Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ChouLu - Satelis 400 - Konec nekonečného příběhu :) NA PRODEJ


Recommended Posts

Hele byli jsme se na to podívat se schreekem a vypadalo to dobře.. projížka dobrá.. ale to je vše zapříčené tím, že to za poslední 3 roky najelo asi 2 tisíce.. a já mám už teď 7 tisíc za 4 měsíce.. :) Ono se to postupně vychytá, v zimě se bude dělat vzhledová změna a bude to ok :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máme složeno :) Dnes projeto, předek brzdí luxusně, u zadku musím počkat až si sednou nové desky :) 

Během úterka a středy jsem ještě upravoval.

Například proběhla výměna ložiska 6303 v zadním trojúhelníku zadního kola. Už jsem jej jednou měnil, ale za ložisko co jsem našel doma a zřejmě bylo již starší a nebylo to ono. Nyní zcela nové :) 

20170725_151036.jpg

Proběhla příprava nových zadní destiček, sražení hrany, jemné přebroušení a odmaštění

20170725_154339.jpg

A také když už bylo kole dole, došlo k montáži reflexních proužků na ráfky :) Během pohybu se zadním kolem bylo zjištěno, že se v kole něco kutálí.. pro jistotu odvezeno do Pneuservisu, kde bylo zjištěno, že se jedná pouze o nabalený prach, vyčistilo, se vyvážilo se a jsem zase klidnější :)

20170726_000738.jpg

20170726_104952.jpg

A nyní již včerejší složení suchých brzdičů :) Těsnění sedlo super, válečky chodí v pohodě :) 20170726_171809.jpg

A po ovzdušnění již kompletí stav :) 

20170726_224733.jpg

A ještě ukázka proužků :aut 

20170726_224759.jpg

20170726_224808.jpg

A ve volné chvíli došlo k provizorní opravě zadního levého světla, které mi neustále blikalo. Nové patice jsou stále na cestě z číny a stará už to moc nedávala, tak je LED nyní naletována na přímo na kabel.. 14 dní to snad vydrží a pak se dají obě nové patice :) 

20170726_225011.jpg

Tím seriál oprav brzd snad na dlouhou dobu končí :) Přední brzdy brzdí aktuálně suprově, u zadní čekám až si sednou destičky a uvidíme :) 

20170726_224740.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Tak tu máme zimu a dobu, kdy je na čase po roce na skútru něco udělat :) 

 

Celou sezónu jsem uvažoval co vše udělám v zimě a nakonec jsme tomu nechal volný průběh až ledna, kdy bylo rozhodnuto do čeho všeho do jara půjdu :) 

po mechanické stránce dochází k výměně variátoru za Malossi multivar, montáž kevlarového řemenu od Malossiho a mnoho dalších fičurin, které zlepší komfort a prožitek z jízdy :) Také jsem opět nucen vyměnit tlumiče (čína za 60USD se opravdu neosvědčila :/ ) a tentokrát padlo rozhodnutí na sportovní opět od Malossiho :)  pak už takový standard, jako nevyměnitelný palivový fitr, oleje, údržba atd :) 

Z vizuální stránky bude nový lak, změna světel a celková úprava vzhledu (nechte se přkvapit).

 

A ačkoliv se to nezdá, už se na všem maká :aut 

 

 

IMG_20180128_1939042.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • ChouLu changed the title to ChouLu - Satelis 400 - Příprava na sezónu v plném proudu

Tak už se to konečně někam hnulo... :) 

Minulý týden dorazily vyhřívané gripy od Oxfordu, na které se vyloženě po zkušenostech u Schreeka, těším :) 

Gripy.jpg

Mezitím také dorazily nové keramické brzdové destičky na celý skútr od Brembo 

IMG_20180211_2112517.jpg

 

A také taková malá vychytávka, aby se nedostával olej z odvětrávání motoru do filtrboxu :aut 

IMG_20180211_2113014.jpg

Prý bych také po několika (desítkách) tisíc(ích) měl vyměnit řemen. Volba padla na Kevlarový od Malossiho, který má delší výdrž oproti klasickému. také cena přes 100€ za kus mluví za vše :D

IMG_20180211_2113096.jpg

 

A v týdnu také dorazila další část (ne)potřebných věcí jako jsou tlumiče (opět padla volba na Malossiho, avšak výrobce tlumičů je Paioli, jako v případě původních originálů), tlumiče, které jsem dával minulý rok za litr z ebay vydrželi částečně dobře fungovat pár tisíc km, ke konci sezóny již netlumily vůbec a jízda byla hrozná :( 

Také dorazil variátor, jak jinak než Malossi :D Od kterého si dle referencí slibuji dynamičtější jízdu a celkové zlepšení jízdních vlastností :) 

V neposlední řadě také přišli 4 silenbloky uložení motoru, které jsem měl za ty roky totálně zničené (zmačknuté k jedné straně, vyosené  atd..), ačkoliv to nedělalo žádný bordel, tak když už je to komplet rozebrané, tak je výměna jasná.

Dorazil také palivový filtr, který je umístěný přímo v nádrži a dle výrobce je nevyměnitelný :) Byl boj ho sehnat a ještě bez jistoty co vůbec přijde. Naštěstí je to on! :) 

Nakonec v balíčku byl vzduchový filtr (malossi :D:D ) a olejový (ehm.... malossi :D ) . Nyní mě čeká ještě koupit olej do motoru a stavit se u Pe.Tra pro olej do rozvodovky.

Údržbu chystám těsně před tím, než vyjedu, aby mi nový olej neležel nějakou dobu ve skútru bez pohybu.

 

IMG_20180215_1955095.jpg

 

A takle nějak to vypadá teď :D (doufám, že mi místní odpustí do čeho jsem to skútr od Peugeotu naložil :aut ) 

IMG_20180211_2121274.jpg

Zbývá svařit pár plastů, vše očistit a odvést na nalakování. Stále váhám nad bílou perletí z RCZ R nebo některou z červených barev od Porsche :) To si ještě musím rozmyslet (snad to letos stihnu :) ) 

A to je milé děti aktuálně vše :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...