Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

špatný signál rádia Peugeot 5008


1075

Recommended Posts

Tak jsem sundal zadní tepec od kufru a našel ten zesilovač. Zapnul jsem rádio a odpojil napřed šedý konektor a žádná změna příjmů rádia se nezměnila tak jsem odpojil ještě ten černý konektor a taky nic rádio hrálo pořád stejně, bude tedy špatný ten zesilovač? Přikládám fotku

IMG_20170419_102523.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže když jsi napíchl drát a pomohlo, tak jsi měl ihned nasadit šedý zpět a napíchnout drát namísto černého.

případně změřit volty na odpojeném šedém, protože přes něj je napájen ten zesilovač.

Další krok by byl zkusit jiný zesilovač, anebo provozovat bez zesilovače a ten drát, který máš napojený do šedého, schovat někam pod tapecy natrvalo.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes vyzkoušet příjem antény a signál se po provedené operaci ( připojení asi metru kabelu k šedému konektoru ) téměř nezměnil, je to lepší možná tak o 10% ale stále tam kde jsem dřív chytal třeba Evropu 2 tak dnes jen šumění. Je divné, že když odpojím od rádia ten šedý konektor tak se příjem vůbec nezmění, ale když odpojím ten druhý tak hned ztratím signál. Nevíte kolik stojí ten zesilovač na anténu popřípadě kde by se dal sehnat za nějaké slušné peníze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes vyzkoušel to mé rádio v jiném Peugeotu a tam byl příjem signálu O.K tak rádio bude v pořádku, dá se nějak zjistit zda je špatný ten zesilovač signálu co je ve dveřích od kufru? Nemáte někdo info kde by se ten zesilovač dal sehnat za nějaké slušné peníze, na netu jsem našel starší a chtěli za něj 800 kč, popřípadě radu jak by se to dalo vyřešit bez toho zesilovače. A ještě se chci zeptat nemá ten anténní zesilovač pojistku, že by byla třeba špatná?

Upraveno uživatelem 1075
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupit zesilovač za 800 je dobré řešení, levnější neseženeš (to se prodávajícímu nevyplatí zvednout zadek).

Můžeš prověřit voltmetrem, zda na šedém kabelu najdeš +12V při zapnutém rádiu, po tomto kabelu je zároveň zesilovač napájen. Pojistka tem nebude, spíše je uvnitř rádia ochranný odpor. Předpokládám, že výhybka pro sloučení/oddělení napájení a signálu je uvnitř rádia.

Vezmi si to na stůl a případně prověř samotný zesilovač. Z 12V by měl odebírat několik mA, a když ho budeš zkoušet na stole s nějakým starým autorádiem (pro napájení použiješ výhybku) tak hned poznáš, zda zesiluje, nebo zeslabuje.

 

V příspěvcích píšeš, že když napojíš metr drátu na šedý kabel, tak je to dobrý, a pak píšeš, že to není dobrý. Tak jak?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máš možnost laborovat na stole? Napájení z baterky, nějaké starší rádio a zkusit zesilovač.

Teoreticky by stačil jakýkoli zesilovač z vrakáče, jen rozlišit, zda má napájení po kabelu anebo odděleným kablíkem.

Prověř to napájecí napětí na šedém kabelu.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...