Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206 cc 2.0 trasenie pri studenom starte


SpeedoBB

Recommended Posts

Idem asi skusit, dakujem za tip ... Dufam, ze to cukanie/cinkanie pri akceleracii nebudu ventily alebo co, lebo uz fakt nemam na to naladu, ani cas a ani peniaze ... Cez Martin som vzdy len prechadzal, aspon si spravim vylet, ak odpise :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

podarilo sa ti na niečo prísť ?

tiež mam 2l motor, benzín RFU (aj LPG) a podobne zvláštny problém , ktorý nik nevie odhaliť (ani servis, ani vymena skoro vsetkych moznych čidiel )

mne ale kolisu otacky od 1000- 2500 či 3000 a späť a stále dookola, ale iba keď sa vonka otepli a je slnečno

začalo to minule leto ... a otacky kolísali aj keď bol motor teplí, aj keď bol ešte studený

no ked sa vonku trochu ochladí, možno tak na cca +10   +15 stC, tak motor ide úplne normále, celu zimu žiaden problém.

No teraz, ako sa už zase oteplilo, ako dnes slnečno a teplo +20stC   hrôza :bojim jazdiť . Ked jazdím a len sa dotknem plynového pedálu cítim, že razom dá plný plyn, až autom silno skubne (samé dokáže jazdiť aj hore kopcom) no keď otacky dosiahnu 1800, auto ako ked vypne, a len co klesnu pod 1500 zase plny plyn až po 1800 a tak dookola. (aj na benzine aj na LPG)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatiaľ nič, zdá sa mi, že pomohla výmena snímača tlaku nasávaného vzduchu, čo je u mňa pod klapkou, ale aj tak nepomohlo úplne, stále problém pretrváva, len menej, ale to môže byť spojené aj s tým, že sa už oteplilo a tak je to lepšie ... u teba to bude v niečom inom, iné príznaky ... Bol si s tým na diagnostike? Ak áno, aké chyby vypísalo? U mňa ani diag.nepomohla, v orig.Peugeote iba preinštalovi soft v RJ a tým to haslo, spoliehali sa na to, že to prestane, lebo jeden chlapík sa vraj už neozval, keď mu to preinštalovali, no myslím si skôr, że sa neozval preto, lebo šiel inam ... Ja som od posledného príspevku vymenil snímač polohy vačky, kontroloval baterku pod záťažou, vymenil EGR ventil, lambdy sú vraj ok, žiadny rozdiel ... no podľa jedného grafu/grafov som zistil na nete, že podľa hodnôt z lambda sond asi nemám 100% funkčný katalyzátor, bolo vidno, že ten už aj bol asi menený podľa zvarov, v zime mi to písalo antipollution fault, catalytic converter fault ... Tak som včera vybral celý výfuk, odrezal catalyzator a navaril rúru miesto neho, fuška, ale zvládnuté ... Skúšal som "resetovať" RJ, podľa jedného návodu z netu(ak bude treba, pošlem link), skúšal som dnes, no zabudol som počkať, kým sa nastaví klapka, takže som necítil žiadny rozdiel, iba lepšie trošku auto ťahá, ponáhľal som sa, takže zatiaľ som iba nechal odpojenú baterku, zajtra skúsim zas, už som chytil také nervy dnes, keď to začalo znovu triasť, že som vystúpil, odpojil a šiel na preč ... obávam sa, że teraz mi bude zadná lambda ukazovať sprostosti, keď tam nie kat, či som to nezhoršil, ale po naštartovaní skoro žiadny rozdiel, obávam sa, že piestne krúžky budú už na prd, lebo tlaky vo valcoch boli celkom nízke, asi 6 barov v každom, len v jednom 6,1(zrovna v tom, pre ktorý mi písalo na diag.vynechanie zapalovania, zvlášť, okrem toho iba vynechanie zapal.v nahodnom valci), neviem, či je to ok, ale v Peugeote mi povedali, že kým sú rovnaké alebo nie je väčší rozdiel, tak je to ok, že to neudáva výrobca, aké sú dobré a aké uż zlé, tieto motory vraj na opotrebenie krúžkov trpia, no tvoj problém to zrejme nebude, kompresie si dával merať? Či neboli rozdiely?Ja jediné čo, tak som zistil, že mi menej žerie olej, asi si sadli tie guferá, čo sme menili nad ventilmi ... No na studeno mi ťažšie štartuje, teplý chytí na prvú šupu, za studena potočí trochu a tak ... O podobnom probléme, ako máš ty som niekde čítal, len ani bohovi neviem kde a či to bol takýto motor ... Skús pozrieť fórum ešte, to takto ťažko určiť, u teba bude príčina problému určite iná, ale držím palce, nech to vyriešiš, ja sa tiež trápim už od jesene, keď za ochladilo ... Už som rozmýšlal, že zoženiem celý motor :D ale už som čítal aj o prípade, kedy týpek vymenil celý motor a nič, to isté, to keby sa mi stane, tak to auto asi podpálim rovno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď to dakedy v živote vyriešim skôr, ako ho predám, tak sem určite napíšem, ešte som nekontroloval káblovačky a ukostrenia, že vraj aj to vie narobiť zlé veci, len som sa k tomu ešte nedostal ... To je na dlhšie pre mňa ... Ale inak, ak by niekto vedel, zistil som, že sa môj problém prejavuje viac, keď je vonku asi vlhko, mokro, po daždi, vtedy mi to ani do kopca nevytiahne, iba na 1-ke s drsnejším zaobchádzaním s plynom :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám stejný motor v 307mě. Otáčky mě kolísaly 2x za 6let. Poprvé, když tam nebyly originál svíčky. Podruhé, když se mě rozpadl katalizátor, a mechanik dal univerzální pro 2.0. Neprošel jsem emisemi a volnoběh byl neklidný. Dal se nový katalizátor, ten největší, co se vešel, určený pro motor 2.8  EURO 4, volnoběh je klidný a emise CO 0.0.

