Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 407 coupé 2.7 Hdi - pokles výkonu


KubaBuba

Recommended Posts

Ahoj,

 

chtěl jsem se zeptat, zda by mi někdo poradil, dnes při jízdě po dálnici mi z ničeho nic klesl výkon.:(

Auto po sešlápnutí plynu  až dolů přestalo tlačit, jako kdyby mi odešlo turbo/a, a nemělo skoro žádný výkon. Žádná kontrolka se nerozsvítila  - chyba motorou, nebo cokoliv jiného prostě nic. Do mírného kopce jsem měl problém jet s plným plynem 130 km/h. Když jsem dojel domů, tak jsem to nechal hodinu odpočinout, potom jsem ho vzal znova projet na dálnici a auto jelo úplně normálně, jak kdyby mu nikdy nic nebylo, po 10 minutách jízdy ale výkon opět klesl, po sešlápnutí plynu na max sem se táhl jak hlemýžď a spotřeba byla abnormálně vysoká, když jsem otevřel kapotu, tak turbo co je v zadu lehce pískalo, ale nic hrozného ( žádná sanitka, jen prostě lehce ufukovalo a pískalo ), video přidám zítra. Auto jsem byl projet takto ještě 2x a vždy to začne blbout, až když se zahřeje...:myslim

 

Nestalo se to už nekomu? Budu rád za rady :).

 

Díky moc

 

Jakub

 

Upraveno uživatelem KubaBuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, pavelu96 napsal:

Tohle se mi stávalo na 307SW 1.6 hdi, ale doplněné hláškou "depolution systém faulty". Po výměně senzoru tlaku turba ok a pak šlo auto do světa...

Já to spíše vidím na to turbo, ale divím se, že auto nic nehlásí.:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Dia ukázala asi 5 chyb, vše de daly odstranit, kromě té zaškrtnuté, chyba předního Egru, ta se zobrazovala stále.

Nevím ale, zda to je opravdu ono, protože jsem byl před 2 lety na zaslepení ( EGR off ) a myslel jsem si, že už to nikdy zlobit nebude, nemůže.

Je možné, že je tam ještě něco zaneseného, nebo mi to udělali blbě. Nevím co dále.

Auto ztrácí výkon po zahřátí motoru, stačí ale vypnout motor, nastartovat a pak třeba 5 minut jede zase normálně a pak zase ztratí výkon.

IMG_20170425_121903.thumb.jpg.4fad653dab9950669133eb70ce986f1e.jpg

 

Upraveno uživatelem KubaBuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak jsem byl na překontrolování egrů, zda jsou správně odpojeny a pouze byl zapojený konektor u předního, proto to hlásilo tu chybu egru. :-D

Nicméně problém není vyřešen, zjistil jsem že auto ztrácí výkon pouze po zahřátí motoru cca 10 minut jízdy, někdy se výkon na chvíli opět vrátí někdy ne.

V servise kde jsem byl na překontrolování Egrů mi vyjeli znova dia a ukázalo to tyto chyby, řekli mi že to může být váha vzduchu, ale nechce se mi cpát peníze zbytečně do věcí, které třeba fungují, neví někdo co tyto chyby znamenají?

nebo čím to může být?

 

2.výjezd z dia

 

P1351 - chyba žhavení, jednu svíčku mám k.o. 

P0181 - P0180 - P0183 - vadný signál teploty motorvé nafty. - může to být chyba i pro váhu vzduchu?

 

servis.thumb.jpeg.27613dcac21f2eb2712c2c271365c347.jpeg

 

 

 

Díky 

 

J.

Upraveno uživatelem KubaBuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť to tam máš napsaný - snímač teploty paliva , konektor nebo vedení k tomu snímači . Když ti snímač tepl. paliva bude hlásit vysokou teplotu , tak to omezí výkon . Myslím ,že je součástí zpětného vedení nafty .

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak opravdu je to ono, mám úplně zničený ten konektor, skoro tam nedržel, a prosakuje mi do něj nafta.  ( jarokare - díky za radu :-) )

Pořádně jsem konektor připevnil ( spojil ) a auto jelo jak mělo, ale budu to muset vyměnit, protože už je to celý rozpraskaný.

Neví někdo zda se to dá koupit samotný a nebo celá soustava? popř za kolik cca.

 

Díky moc

 

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouze cela sada jak je na obrazku.

Ale vymenit si to spis nech u nekoho kdo to menil.Je to komplet s prepadama na vstriky a pokud to praskne nekde tak je prusvih protoze to nelze spojit.

Jedno pouzite myslim ze mam v regalu nekde pohozene.

A ciste pouze snimac teploty taky nekde lezi.

Upraveno uživatelem straki007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...