Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aditivum FAP 508SW


plastick

Recommended Posts

Jj, známí dělají diagnostiku za hezký úsměv... 

Specifická možná ano, ale myslím si, že jenom tím, že to mají jen frantíci. Jinak je to vlastně jednoduché, když to člověk aspoň jednou viděl. Kdysi mi to dělal na C5ce a za hoďku bylo hotovo. 

👍 Kdybych zítra nepochodil... Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, rrromek napsal:

Množství bych pochopil, ale typ náplně?? Já myslel, že všechny 508čky mají Extend? 🤔 

Jinak dobrá cena... Mimochodem, já nepochodil ani u druhého mechanika. Hodinu a čtvrt a nepodařilo se.. V pondělí jsem objednaný do Peugeotu do Tichého 😡

Tak vidíš že zas tak jednoduché to není.  Podle mě vsechny 508 maji stejnou náplň.  Kolik si  vzal ten mechanik za tu hodinu a čtvrt? Smim li se zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnění je v podstatě jednoduché... Že by mohl být problém v diag. by mě nenapadlo. Ten druhý mechanik, je prý na diagnostiku dobrý, není to jen vymazávač chyb, jak někteří...

Dostal se na políčko doplnění aditiva, ale po zadání množství to hlásilo chybu, tuším že v komunikaci. 

V hlášení chyb byla nízká hladina, ta ale nešla vymazat. Zase chyba.... Že možná bude třeba přehrát SW? Ještě se s tím nesetkal. 

Nechtěl nic, když prý nic neudělal... Nechal jsem mu 200.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj,

minulý týden, po natankování, se mi rozsvítil nápis SERVICE a hlášení, že je nízká hladina aditiva pro FAP. Jezdil jsem s tím týden (cca 100km) a hláška stále svítila. Dnes jsem to napíchl na diagnostiku, abych se podíval jak velkou tam mám nádržku a kolik mi v ní zbývá. 

Našel jsem tam chybu (P15B3) ohledně aditiva, viz. obr.

adit_1.thumb.png.98203603097fcbfc42d05ddaab0fe956.png

adit_2.thumb.png.e93d33cbbcd0249f0131cf6a1a80ea8c.png

Jelikož jsem tam měl spoustu dalších chyb, protože mi nedávno klekla baterka, tak jsem dal vymazat chyby. Vyskočila na mě hláška, že je potřeba udělat zápis do nějaké knihy, to jsem nevěděl co je, tak jsem to stornoval. Takže chyby tam mám stále, nejsou smazané.

Pak jsem se tedy šel podívat jakou tam mám tu nádržku a našel jsem toto:

adit_3.thumb.png.5c31d3eb6fc9b2036ef60ea3f1e8133b.png

Tam je objem nádržky 1380 Ml a objem zbývajícího aditiva také 1380 Ml, což mě přišlo zvláštní. Tak jsem diagnostiku zavřel, nastartoval auto a hláška SERVICE zmizela. Ještě jsem to pár km projel a SERVICE tam prostě už není.

Může mi někdo vysvětlit, co se událo? Je možné, že jsem to počitadlo aditiva nějak vynuloval?

Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evidentně jo :D Každopádně jsme u toho nebyli, co jsi tam naklikal a dělal :D Tady je krásně vidět, že mít DIAG nestačí a musí se to s ní i umět :D  Ale žádný učený z nebe nespadl ;) Zajeď si do servisu, nebo si nádržku doplň a to doplnění aditiva nastav všude, kde je potřeba ;) 
Jinak FAP už máš měněný, jo? :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...