Pokud máš vyměněný katalizátor, mohl by být problém tam. Tyto motory mají z výroby předimenzované katalizátory, a když se dá univerzál pro dvoulitr ,můžou nastat problémy.

Když jsem měl auto asi rok, dal jsem na doporučení olej 10W40, auto po startu klepalo jak nafťák a zdálo se mi, že se i cuká. Od té doby jezdím na 0W30, a auto přede jak kotě. Někde jsem četl, (někdo už to tu psal), že tyto motory trpí špatnými studenými starty kvůli hydroštelům. Pomůže prý výměna z jiné motorizace, ale musel bych dohledat z které. Myslím že 2.2, ale nevím to určitě. Možná by Ti pomohl řidký olej, který dávám já. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie tvoje komenty sa dobre čitaju :cool: , no ja nerád píšem :nevim, neviem to tak dobre

 

Bol som aj na diagnostike.  žiadne chyby nepísalo.      

 poradie výmeny = (0)pôvodná  (1)zrejme zlá   (2)nová váha vzduchu.

 Minulí rok som     (okrem iného: čistenie klapky a kanálikov krokového motorčeka, nove hadičky, motorček OK, palivový a vzduchový filter, sviečky, 2roky predtým aj káble a indukčku )    menil aj snímač polohy vačky a aj váhu vzduchu(1). No bola už jeseň a vlastne problém utíchol , ja že problém vyriešený, žiaľ prišlo teplo a problém je späť. Pred týždňom aj výmena zeleného čidla. Keď sa teraz otáčky znova rozkolísali, zo zúfalstva som odpojil hadičku z váhy a motor sa  ku podivu upokojil. Tak reku, asi znova odišla váha(1), tak som založil tú pôvodnú(0), ale na tej starej ešte pôvodnej, auto drgotalo ako na tri valce. Tak som kúpil napojil novu(3) a paráda, motor ako nový. 

