Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206 cc 2.0 trasenie pri studenom starte


SpeedoBB

Recommended Posts

15 hours ago, velkybanan said:

Podle mne by to snad na takove tlaky ani nejezdilo.nejak spatne zmereno.melo by byt 10 a vice

Mne sa to tiez dako nezda, ale je mozne, ze nakoniec v tom bude tkviet cely moj problem ... Musim to dat este niekomu inemu zmerat asi, nech viem isto ... Myslis, ze 6 barov je fakt az tak malo, ze by to teorericky ani nemalo ist? Podla mna hustejsi olej by to mohol docasne zlepsit ... Lebo uz ma to auto tak vyzmykalo, ze musim posetrit daco, kym sa do dacoho pustim zase ... A rozoberat motor, to mam co robit 2 vikendy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, Hafity said:

Našel ? Pokud ano, co říkal ?

Nasiel, ale este som za nim nebol, pisal mi, ze nie je automechanik, ze skor autoelektriku on riesi, je z niekade pri Martine, este sim tade nemal cestu, ale ak dakedy, tak dam vediet, neviem tu v okoli nikoho normalneho zohnat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak, neviete hocikto, kde by som mohol zistit rozmedzia tlakov pre moj motor? Ake su ok a ake uz nie? Da sa to niekde zistit? Lebo v Peugeote sice vraveli, ze nemaju byt rozdielne, no nepovedal som im, ze boli 6 barov, lebo som tusil, co by mi odporucili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby bylo treba na jednom valci 6 a ostatni pres deset tak ok,ale pokud je vsude 6 bude to blbe zmereny pak tam nejsou skoro zadne komprese.

Toto jsem ukradl tady na foru k 1.8i 16v

Mám špatný kompresní tlak na 3. a 4. válci (12/8/9/12) na motoru LFY.

6 je proste nesmysl

musis mit mezi 10 - 14

Upraveno uživatelem velkybanan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, neviem, ci bol ten pristroj dobry, ale bol pri tom moj oco, ze tlaky naozaj boli 6, ktovie, cim to merali, skusim predsa asi esre niekde inde to dat pomerat, dakujem za info, aspon sa konecne dakam pohnem zase, bud potvrdim alebo vyvratim pricinu v samotnom motore

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netusim, ako bolo merane, mne sa pri tom nedalo byt, bol tam oco, merali to s nejakym jeho znamym ci co, v nejakom servise, popytam sa ho na to este ... Ale asi to nebolo celkom profesionalne, lebo neviem o tom, ze by mi vravel nieco o odpajani el.veci a sliapani na akykolvek pedal, mozno iba ak plynovy, ale to si nie som isty ... este raz dakujem za radu, urcite skusim najblizsie, musim pozhanat dakoho, kto to zmeria ... To auto je moja nocna mora :D ak toto niekedy vyriesim sam, tak si asi kupim ine auto :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj SpeedoBB  a spol

:xvul(ale niekomu raz určite pomôžem)

kolisanie otačok 2L 806 RFU už prestalo

tak ja som uz zrejme OK :papa:super:mrk

prave dnes som si dokoncil auto a ide super , kolisanie  trasenie skubanie atd....  je preč :potlesk (dúfam)

A čo bolo príčinou ?  znova pokazeny potenciometer klapky  (aj ked bol este zanovny, ani 2 dva roky, vlastne len 8 mesiacov)

 zoxidovali v ňom "dnu" spoje, nie vonkajšie kontakty (nič tam nie je na pevno priletovane, vsetko je to vyrobene len na dotyk   :grr !!! )

Tak ze mal  zlú hodnotu  a to ako kedy, za tepla viac za studena menej, raz viac raz menej, ako pracoval plast a oxidacia v nom.

 A skutocna pricina je, ze potenciometer je umiestneny zo spodu klapky a aká kolvek vlhkost (voda) stecie priamo po ňom a aj do potenciometra.

No aj ked je "vodotesný" (ma dnu gumenny O kruzok a z vnutra bol suchy) určite preusti paru a ta oxidaciou narusi spravnu vodivost, tych len "na dotyk " spojov + k tomu "praca plasu -rozpinanie / zmrstovanie- a hned sú presiahnute povolene odchylky hodnôt,  ktore potom oblbnú RJ .!.

Záver : nakolko uz príčine rozumiem , vyrobím nad klapku striešku / kryt , a tak zamedzim  budúcemu zatečeniu, ked ze je to tak haklive.

A ako som prisiel na pricinu ? Odpojil som RJ a na konektore, na pinoch, som podla schémy kontroloval spravne hodnoty ovladacich čidiel odcylky ma potom zaviedli na problem.

