Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ChouLu - Satelis 400 - Konec nekonečného příběhu :) NA PRODEJ


Recommended Posts

Tak tu máme menší postup :) 


Dorazily konečně LEDky do budíků, tak se lehce tunilo :aut

 IMG_20180224_2138528.jpg

IMG_20180224_2210056.jpg

 

A kompletní výsledek :) 

 

IMG_20180225_1205351.jpg

 

Došlo ke kompletní změně podsvícení z oranžové barvy na bílou (lehký nádech do zelenožluta), ale více bílé je nedostanu kvuli displayi a folii na budikách, přesto jsem náramně sokojený.

Zároveň došlo k výměně odporu u LED k dálkovým světlům, které v noci velmi osľňovala, nyní jsme na úrovni jasného svícení, ale bez oslnění.

Také jsem provedl výměnu LED diod mazání a dobíjení, které v létě občas problikávaly, zřejmě vadné LED diody :) 

 

Mám také složený komplet čerpadlo do nádrže, vč. nového filtru :), už je namontované zpět v nádrži a hučí :) 

 

IMG_20180225_1708077.jpg

 

Nyní mam připravenou instalaci vyhřívaných gripů, jeden už je nalepený, plynový musím ještě upravit a zítra nalepit a vše pozapojit :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • ChouLu changed the title to ChouLu - Satelis 400 - Zatím nejezdíme :(

Tak je na čase se trochu rozepsat co se stalo v posledních týdnech...

Při pokusu o kontrolu vůlí ventilů bylo zjištěno, že nesedí rozvody. Přesazení nepomáhalo.. suma sumárum zjištěno, že je natažený rozvodový řetěz, tím pádem nesedí časování ventilů a nastala obava o to, že jsou tím pádem i ventily podpálený. Moje tušení se potvrdilo ve chvíli, kdy jsem se rozhodl změřit tlaky ve válci... 

28767781_10216073488619455_70846150_o.jpgIMG_20180318_1626367.jpgIMG_20180318_1703498.jpgIMG_20180318_1703519.jpg

Výsledek byl více než zřejmý a to, že mě čeká kompletní GO motoru u skútru, který má mít reálně najeto 30k... bohužel reálně má možná tak 10ti násobek...

Nevím co si o tom mám aktuálně myslet :( Nečekal jsem, že když koupím skútr od člena klubu @Jitka+Jirka , tak že to nakonec bude takovádle past...ale těžko říci, zda o tom původní majitel věděl nebo ne...

Ale dál k příběhu... při sesčítání dílů jsem se dostla na částku, za kteoru bych si mohl koupit zánovní skútr, takže tudy cesta nevedla....

Nakonec se povedlo sehnat kompletní motor s údajně najetými 13 tisící (jsem si jist že má více) v polsku za docela solidní cenu. Neváhal jsem, domluvil si rezervaci a jednu ranní sobotu jsme s @Schreek vyrazili do země neomezených možností.

IMG_20180324_0800388.jpg

Odpoledne byl již motor v garáži. Poté přišla očista, přendávání dílů ze starého motoru, zároveň instalace variatoru od Malossiho, kevlarového řemenu od Malossiho, a celkové údržbě motoru a převodového ústrojí kromě výměny oleje, která proběhne až budu startovat :) 

IMG_20180329_2035291.jpgIMG_20180330_1736508-COLLAGE.jpgIMG_20180330_2021165.jpgIMG_20180330_2022159.jpgIMG_20180330_2036215.jpgIMG_20180331_2001575.jpgIMG_20180401_2307423.jpg

Po smontování motoru, instalace na rám a zapojení všech dílů byl v neděli večer pokus o nastartování. Bohužel neúspěšný :( první zjištění bylo, že netlačí benzín do vstřiku... zde byla moje chyba při montáži nového filtru do čerpadla jsem si blbě nasadil okroužek a protékal. Po úspěšné opravě benzín už tlačí, ale stále benzín do válce nejde... nakonec při té vší smůle bylo zjištěno, že odešla cívka ve vstřiku a neotevírá...

IMG_20180401_2307578.jpg

To už byl jeden z posledních pokusů na moje nervy... vstřik je aktuálně objednán ze Scootlandu a snad do pátku přijde, abych mohl o víkendu zkusit nastartovat...

 

A málem bych zapomněl poděkovat @Veverka za čůpr přívěšek ;) 

 

IMG_20180403_2110522.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ti tohle nezavidim, ale mam pocit, ze jsem o tomto skutru cetl nekde jinde, ze ma nalitano mrte km a je to vrazda. Ale nevim, jestli to bylo tady, nebo jinde, ale je to tak rok, dva zpet..... ani nevim, ze jsi ho koupil ty. Kdybych to vedel, tak ac na tebe mam od jiste doby svuj  nazor, tak bych te pred timto nakupem upozornil....... takhle ti muzu snad jen napsat, at ti to slouzi......

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak je na čase sepsat nějaký update :) 

Vstřik ze Scootlandu nakonec v požadovaném termínu nedorazil, protože nebyla skladem hadice, kterou jsem si s tím zároveň objednával :( nedalo se nic dělat, sedl jsem a dojel si do Brna pro vstřik, kde najednou zázračně byla skladem i hadice... 

1.jpg

V ten samý den došlo již k avizované výměně předních ložisek kola (celkem 3 kousky), kde jedno ložisko už si o to říkalo, další byly vcelku v pořádku, ale vyměnil jsem je komplet

2.jpg

Také dorazilo první tlakové čidlo na brzdy od číňana, bál jsem se, že se nevejde, je to jentaktak, ale naštěstí se vešlo :) 

3.jpg4.jpg

Před nedávnem dorazilo druhé čidlo brzd a zároveň s ním i páčky s textem na přání :) páčky sedí jak mají, pocitově je brzdění podstatně lepší.