 Ale po 20min jazdy zase kolísanie otáčok a nepomohlo už ani odpojenie hadičky z váhy, motor stále kolísal. A (asi) stačilo  vypnúť motor na cca2-5 min (čo nestihol motor ani vychladnúť) a motor vrčí OK. (ako niečo mimo motora čo možno rýchlo vychladne)

Tlaky vo valcoch som ešte nemeral, ale aj to mam v pláne.

Katalyzátor mám ešte pôvodný.

Keď za studena bolo počuť motor ako traktor, pomohlo vyčistiť vstreky.

Palivový filter, keď mi zdochýnal motor.

Mal som aj problém z nedostatočným výkonom a auto nevládalo, iba po určitú rýchlosť - pričina: dnu v koncovej časti vyfuku prehrdzaveli priehradky a vata potom upchala výfuk

Skúšal si "resetovať" RJ, podľa návodu – ako ???  (pošli link) dík

http://www.autorubik.sk/clanky/skrtiaca-klapka-spalovacieho-motora-poruchy-a-cistenie

O podobnom ako mojom probléme som tu už tiež čítal, ale pokiaľ viem problém nik nevyriešil.

Upraveno uživatelem PEPO806
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, Roman Bazi said:

Já mám stejný motor v 307mě. Otáčky mě kolísaly 2x za 6let. Poprvé, když tam nebyly originál svíčky. Podruhé, když se mě rozpadl katalizátor, a mechanik dal univerzální pro 2.0. Neprošel jsem emisemi a volnoběh byl neklidný. Dal se nový katalizátor, ten největší, co se vešel, určený pro motor 2.8  EURO 4, volnoběh je klidný a emise CO 0.0.

Pokud máš vyměněný katalizátor, mohl by být problém tam. Tyto motory mají z výroby předimenzované katalizátory, a když se dá univerzál pro dvoulitr ,můžou nastat problémy.

Když jsem měl auto asi rok, dal jsem na doporučení olej 10W40, auto po startu klepalo jak nafťák a zdálo se mi, že se i cuká. Od té doby jezdím na 0W30, a auto přede jak kotě. Někde jsem četl, (někdo už to tu psal), že tyto motory trpí špatnými studenými starty kvůli hydroštelům. Pomůže prý výměna z jiné motorizace, ale musel bych dohledat z které. Myslím že 2.2, ale nevím to určitě. Možná by Ti pomohl řidký olej, který dávám já. 

Sviečky tam mám už asi tretie, podľa VINka, teraz tuším NGK, ale čítal som, že sa nie vždy znášajú s niektorými cievkami ... Možno skúsim ešte dakedy boschky, som čítal, že týpkovi jednému podobný problém zmizol po výmene ... neviem ale, pre ktorého z nás to bolo určené, tak beriem, že pre oboch :D ... Pomôže výmena hydroštelov? To je jedna z vecí, ktorej by som sa chcel vyhnúť :D ... Nepomohol by mi skôr hustejší, keďže mi ho papká? Po zohriatí mne už ide motor celkom ok, teda ukludní sa ... A katalyzátor tam teraz nemám žiadny, takže tam problém asi nebude, aj keď ten, čo tam bol už zrejme neplnil dobre svoju funkciu, dokonca má auto trošku ostrejší zvuk (po zohriatí) :D dočasne no ... S tým olejom je to zaujímavé, nad tým rozmýšľam uź od včera, aký zvoliť, lebo mám pocit, že tie tlaky už sú u mňa dosť nízke, zmena oleja by mohla pomôcť, na výmenu hydroštelov nemám prachy už, a je to robota na sakra dlho, keď to nedám do servisu ... Dačo ešte poskúšam, dám vedieť zas o viac dní, keď zoženiem dáke peniaze :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, PEPO806 said:

tie tvoje komenty sa dobre čitaju :cool: , no ja nerád píšem :nevim, neviem to tak dobre

 

Bol som aj na diagnostike.  žiadne chyby nepísalo.      

