Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aditivum FAP 508SW


plastick

Recommended Posts

Ahoj, chcem sa opýtať , auto peugeot 508 som kupoval pred 1,5 rokom a k autu som dostal aj načatù 3L bandasku aditíva , je tam cca 2L , mám to komplet aj s hadicami a ventilom. Môžem to naliať do auta aj keď nádoba bola už otvorená asi pred dvoma rokmi ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 7. 2018 at 20:37, Rayan napsal:

Ahoj, chcem sa opýtať , auto peugeot 508 som kupoval pred 1,5 rokom a k autu som dostal aj načatù 3L bandasku aditíva , je tam cca 2L , mám to komplet aj s hadicami a ventilom. Môžem to naliať do auta aj keď nádoba bola už otvorená asi pred dvoma rokmi ?

Iba naliať nepomôže, musí sa cez diagnostiku resetnúť hladina aditíva. Pokiaľ bola nádoba riadne uzavretá, tak by som sa toho nebál. Treba ale používať aspoň ochranné rukavice, to aditívum nieje moc zdraviu prospešné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že treba diagnostiku viem , len som nevedel či to aditivum má nejakú zaruku po otvorení. Ale na druhú stranu je to v aute pod blatníkom roky a vydrží to tam cca 170000 km. A taktiež neverím , že v origo servise dávajú zostatky aditiva ekologicky zlikvidovať , skôr ho nalejú dalšiemu zakazníkovy ktorý to znovu zaplatí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
V 22. 4. 2017 at 6:11, zet3 napsal:

Ahoj, nadrzka je u nadrze zleva, pred levym zadnim kolem, zhodis kryt a uvidis ji. Ja pri plneni nadobku demontoval a naplnil jsem to na stole.  Je tam aditivum Infineum F7995, 3l - zelena, pak jen diagnostikou nastavis naplneni a je to. Delal jsem to pri 170000km, po rozsviceni kontrolky. Good luck.

Mate gt nebo tu 103kW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
  • O 11 měsíců později...

Zdravím, tak mě taky potkalo doplnění aditiva při 160 000 km. Prvně jsem oslovil Peugeot v Hodoňovicích, ale po sdělení ceny jsem se obrátil na mého mechanika. Vše o.k. , jen si neporadil s diagnostikou... Není to žádný amatér, ale asi diag to neuměla. Ale nevím, co používá. Neví někdo o někom z okolí OV, kdo by si s tím poradil??? V Peugeotu chtějí 1500 kč. V krajním případě mi ale nic jiného nezbyde... Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám aktuálně najeto 170 t km a při servisní prohlídce v 163 t km mi zbývalo aditiva dle diagnostiky v autorizovaném servise 736 ml. (objem nádržky je 2340 ml).  Hodně záleží kolik tankuješ nafty. Ideální je brát vždy plnou nádrž - to se pak dávkuje aditivum v nejlepším poměru. Já mám auto kupované jako nové v roce 2013 a vždy jsem bral plnou nádrž.  Někomu ta hláška o nutnosti doplnění aditiva vyskočila již kolem 160 t km. Mě by mělo vydržet mnohem déle.  Jinak po zobrazení té hlášky o nutnosti dolnění je ještě možné natankovat asi 3 - 4 plné nádrže takže času na dolnění je poměrně dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...