Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aditivum FAP 508SW


plastick

Recommended Posts

Když chceš mazat chyby ŘJ motoru, tak to chce zapsat stav km. Pokud toto neuděláš, nedojde k výmazu chyb. Lidé tam běžně stav km nezapisujou, jen to potvrdí. Podle toho jaký je stav aditiva, tak to vypadá, že jsi vynuloval stav aditiva a díky tomu chyba zmizela. Problém ale je v tom, že asi fyzicky toho aditiva tam bude málo, takže by bylo dobré tam cca 1 l dolít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSytic Souhlasím, že s DIAG je potřeba to umět, proto do toho moc nevrtám. Používám ji jen na to, abych "zacvičil" s head-up displayem, když mi vytuhne, jednou jsem přes DIAG odhalil nečistotu na ABS senzoru, kdy jsem snímal průběhy signálu ABS do grafu a porovnával levé a pravé kolo a občas tam vymažu nějakou chybu.

Jinak jsem dělal to co vždy. Dal jsem globální test, kdy to projede všechny řídící jednotky a vypíše počet chyb. První je tuším BSI, měl jsem tam tuším 6 chyb, klikl jsem na koš a chyby smazal. No a hned druhá jednotka je DCM, tam bylo 8 chyb, mezi nimi i o tom aditivu, opět jsem klikl na koš a chtělo ten zápis do knihy. A protože tam psali, že počet zápisu je omezen na 50, tak jsem to stornoval (červeným křížkem). Takže těch 8 chyb tam mám stále. A pak už jsem si jen rozklikl info o výfukovém vedení, abych se podíval na tu nádržku. 

To je celé, takže je mi záhada, jak se mi to podařilo vymazat. Předpokládám, že výmaz aditiv počítadla se nedělá jen kliknutím na koš. Obzvláště, když tady @rrromek psal, že to nemohl za boha vymazat.

Ohledně výměny FAP, tak na to jsem dneska taky hleděl, co to má znamenat, já jsem to auto kupoval ve 130tis. km a teď má necelých 180tis., tzn. že pokud DIAG nelže, tak se FAP měnil v cca 80tis. km ??? To je blbost. Podle mě DIAG kecá, už jen proto, že to je přesně 100tis. km od výměny, to by musela být pěkná náhoda. Zkusím se tam podívat za 2-3 dny, jestli se ten údaj změní.

Do servisu určitě pojedu, protože auto má 180 tis. km a co jsem se tu dočetl, tak to je doba, kdy je potřeba aditivum doplnit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymazal jsi krom stavu aditiva i celkove zaneseni FAPu, jde to znovu nastavit spravne pomoci diag.

Mnozstvi aditiva usazeneho ve fapu mas tam 0g, tohle se dela pri vymene fapu ne pri doplneni aditiva.

Mnoho hdi pri najezdu pres 100tkm ukazuje uz jen tuto hodnotu neumi nacitat dal, jen se odecitaji km do vymeny fapu.

Upraveno uživatelem Xantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, v hlášce mám "Celkové množství aditiva usazené ve filtru pevných částic : 0800000 mg", ale tady je 0 g. Nerozumím tomu. Sedí tam aspoň velikost té nádržky na aditivum nebo ani to ne?

Můžete mi někdo napsat jak se tyto parametry mažou? Jen pro info, abych věděl co to obnáší, ne že bych to chtěl dělat.

Ještě jedna podotázka, píšeš "... odecitaji km do vymeny fapu." FAP se mění na základě km? Měl jsem za to, že na základě míry zanesení.

Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano velikost nadrzky sedi, respektive do nadrzky se vejde 3 litry, ale je to zbytecne to tam rvat, resetujes vzdy jen na prednastavenou hodnotu. Staci doplnit litr a resetovat. Ja kdyz dolival aditivum, tak jsem vylil z nadrzky jeste cca 280ml, delal jsem to hned jak si auto o to reklo bylo to okolo 160tkm.

Mazou se v diag, je tam vic moznosti, bud resetujes jen naplneni nadoby aditiva nebo pak v dalsi kolonce je vymena fap filtru, tim vymazes ty gramy, ktere mas na nule a rovnez se vyresetuji km na 240tkm od ktere se bude odecitat a v druhé kolence zase pricitat, jde to zpetne nastavit, je tam neco jako nastaveni zaplneni pri vymene jednotky, presne si to nepamatuju musel bych se podivat. Je tam tabulka kolik gramu pri kolika km se ma nastavit.