 

 poradie výmeny = (0)pôvodná  (1)zrejme zlá   (2)nová váha vzduchu.

 

 Minulí rok som     (okrem iného: čistenie klapky a kanálikov krokového motorčeka, nove hadičky, motorček OK, palivový a vzduchový filter, sviečky, 2roky predtým aj káble a indukčku )    menil aj snímač polohy vačky a aj váhu vzduchu(1). No bola už jeseň a vlastne problém utíchol , ja že problém vyriešený, žiaľ prišlo teplo a problém je späť. Pred týždňom aj výmena zeleného čidla. Keď sa teraz otáčky znova rozkolísali, zo zúfalstva som odpojil hadičku z váhy a motor sa  ku podivu upokojil. Tak reku, asi znova odišla váha(1), tak som založil tú pôvodnú(0), ale na tej starej ešte pôvodnej, auto drgotalo ako na tri valce. Tak som kúpil napojil novu(3) a paráda, motor ako nový. 

 

 Ale po 20min jazdy zase kolísanie otáčok a nepomohlo už ani odpojenie hadičky z váhy, motor stále kolísal. A (asi) stačilo  vypnúť motor na cca2-5 min (čo nestihol motor ani vychladnúť) a motor vrčí OK. (ako niečo mimo motora čo možno rýchlo vychladne)

 

Tlaky vo valcoch som ešte nemeral, ale aj to mam v pláne.

 

Katalyzátor mám ešte pôvodný.

 

Keď za studena bolo počuť motor ako traktor, pomohlo vyčistiť vstreky.

 

Palivový filter, keď mi zdochýnal motor.

 

Mal som aj problém z nedostatočným výkonom a auto nevládalo, iba po určitú rýchlosť - pričina: dnu v koncovej časti prehrdzaveli priehradky a vata potom upchala výfuk

 

Skúšal si "resetovať" RJ, podľa návodu – ako ???  (pošli link) dík

 

http://www.autorubik.sk/clanky/skrtiaca-klapka-spalovacieho-motora-poruchy-a-cistenie

 

O podobnom ako mojom probléme som tu už tiež čítal, ale pokiaľ viem problém nik nevyriešil.

 

 To je ten link, je to z tohto fóra, druhý príspevok od "Cinicmana" ... Ja mám RJ magneti mareli, takže varianta 2., čo som sa tak dočítal ... Najprv si to ale prečítaj celé, ja som niekedy skúšal aj točiť tých 3000, ale to mi len zohrialo motor, neviem, či mi to niečo pomohlo alebo zmenilo ... Inak to u mňa veľmi zmysel nemalo, lebo mi to triaslo už hneď po naštartovaní po resete ... Inak 1 otázka, na ktorú mi nik nevie odpovedať ... Keď otočíš kľúčik do polohy pred štartovaním, cuká ti v EGR ventile? Alebo ti cuká ešte inde? Mne to robí a neviem, či to má, lebo keď je už zohriaty, tak po opätovnom otočení kľúča už to potom necuká, resp. to už nie je tak počuť, iba za studena ... Dá sa to zistiť aj tak (mne to tak robilo), že som dal kľúčik do polohy pred štartovaním a ručne som hýbal vpredu klapkou, keď som ju pustil, tak mi v EGRku cukalo, ten **** hore, čo púšťa naspäť spaliny do motora ... inak, som si spomenul, že to, čo robí tebe mne robilo na voľnobehu, keď som vymenil krokový motorček a neodpojil som baterku, po takom resete mi to už fičalo celkom ok ... Alebo mi kapalo v križovatkách, keď som dal zlý snímač tlaku nasáv.vzduchu prvýkrát :D ... Ale tiež mi párkrát auto zmenilo chod, že som si už myslel, že bude ok a ďalšie ráno to isté zase ... Ty máš s tou teplotou podobný problém, len v závislosti od opačných teplôt asi ... Na klapke je ešte (aspoň ja mám) snímač teploty nasávaného vzduchu, možno tomu švitorí, ale neviem, ako to ty máš, lebo píšeš o váhe vzduchu, ja napr.váhuvzduchu nemám, iba ten snímač na tlak vzduchu. Keď toto vyriešime, tak sme páni kokso. Možno len zase dáka elektronická ptákovina. Ale ani žiadnu chybu ti nehlásilo, to je tiež zvláštne, tak len nájsť niekoho s diagnostikou v okolí, kto sa vyzná aj do živých dát alebo meraniam s osciloskopom a pozrieť tak,pomerať, cez diag. pozrieť živé dáta, keď sa to prejavuje ... Ja som sa k tomu ešte nedostal, lebo mi nič nezistili ani v orig.Peugeote ... Ale dakedy dakoho nájdem a dúfam, že na niečo príde :D musím ešte došporiť dáke drobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj  SpedoBB   

