Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Tys tam jel...? 😅😅😅😂😂😂 tak to si borec...

Jinak @RichVa i pro cyklisty platí stejné značky upravující přednost, jako pro auta... přednost zprava sice říkáš správně (pro jízdu přímo z tohoto směru pouze pro cyklisty), ale nelze to doplnit touto značkou... 😃 pokud jsem na hlavní dle dodatkové tabulky, pak tam prostě 🔻 nemá co dělat... pokud jsem na vedlejší pak by stačilo dodatkovou tabulku otočit a zrcadlit... 🤓

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být podle dodatkové tabulky na hlavní a mít značku Dej přednost, to je fakt unikát :D

@velkybanan myslím, že Tvůj nákres fotek do mapy nesouhlasí, chtěl jsem se podívat na Přemyslovu, co tam je a ty na foto 3 máš přikázaný směr doprava a cyklisty rovně. Obojí mi nedává smysl.

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Weri 605 Tak jsem ty značky umístil a ta "problematická" je vlastně jen pro cyklisty, protože nikdo jiný do té jednosměrky v protisměru nesmí vjet. A ten cyklista může jen rovně, takže musí dát přednost provozu z Přemyslovy ulice. Ale i tak je podle mě špatně 😮 Tam by měl být přikázaný směr pro cyklisty rovně.

Děčín.jpg

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PéťaTen prikázaný smer pre cyklistov jazdiť len rovno by tam mal byť. Ako vie cyklista, že nemôže zabočiť doprava do Přemyslové? Až keď tam zabočí a možno zbadá, že je v jednosmerke. Nezaškodilo by namiesto "prednosť v jazde" dať značku "stoj, daj prednosť v jazde". A niečo aj pre motoristov prichádzajúcich z Přemyslové, aby vedeli, že môžu pred zabočením do Rakovnické očakávať cyklistov. Minimálne vodorovné značenie. Nedivil by som sa, keby sa tam už stali nehody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A druhá ukázka, jak to co inženýrům jistě přijde naprosto O.K. dokáže spoustě řidičů udělat v hlavě guláš.

Na obrázku z výhledu je jasné, že se hlavní stáčí přes koleje (značka hlavní silnice s dodatkovou tabulkou na sloupu + bílé navigační čáry na vozovce). Přesto ale - snad kvůlivá tomu mega trojúhelníku na vozovce - má spousdta řidičů POCIT, že musí pouštět i protijedoucí tramvaj a to i když ještě stojí v zastávce (to, že tam tramvaj z protisměru má značkou nařízeno "Dát přednost" je na fotce blbě vidět, ale garantuju Vám, že tam ta značka fakt je.
Proč mě to sejří?
Podíváte-li se na mapku i na fotku, snadno zjistíte, že zastaví-li někdo, kdo váhá, zda pustit či nepustit, asi tak ŠESTÉ !!! auto už zůstává stát v relativně složité a rozměrné světelné křižovatce a všichni řidiči za ním blokují auta vyjíždějící z jednoho (Korunovační) i druhého boku (Letenský tunel). Křižovatka se dík tomu neustále zacpává a není Boha, který by s tím mohl cokoli udělat

mapy (1).png

značky b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěd to je strasne jednoduchy - to sesty auto do ty krizovatky vubec nema co najet, pokud si neni na 100% jiste, ze ji projede a nezustane v ni stat. Co se deje vepredu je naprosto irelevantni.

A jinak je to prosta neznalost predpisu.

Jo a ten trojuhelnik na silnici je tam samozrejme blbe. Protoze tam se zadna prednost nedava. Tam se jen dava pozor, protoze se krizi trat tramvaje. Takze to maloval nejakej blb

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Křižovatku mám přímo u nosu a problém je, že kdyby se mělo dodržovat tohle pravidlo, tak by se tam nikdo nehnul - padne-li zelená, rozjede se stojící kolona třeba 30ti aut a když to někdo vepředu zamázne, tak jich prostě minimálně 10 zůstane mezi semaforem a špuntem. Holt důsledek velikosti té křižovatky

Trojúhelník na silnici je blbě, ale je fakt, že se dík němu možná trochu snížilo množství bočních střetů aut a tramvají v jednom směru, páč to, že tramvaj odbočující vpravo má přednost platí jenom cca 50 let, tak si na to ještě mnozí nezvykli

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Abych řekl pravdu tak toto mě docela překvapilo. Ne že jsem odpověděl špatně, ale že tam vůbec taková otázka je - to mi přijde už jako docela značný pokus o zmatení žáka při testech. Copak je nějaký rozdíl v chování řidiče? Když vidím bílou hůl tak nezkoumám jestli tam má nějaké červené proužky nebo ne a prostě zastavím. Nebo se pletu? Je zákonem dané rozdílné chování řidiče vůči slepci na přechodu a hluchoslepému na přechodu? 

606104392_Snmekobrazovky2022-02-08123611.png.c9b3c64a7d1794195c83c9a5ab6db5f2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já samozřejmě vím jaký je rozdíl mezi nevidomým a hluchoslepým :D Ptám se na to, jestli je nějak určeno že k nevidomému na přechodu se mám chovat jinak než k hluchoslepému. Já měl vždy za to že daného člověka prostě pustíš a na světelné křižovatce dbáš zvýšené opatrnosti, bez ohledu na to jestli je hůl jen bílá nebo má nějaké červené pruhy na konci.. Jako co si budem, ty proužky jsou vidět fakt hodně špatně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...