Kazdy fap ma predepsanou zivotnost a je stanovena v km, muze se to lišit podle jizdniho rezimu, ze k zaplneni dojde driv vlivem treba castych jizd ve meste a castejsich regeneraci. U nasich je nastaveno 240tkm a kdyz si rekne o vymenu fapu zpravidla vydri tak max 20% navic, pak je jiz zaplnen hodne cerinem a regenerace probihaji treba co 100km pac se ty saze uz nemaji kam vecpat, kanalky jsou ucpany.

Upraveno uživatelem Xantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení. Jestli tomu dobře rozumím, tak v žádné z těch obrazovek, co jsem tu posílal, se to nemaže. Maže se to v nějaké úplně jiné. Zajímavé je, že jsem v žádné jiné obrazovce nebyl.

Nedalo mi to a znovu jsem se díval do logu diagnostiky a zjistil jsem, že v tu dobu, kdy jsem tam byl připojený a kdy se to zřejmě vymazalo, tam přibyla nová chyba

P0603 : počítač .

Charakteristika : Vnitřní závada : závada stálé paměti

Je pravda, že když jsem byl připojený, tak mi auto několikrát spadlo do Economy modu a přerušila se komunikace. Tak mě ještě napadlo, jestli se to nemohlo vymazat, že v nevhodnou dobu došlo ke ztrátě komunikace ?

Mohl bych někoho poprosit, jestli by mi dle VIN neřekl, jaký typ aditiva je ten správný?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano maze se to jinde, tvoje okna jsou jen live data mereni hodnot za chodu motoru.

Eco mod by na toto nemel mit vliv, neodpojuje jednotku motoru a toto by se pri diag nemelo stat.

Co se tyka aditiva klekni pod auto a koukni na barvu konektoru co jde do nadoby aditiva, ty packy, ktere se stlacuji maji modrou nebo zelenou barvu, pak podle vin zajdi do peugeotu, ja chodim do citroenu tam je o neco lacinejsi, tam Ti reknou co tam patri a jen si to potvrdis. Nikde jsi nepsal rok vyroby nebo cislo OPR, ale i tak odhaduju konektor zeleny a Eolys extend, ten jsem bral naposled loni v Citroenu litr za cca 1250 korun.

image.png

extend-koncovky-aditiva-infineum-179-ext

Upraveno uživatelem Xantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pak už mě vážně nenapadá jak k tomu výmazu došlo.

OK, už asi nemá cenu po tom pátrat, teď musím vyřešit to doplnění aditiva. Na barvu koncovek se podívám, rok výroby mám v popisku, je to 2012. Konkrétně Peugeot 508 SW 2.0HDi 163k AM6. Vygooglil jsem si, že OPR je nějaké 5-ti místné číslo, ale nevím kde ho zjistím?

Ještě mě napadá otázka, když se mi vynuloval i ten FAP, mám očekávat nějaké problémy nebo to tak můžu nechat?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne to tipuju na ten Extend co jsem psal, ale chce to opravdu overit, myslet znamena ho... vedet.

Co se tyce vymazu dat znovu bych pres diag podle km nastavil plus minus gramaz co tam ma byt. Odkud jsi? Radslavic je nekolim, pokud od Ol muzu Ti s tim pomoct. 😉 Nebo Te pak jedine navest krok po kroku co v diag nacvakat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@baffyDíky, na ten štítek jsem čuměl, ale nenapadlo mě, že to je ono. Čekal jsem sólo 5-ti místné číslo bez písmenek. Takže já mám 13108.

@Multiplex406 Tak to jsi mi pomohl, teď už jsem z toho zase jelen. V tom dokumentu vůbec není uvedený ten Extend, ale také tam vůbec není uveden Peugeot 508. Přijde mi, že to je nějaký hodně starý dokument. Takže zatím beru, že tam patří Extend, ale ještě ověřím barvu a pak zkusím poslat dotaz do Peugeotu, snad mi odpoví. 