super ďakujem za link vypadá to super , iste to zajtra skúsim (ja nemám žiadne rádio) aj keď neviem ci to platí aj pre môj motor.

natrafil som aj na toto:  https://www.audi-club.cz/forum.php?prispevek=3107,  a mnohý si to pochvaľujú

Že:

1) Nastartovat motor
2) 10min na volnobeh
3) 10 sekund 3000ot.
4) okamžitý ful ot.

Ja nemám EGR čo púšťa naspäť spaliny do motora, len ten co reguluje tlak paliva. Nemám ani samo nastavovaciu klapku.

Viem som v inom "fore z inim motorom" ale aj tak si ma potesil.

Keď otočím kľúčik do polohy pred štartovaním, cvakne relé, spusti sa palivové čerpadlo , natlakuje  cca 1-2 sek a vypne. A keď je už zohriaty, tak po opätovnom otočení kľúča vykoná to iste len to  nie je tak počuť, iba za studena ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, SpeedoBB napsal:

Nepomohol by mi skôr hustejší, keďže mi ho papká? 

Mě to také papká olej, to tyto motory dělají. Rozdíl ve spotřebě oleje mezi 10W40 a 0W30 jsem nepoznal. 

Dva moji kamarádi jezdí se stejným motorem na olej 5W30 tak můžeš dát tento. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, Roman Bazi said:

Mě to také papká olej, to tyto motory dělají. Rozdíl ve spotřebě oleje mezi 10W40 a 0W30 jsem nepoznal. 

Dva moji kamarádi jezdí se stejným motorem na olej 5W30 tak můžeš dát tento. 

 

5W30 ja tam tuším aj mám, so žraním sa mi ukludnilo trošku ako sme menili tie guferá nad ventilmi, ale za studena stále trasie a už neviem, čo pozerať, kam sa uberať, už len káblovačky a ukostrenia asi ostávajú pozrieť alebo vymeniť olej za iný, ešte palivové čerpadlo a nádrž som nemal von, ale zas tlak v rampe ok a zapína ho pekne po otočení kľúčom, len otázka, nemalo by tlačiť čerpadlo s každým ďalším natlačením kratšie? Asi trepem, ale už neviem, čoho sa chytiť :D ... Pýtal som sa predtým na olej, lebo mi viac ľudí už povedalo, že na redší by sa nemalo prechádzať a mne po naštartovaní ide chvíľu auto dobre, aź keď sa začne ustálovať a dosiahne 1000 ot.smerom nadol a klesá, tak začne triasť, na studeno ťažsie štartuje, trošku potočí a tak chytí, za tepla chytí hneď, moja teória je, že je už možno motor opotrebovaný, a tak kým je studený olej(hustejsí), dobre ešte tesní medzierky, teplotou sa potom olej zredší, už sa tlačí popri krúżkoch, čiže motor horšie spaľuje, možno už nie je dostatočný tlak vo valcoch ... potom teplotou motora sa trochu roztiahnu krúżky, veci dnu a tak už sa udrží, ale za tepla tiež skáču trochu otáčky, ako keby dakedy zabublalo to auto, tak jemne, skoro zanedbateľne, ako keby ním niečo občas prešlo alebo čo, neviem to popísať :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 hours ago, PEPO806 said:

ahoj  SpedoBB   

super ďakujem za link vypadá to super , iste to zajtra skúsim (ja nemám žiadne rádio) aj keď neviem ci to platí aj pre môj motor.