Moje tlaky na 2L mam 8,8/9/9/9 zrejme tiez uz nič moc ved už ma viac ako 300tis km

Prajem ti aj ostatnym nech sa vam to ako mne konecne podari.:)

 

 

 

el. schema 806.docx

Upraveno uživatelem PEPO806
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15 hours ago, PEPO806 said:

Prajem ti aj ostatnym nech sa vam to ako mne konecne podari.:)

Dakujem, hadam raz na to aj ja pridem :D ... Neviem, ci u mna nebudu zle predsa len tie tlaky uz, k dalsiemu meraniu som sa este nedostal, no tento potenciometer som asi este nekontroloval, u mna to bude niecim inym, lebo ja aj ked som startoval po celom dni odstavky, v garazi, voda sa tam asi dostat nemohla ziadna, tak mi to za studena blblo aj tak :-/ budem patrat dalej, ked mi cas dovoli :D ale mam pocit, ze mi to horsie startuje rano, nieco pomaly ale isto odchadza :-( ale aj tak - ako vyzera ten potenciometer? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, dakujem za foto, aj som si myslel, ze toto je ono, lebo je to jedine pripojene priamo na tu osku klapky, musim to dakedy rozobrat a pozriet ... Uz som to mal v rukach, ale neskusal som to rozobrat, pozriem to asi, ked dam pozriet znova tie tlaky, rovno aj toto ... ale nedavam tomu velke sance, lebo som raz mal pozicanu celu klapku aj so vsetkymi snimacmi z vrakoviska a po prehodeni aj tak to iste, nebude to asi ono, ale predsa len skusim, lebo to cukanie v EGR-ku pri vypnutom motore sa mi nezda, mozno fakt daky snimac alebo elektrika ... Zatial este raz dik za info a foto, aspon viem, na co sa zamerat, ked to rozoberiem, ale uz sa mi taak nechce s tym sr*t :D ked uz budem v najvacsom stadiu zufalstva, tak mozno brnknem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
On 2. 6. 2017 at 10:13 PM, PEPO806 said:

....

No, takze dnes som skusal odmontovat potenciometer ... Najprv som skusal iba odpajat ... zistenie? Po odpojeni toho sh*tu sice v egr ventile cukalo, ale len pri otoceni kluca do polohy pred startovanim, ked svietia kontrolky, no po zavreti klapky v nom necukalo vobec (so zapojenym potenciometrom v nom po zavreti klapky nepravidelne cukalo) ... K rozobratiu potenciometra som sa nedostal, lebo je to spravene prefikane-keby som chcel dat dole pliesok, co to cele kryje, musel by som odlomit minimalne 2 plastove drazky, ktore ho drzia, takze som sa do toho zatial nepustil, lebo by som to nemal cim dat dokopy naspat ... Bud skusim zohnat iny a vymenit z ineho auta alebo rozobrat, pripadne zistit, ake hodnoty ma mat medzi kontaktami alebo kupit novy ... Kazdopadne PEPO806, dakujem za prispevky, konecne som sa zas niekam pohol ... Nevies alebo neviete niekto ake hodnoty ma ten potenciometer mat? Najma v polohe zavretej klapky? Pripadne ked je odmontovany? Mam na nom 3 kontakty oznacene 1, 2, 3. Maju byt nejake spojene? Ak nie, ake udaje by mal mat medzi jednotlivymi 1,2,3?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spominal som uz, ze som cistil vstreky? :D Pekne rozprasovali, ale aj tak som vsetky preskusal ... Takze tadial cesta tiez nevedie :D som dohodnuty s kamaratom, ze ma objedna k nim do servisu, ze ak je to elektronicke, tak jeho sef na to pride, tak som zvedavy, zatial idem daco poriesit s tym potenciometrom ... Som netrpezlivy a este nemam ziadny termin :D ... Neviete niekto, ci ma byt pruzinka potenciometra natiahnuta, ked je zalozeny a klapka zavreta? Ukazuje mi pri zavretej klapke otvorenie 12,9% :-/ a ked som ho odmontovaval, tak mi trosku skocil, pri zavretej klapke bola totiz natiahnuta pruzinka v nom ... diera, kde bola srouba mi skocila asi o pol cm dolava, ked som to odkrutil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je potom v poriadku, preto mi pise to otvorenie na 12,9%, to je ok, preto treba po odpojeni baterky cakat bez startovania, kym sa klapka nastavi asi, aby si ulozila polohu nejaku pre volnobeh ... Je, origos povodny, som sa cudoval, ta zelatinka ani nebola stuhnuta, stale to bolo makke, kontakty dnuka v tom vyzerali ako nove! Neviem, ci mi vobec pomoze jeho vymena, ale neda mi to spat, dnes som bol po novy - prisiel zly! A to objednavali podla VINka ... Takze sa to na den, dva odklada :-) potom dam vediet ako co :-) ... Ahaa, ja ze sa to da nejako spojazdnit este, ale co som si pozeral, tak ten, co mi dali do ruky dnes, par plastov polepenych, to pojde rychlo do kytek asi :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...