@Xantik Ano, jsou to Radslavice u Přerova. Díky za nabídku, kdybych, nevěděl, určitě se ozvu. V záznamu chyb mám Celkové množství aditiva usazené ve filtru částic : 0800000 mg. Tzn. že bych do Diag měl nastavit 800g ? Je to přiměřená hodnota při nájezdu 178tis. km ? Přijde mi to docela dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Multiplex406No to bude starší. Píše se tam: "POZNÁMKA : Od 15/07/2010: Aditivum EOLYS 176 již nebude při objednávání ND k dispozici." A určitě ten dokument vyšel z nějakém předstihem, tzn. minimálně začátek 2010, možná i dříve. A v tabulce je "Všechny typy do OPR 9492 a Všechny typy mezi OPR 9492 a 12110 (12166)". Ani do jednoho nespadám, nikde jinde se 508 neuvádí. Podle mě se v té době 508 ještě nevyráběla. Ale určitě dle VIN to bude nejjistější.

@Xantik50 g? Co je tedy potom ta hodnota 0800000 mg?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za video. Díval jsem se na to 5x a nerozumím. Cokoliv se ten člověk tam pokusil zapsat, tak se mu to nepodařili. Vždy to skončilo hláškou, že to není možné nebo že nejsou splněné podmínky, apod. Takže ve výsledku tam nezměnil jediný parametr a všechny hodnoty v obrazovce výfukového vedení před a po má úplně totožné.

Jinam musím konstatovat, že pokud se ten přepis dělá tímto způsobem, kdy se člověk musí proklikat přes x menu a pak tam ještě ručně vyplnit hodnotu, tak to jsem určitě nedělal. Připouštím, že jsem někde na něco mohl blbě kliknout, ale tohle určitě ne. Vím, že se k tomu stále dokola vracím, ale mám trochu "husí kůži", protože se v té řídící jednotce něco událo, evidentně ne mnou a vlastně vůbec nevím, co všechno se tam přepsalo nebo vynulovalo a jaké to může mít následky.

EDIT: Aha, teď jsem si přeložil diskuzi pod videem a přepis konstant se nu neprovedl, protože neměl klíček v kastlíku. Tak aspoň něco už chápu. Nicméně ten můj výmaz stále ne.

Upraveno uživatelem E_DDT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 508 jenom potvrzuješ doplnění nádobky a to buďto v jednotce motoru, nebo v jednotce motoru a jednotce aditivace, pokud je jím vůz vybaven.

do 508 od OPR 12076 patří Extend, nic jiného ;) a ta tabulka je aktuální.. není tam co doplňovat :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano chápu, že aditivum se jen potvrzuje, ale FAP, tam se ta 0 musí vyloženě napsat a ještě se k tomu dost složitě proklikat. A to video je z 508, tak beru, že to tak je. 

Taky to tak chápu, že jedině Extend a jestli myslíš tabulku od @Xantik, tak ta je aktuální. Já se ale bavil o tabulce v dokumentu od @Multiplex406, tam 508 vůbec není.

Jinak jsem se teď byl dívat, jakou barvu mají koncovky a js ou zelené.

DSCF4764.JPG.1e481919a7f29c01e9b5089711eb4f49.JPG

Nicméně vy jste tu nádobku někdo plnili v domácích podmínkách? Když to zvednu zvedákem na výměnu kol, tak tam nestrčím ani hlavu, ne tak abych tam napojoval nějaké hadičky. A popravdě řečeno, nepodařilo se mi sundat ani ten plastový kryt, protože ta matička tam je úplně zarostlá. I jsem to stříkal WD40 a nic. Na vnitřní straně je zase nějaký plastový mechanizmus, ale tam sotva strčím ruku s foťákem, takže to vypadá, že mě návštěva servisu asi nemine ☹️

DSCF4773.JPG.b670015e8e30db74339874cc3aa74c92.JPGDSCF4769.JPG.a7b415a96211e85069c0b9ee0961372e.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze dnes som sa aj ja dockal hlasky o nizkej hladine aditiva pre FAP filter na 508-cke. viete mi prosim podla VIN cisla zistit akej farby mam na aute tu zapadku, aby som mohol podla toho kupit aditivum, ktore tam ma presne ist?

diky zatial.

(VIN: VF38E9HD8EL034246)

Upraveno uživatelem stankobn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...