natrafil som aj na toto:  https://www.audi-club.cz/forum.php?prispevek=3107,  a mnohý si to pochvaľujú

Že:

1) Nastartovat motor
2) 10min na volnobeh
3) 10 sekund 3000ot.
4) okamžitý ful ot.

 

Ja nemám EGR čo púšťa naspäť spaliny do motora, len ten co reguluje tlak paliva. Nemám ani samo nastavovaciu klapku.

Viem som v inom "fore z inim motorom" ale aj tak si ma potesil.

Keď otočím kľúčik do polohy pred štartovaním, cvakne relé, spusti sa palivové čerpadlo , natlakuje  cca 1-2 sek a vypne. A keď je už zohriaty, tak po opätovnom otočení kľúča vykoná to iste len to  nie je tak počuť, iba za studena ...

Ok, jasné, daj potom vedieť, ako ti to dopadlo :-) ide podľa mňa ale aj o to, akú tam máš riadiacu jednotku, pre rôzne RJ sa postupy líšia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roman B. ... Písal si, že máš taký istý motor, necuká alebo neťuká ti nič pri otočení kľúča za studena? Mne okrem čerpadla ešte hlasno pravidelne cuká v EGR ventile a neviem, či je to ok, či to tak má byť ... Nik mi nevie povedať, podľa mňa by mal byť iba v 1 polohe, či? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, SpeedoBB napsal:

 .... a mne po naštartovaní ide chvíľu auto dobre, aź keď sa začne ustálovať a dosiahne 1000 ot.smerom nadol a klesá, tak začne triasť, na studeno ťažsie štartuje, trošku potočí a tak chytí, za tepla chytí hneď, ....

ahoj takto mi to robilo keď som mal upchaté vstreky, keď dobre nerozprasuju ale len sikaju

vybral som ich napojil na 12V a otvorene ponoril do ultrazvuku, ale na vstreku je aj super jemne sitko ktore bolo zanesene nepriedusne

a popri cisteni som aj hadickou nasaval do vstrekov tu "vodu" ale neviem cim som to cistil, aby vstreky preplachlo aj z vnutra

a potom motor siel plinulo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to som už skúšal, vstreky sú ok, pekne krásne mi rozprašujú, ja som to robil kvapalinou na čistenie klapiek tuším alebo dačím takým, neboli upchaté, ale prepláchol som ich aj tak, keď už som to mal von ... Neviem už, čo ďalej, možno uż je fakt ten motor dnu opotrebovaný, spoliehal som sa, že ten katalyzator pomôže, keď vyberiem, no aj tak nič, keď bude čas, asi tam dám dáky univerzál podľa rady Romana B., aby viac prepúšťal, tam už viac nenarobím asi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, dakde aj tam bude nejaká zrada, len aká ... v elektrike asi, musím cez víkend pozrieť dáko tie káblovačky, to je na prd, lebo do elektriky som magor ... Ja uż neviem, komu to dať pozrieť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý sa v servisoch hrá na profesionálneho automechanika, no zatiaľ mi ani jeden nepomohol, ani nevyriešil môj problém, keby dáke chybové hlášky normálne awpoň, vypíše diel, vymením, ok ... Ale vynechávanie zapaľovania, to je o hovne ... Na to som prišiel aj bez diagnostiky :D tie tlaky 6/6/6,1/6 barov sú podľa vás dobré ešte, či už má motor svoje najlepšie za sebou? Ale zas za tepla ťahá ako diabol ... Najbližšie asi skúsim vymeniť ten olej za iný, možno pomôže a možno sviečky zase, uvidíme ... Len už sa mi to vôbec nechce riešiť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...