Jump to content

ostřikovače nejdou

Ramon63
 Share

Recommended Posts

Původně zaslal: P607Olda

Ta tekutina se nějak rozdělí a krystalek (určitě ten poslední) zmrzne v nejnevhodnějším místě.

Už mě to dost vypeklo, tak kupuju -20 a neředím.

Ještě si uvědom, že když jedeš při -15 stupních, tak si připočti dalších -10 stupňů o co se to ještě podchlazuje, takže by jsi tam měl mít minimálně na -25 stupňů (neboli raději na -30 stupňů). :myslim:bojim:myslim

(A co tam dáváš v létě?)

[upravil dne 14/1/06 Pinďa]

Původně zaslal: Pinďa

Ta tekutina se nějak rozdělí a krystalek (určitě ten poslední) zmrzne v nejnevhodnějším místě.

Ještě si uvědom, že když jedeš při -15 stupních, tak si připočti dalších -10 stupňů o co se to ještě podchlazuje, takže by jsi tam měl mít minimálně na -25 stupňů (neboli raději na -30 stupňů). :myslim:bojim:myslim

(A co tam dáváš v létě?)

Takhle jsem nad tim jeste nepremyslel. Musim dat pozor aby mi nezmrzly sodovky, az bude + 5.:D

Ne, vazne, to podchlazovani by nastalo jen kdyby se jednalo o nucene odparovani, napr. mokry hadr ve vetru.

Uzavrena lahev (nadrz) bude mit i ve vetru stejnou teplotu jako okoli (vitr).

Ucinek vetru na lidske telo neco jineho, tam je to patrne, dochazi k intenzivnimu ochlazovani, ale ne pod teplotu okoli.

[upravil dne 14.1.06 P607Olda]

Původně zaslal: Pinďa

(A co tam dáváš v létě?)

Takhle jsem nad tim jeste nepremyslel. Musim dat pozor aby mi nezmrzly sodovky, az bude + 5.:D

Ne, vazne, to podchlazovani by nastalo jen kdyby se jednalo o nucene odparovani, napr. mokry hadr ve vetru.

Uzavrena lahev (nadrz) bude mit i ve vetru stejnou teplotu jako okoli (vitr).

Ucinek vetru na lidske telo neco jineho, tam je to patrne, dochazi k intenzivnimu ochlazovani, ale ne pod teplotu okoli.

[upravil dne 14.1.06 P607Olda]

A co při jízdě když ostříkneš nebo trysky (ty nejsou moc chráněny před mrazem) ?

A hlavně ráno když vyjíždíš??? :myslim

Vyjíždím z garáže, kde je + 10, takže nevím a ostříknutí vyzkouším. V minulém týdnu bylo až - 14 a vše fungovalo normálně. Fakt je že když je pod (řekněmě) - 7 tak se moc ostřikovače nepotřebují protože na silnici je už takové (teď dlouho přemýšlím jak to nazvat) - suché mokro.

Ale jak říkám - vyzkouším a uvidíme.

Moje původní poznámka se týkala spíše toho, že Ramon63 měl zmrzlý motorek.

V létě tam dávám čistou vodu. (Jedno ostříknutí mi vezme tak půl až jedno deci, včetně světel, tak šetřím). Musím také poznamenat že často jezdím po silnicích s malým provozem, takže ostřikuju dost zřídka.

[upravil dne 15.1.06 P607Olda]

Dik všem co se zapojili do fora a problému ostřikovačů dlužím snad jen model vozu takže :406 16v r.v.98 2litr sedan.Motorek se rozjel a zatím běží dávám tam pořád -40 směs tak uvidím ještě jednou dík všem za rady a názory.R63:papa