Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Před hodinou, Rikic339 napsal:

Já samozřejmě vím jaký je rozdíl mezi nevidomým a hluchoslepým :D Ptám se na to, jestli je nějak určeno že k nevidomému na přechodu se mám chovat jinak než k hluchoslepému. Já měl vždy za to že daného člověka prostě pustíš a na světelné křižovatce dbáš zvýšené opatrnosti, bez ohledu na to jestli je hůl jen bílá nebo má nějaké červené pruhy na konci.. Jako co si budem, ty proužky jsou vidět fakt hodně špatně

No asi jde o to, že když ho vidíš mířit na přechod s "prouhatou" holí, tak ti má být jasný, že krom toho, že tě nevidí přijíždět, tak ani nemusí slyšet, že je tam přechod, takže ani nezpomalí, že by slyšel auto.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to samozřejmě chápu :D nevím jak vy - ale já upřímně ani netušil že se to takhle rozlišuje - a to má přítelkyně cvičí vodící psy :D  Ruku na srdce, jsem si celkem jistý že zrovna takhle přes zimu (furt šero nebo tma, déšť atd.) bych byl těžko schopen rozeznat v provozu jestli je ta hůl bílá nebo tam má nějaký proužky.. Vlastně nejen v zimě, ono stačí i léto a sluníčko do ksichtu, to je člověk kolikrát rád že ty chodce vůbec vidí. Za mě je to jen další nesmyslná otázka, jak studenty zmást. Prostě jakmile řidič vidí hůl tak musí být v pozoru, to je důležitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zcela uprimne, kolikrat vubec neregistruju ani hul, natoz jakou ma barvu...  O tom, ze kolikrat neregistruj ani toho chodce radsi mluvit nebudu.

imho tohle do testovejch otazek fakt nepatri... a je to imho uplnej nesmysl tohle z pozice ridice resit. To uz rovnou muzu koukat, jestli ten pes co jde po chodniku ma jen obycejnej postroj, nebo special vodici a pod.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že ste to vy... tak nahoďte svoje otázky... tuším, že poslední kolo je před námi... :) já už sem vyčerpaná... :D 

https://www.autoskolsky-ombudsman.cz/etesty_otazky_lite.php

Upraveno uživatelem Péťa
Upraven odkaz, aby v něm nebyly reklamy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis kde se da navrhnout vyrazeni otazky :) . Viz prave sledovani barvy hole chodce na chodniku, co se mozna blizi prechodu... To v soucasny hustote dopravy a znackovym smogu proste nejde. Nebo mas zkusenost takovou ,ze tohle je naprosto realny za plnyho provozu resit? Spolu se vsema znackama, dodatkovejma tabulkama, hledani znacek mezi stupidni reklamou nasranou uplne vsude, a provozem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě nesedí tahle otázka:

1. Jako řidič motorového vozidla musíte v zimě před vyjetím očistit vozidlo od nečistot, sněhu a námrazy, které:

-zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed a do stran.

-zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed, vzad a do stran.

-zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed a vzad.

 

To už zase neplatí, že musím očistit sníh i ze střechy, aby to na někoho nežuchlo? Z tohodle chápu, že musím očistit jen abych viděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též nějak nechápu logiku některých zkušebních ozázek v autoškole. Pokud vidím u přechodu pro chodce, že někdo stojí či by chtěl přecházet, tak zpomalím (bezpečně zastavím) a počítám s tým, že provede úkon. Co se týká slepecké hole, tak to opravdu v některé situaci nelze zřetelně rozpoznat. V každém případě pustím chodce + se snažím, aby jsme oba dva o sobě věděli. A to buď jej probliknu nebo lehonce použiji klakson.Pak je jistota, že o sobě víme.

Opravdu, některé otázky v testech pozbývají logiku i smysl. Vím o čem píši. Dodělával jsem si ,,velký ,,A" ".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už tak by se měla dělit i ta námraza. Je rozdíl jestli je to jen povlak nebo centimetrová vrstva ledu :) Ono i ty nečistoty, jestli je to jen špína nebo vrstva bahna :D K tomu by se mohla přidat taky čitelnost SPZ.. :P  Jo, je to slovíčkaření, ale to jsou vlastně celé testy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, sitler napsal:

@ozzy56 no.... to prave ne. Namrazu jinde nez na celnim skle a prednich bocnich resit nemusis. Kdezto snih a led ano. Namraza = tenky, nepruhledny povlak, co se nemuze v kusech utrhnout a spadnout. Maximalne po ohrati odlita par kapek rozpustene vody.

v tom případě měla být v testu zmíněna jen námraza 😜, pokud je tam i sníh, tak je to jasné :roker, ale možná by mohli i specifikovat vrstvu sněhu, nebo množství námrazy na centimetr čtvereční 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

@Rikic339  je to k pláči co , dokážou někteří (ne)udělat.

Tak ještě jednoho jsem našel, z fotky toho moc  nejde vidět to (oškrábání) spíše rozehřátí a byl to průzor cca 20cm (od stěrače a nahoru).  🤮

 

Ale jak to tu rozebírali  viz. nahoře.  A je to nějak v PSP, popsané takto (nestudoval jsem to).

A naše firemní školení řidičů vypadá tak , že udělejte test a je to v pořádku. Tak si to budu muset přečíst sám.

Tankista2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...