7.jpg5.jpg6.jpg

Po zkušenostech od Schreeka a Veverky jsem si nechal pro páčky vypálit speciální podložky, aby páčka nebyla tak volná

8.jpg

A než jsem se rozkoukal, číňan poslal LEDky do blinkrů... dlouho jsem neviděl něco tak hodně svítit jako tyhle oranžový LEDky

9.jpg

A pak už přišlo to lepší :) Dorazily nalakovaná světla, montovaly se čočky :P

10.jpg11.jpg

První pokusy s LED žárovkami nedopadli úplně dle očekávání, LEDky půl roku sloužili v autě, kde to bohužel odnesla čočka a začala jedna ze žárovek svítit do modra a to extrémně... 

12.jpg12a.jpg

Zatím tedy svítím jednou čočkou, která však svítí podstatně lépe než obě paraboly dříve dohromady.

Zároveň jsem dnes prolezl technickou bez ztráty hvězdičky a najel prvních 100km.

Ovšem narazil jsem na snad už poslední problém letošní sezóny a to je regulátor dobíjení, který nezvládá přidanou žárovku navíc společně s vyhřívanými gripy a jakmile se přehřeje, tak přestane dobíjet :(

Nakonec na doporučení Schreeka objednán 500W od VAPe (původní necelých 350W).

A nakonec nějaké finální foto pro letošní sezónu

13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • ChouLu changed the title to ChouLu - Satelis 400 - Máme STK a jezdíme!
  • O 2 týdny později...

Tak je čas se opět o kus posunout... nejprve správným směrem...

Minulý týden byl ještě vyměnený reguálot dobijení z 300W na 500W z důvodu nedostatečného výkonu pro žárovky a především vyhřívané gripy. Nyní stále dobijím 14.5V.

 

IMG_20180525_2142320.jpgIMG_20180525_2142405.jpg

 

Bylo ještě nutné přendat konektory z původního na nový

IMG_20180526_2113092.jpg

 

A výsledek snažení se

IMG_20180526_2120119.jpg

 

A nyní nastává zlom špatným směrem :(

 

Ve čtvrtek, den před odjezdem na sraz do Rožnova mi praskl ventilek na zadním kole, dojel jsem do servisu, kde mi aspoň dofoukli kolo abych se dostal domů... nicméně přes km po skoro prázdném kole a cca 3km po měkkém kole dali pneu zabrat a trochu více vymizel vzorek...

 

IMG_20180531_1755339.jpgIMG_20180531_1918100.jpg

 

 

Tento problém jsem ještě stihl zažehnat ve čtvrtek večer, kdy byl ochotný pan Rejlek v Neratovicích (www.rejlek.com) a vyměnil mi ventilek na pneu, abych mohl skútr kompletně poskládat a ráno vyrazit do práce s tím, že odpoledne vyrazím na valachy...

V pátek během oběda jsme se Schreekem stihli ještě rozebrat spojku a najít příčinu její nerozepínání se... vyměnili se vytahané pružinky a vše bylo OK.. 

Blíží se 16. hodina a vyrážímě směr Rožnov pod Radhoštěm... cesta ubíhá v pohodě, potkáváme na benzínce známé.. vše jede bez problémů, až na jeden... na olomoucké dálnici již pociťuji, že výkon skútru neodpovídá tomu co má Schreek... ale né zase tak velký rozdíl, tak se jede dál... 3km před rožnovem 3x po cca 1 min blikla kontrolka mazání, ale nesvítila... ok.. dojel jsem do kempu... skútr po 5 minutách jsem již těžce startoval, ale nakonec chytl, dojel jsem na potřebné místo bez větších problémů. 

Při dalším pokusu o startování to bylo horší a horší, ale nakonec chytl ale lítaly otáčky... ok.. necháme vychladnout, ráno dolejeme olej a bude vše ok...

... ráno na měrce ani kousek oleje, za to v sání ho bylo asi půl litru... něco je špatně.. hodně špatně.. dolívám olej, startuji, nic... sehnání nářadí v kempu, jiná svíčka... nic.. postupným ohledáním bohužel zjištěno to co jsem už slyšet nechtěl... KO pístní kroužky a komprese se tlačí do oleje... :( 

Takže sehnat odvoz 300km daleko a s pocitem totálního zoufalství v neděli dopoledne opustit kemp... :( 

IMG_20180603_1706535.jpgIMG_20180603_1707011.jpg

 

 

Ale i tak jsem si akci náramně užil a to především díky @Schreek a @Veverka :papa 

IMG_20180602_1919413.jpgIMG_20180603_1908492.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • ChouLu changed the title to ChouLu - Satelis 400 - A jsme v pr...!

Tak s Tebou bych jel na Korsiku :mrk S tím strojem máš pořád potíže. Já to měl taky tak, ale vyřešil jsem to elegantně - za pár kaček poslal jinam...

 

 

... tam, kde to umí. Myslím, že je načase si přiznat, že ty to taky neumíš ;)

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Péťa napsal:

... tam, kde to umí. Myslím, že je načase si přiznat, že ty to taky neumíš ;)

Jelikož jsem motor nerozebíral, ale  kupoval celý jiný a jen si na něm zkotrnoloval rozvody, komprese a celkově chod motoru vč. toho, že se neztrácí olej, tak jsem pro to v tu chvíli nemohl udělat víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...