Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cukání motoru Peugeot 307 sw 1,6 hdi/66kw


Mosquito007

Recommended Posts

Ahoj kluci.Mám problém s motorem.Motor cuká a vynechává.Většinou to začne dělat až trošku zahřátý po pár kilometrech jízdy.Většinou okolo 1500-2000 ot.začne motor poškubávat a lítá i ručička otáčkoměru.Když zastavím,tak vynechává i na volnoběh.Posledně se mi to stalo když jsem jel cca 90 km/hod.Zkusil jsem přidat a chvíli držet plyn a rovibrovalo to celý auto jako kdyby byl bouchlej ráfek.Drnčely i páté dveře.Mám měněný vstřiky a naftovej filtr a nějaký čidlo.Motor jde jinak hezky.Ráno když startuju,tak úplně v pohodě.Motor nemá filtr pevných částic.Všiml jsem si,že motor když začne kravit možná víc kouří a vstřiky víc řehtají.Jako kdyby byly suchý bez nafty.Ale vstřiky jsou z jiného auta a plně funkční,tím to není.Dělalo to i před jejich výměnou.Co by to mohlo být.Můj mechanik je z toho na mrtvici,protože to nehlásí žádnou závadu a na diagnostice je všechno v poho.Co by to mohlo být?EGR ventil nebo něco ohledně vedení paliva nebo turbo?Nutí mě do výměny čerpadla a tím pádem i rozvodů,ale není si jistý jestli je to tím.Nechci do toho vrazit tolik peněz s nejistým výsledkem.Nesetkal se s tím někdo?Prosím o radu díkyJsem z Prahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj díky všem za pomoc.Nakonec jsme odpojili egr  ventil a s největší pravděpodobností je v tahu.Najel jsem asi 500km bez známek jakéhokoliv cuknutí.Ještě nêjakou dobu potestujem a pak ho vyměníme.Než začnu hledat nemá někdo typ kde sehnat novej co nejlacinější,ale funkční(vyzkoušeného výrobce)?Našel jsem tohle: http://www.pm-autodily.cz/307-0800--10/egr-ventil-peugeot-307---16-hdi--16-hdi-110-9660276280-va-700414-5s6q9d475ad-6nu010171091/ Nemáte ho někdo vyzkoušenej.Popř. nějakej tip.Nechce se mi už moc experimentovat .Dík Robert

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...