krátkou projížďkou kolem komína. Kromě toho jsem se konečně aspoň trochu naučil modelovat ve 3D cadu a udělal prototyp zadního krytu 3. brzdového světla. První zkušební výtisk z PLA dopadnul dobře, ještě doladím detaily a pak to nechám vytisknout někde pořádně z kvalitního PC nebo ABS

Resizer_16830183368273.jpeg

Resizer_16830183196841.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to velký? ABS/ASA tisknu :) Můžu zkusit a uvidíš, jestli bude vyhovovat. Mám i carbon PLA, ale to jsem ještě nezkoušel, CHT volcano tvrzená tryska je dost drahá. Jestli se mi to teda vejde na bed, mám 270mm ale kruh 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...

tak dnes ke kulatym 190 tisicum najetych km na pocitadle i zdarne absolvovalna emisni a technicka kontrola bez ztraty kyticky. Dokonce s pochvalou za uroven udrzby auta (no dobre, nesvitila zadni mlhovka, ale pootoceni zarovkou v patici a ocisteni kontaktu pomohlo hned, takze se to ani neobjevilo v zavadach :) )

Vcera vecer to ale tak zdarne nevypadalo, trosku jsem dloubal sroubovakem tam, kam jsem nemel, a ukazalo se, ze nosnik uz na tom neni nejlip. No co si budem rikat, dira jak do pr...e. Takze provizorni rychle pribodnuti zaplaty z 1,5ky plechu ustrizeneho z vyztuhy z urezanych prahu z 206, prestriknuti cernym sprejem a dobry. Holt to bude chtit udelat pak poradne

 

IMG-20230714-WA0005.jpg

IMG-20230714-WA0003.jpg

IMG-20230714-WA0002.jpg

IMG-20230823-WA0002.jpg

IMG-20230823-WA0001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ferry changed the title to Ferryho 306 cabrio - 190 tis. km na hrbu a STK do 2025

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...