Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Příliš vysoké emise 2.2i 116kw


Jokki07

Recommended Posts

Ahoj všem,

Mám 407sw 2.2i 116kw navíc koupeno v plynu.

Nedávno se mi rozsvítil motor, po připojení na diag, co mi zbyla po minulém voze od jiné značky mi vytáhla chybu se spalovaním na 1. Válci-vyřešeno cívkou. 

Bohužel při chodu na benzín se pořád zahlcuje, nemá výkon a strašně čoudí s hláškou přiliš vysokých emisí.

Když ale ale promažu paměť a jezdim čistě na plyn, tak je vše ok.

Nějaké nápady? Ja jsem zvyklý vše opravovat sám, ale tady jsem už v koncích.

Snad to tu už nikdě není, popřípadě se omlouvám za zdvojení tématu

Mockrát díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chyby z diagnostik od jiných značek nebo z univerzálních ELM diagnostik jsou hodně zavádějící. Nemusí se zobrazit všechny nebo se zobrazí až po několika pokusech a nebo vypíšou úplně jiné kódy. 

Na LPG máš o problém víc, protože můžeš mít všechno v motoru OK ale špatně seřízená jednotka LPG se může zadaptovat na jízdu na plyn a na benzín se jí nechce. Pokud je směs na benzín bohatá, pak můžeš jezdít na na LPG na chudou směs (a to vůbec není dobře), adaptace motoru na vstřiku postupně přidává na max. Když přepneš na benzín, je směs najednou opravdu bohatá a lambda to nestačí dorovnat. Tohle by jsi mohl vyčíst z hodnot dlouhodobých adaptací v ŘJ. Pokud je LPG jednotka správně seřízená, je to hodnota do +- 5%. Čím blíže k nule tím líp. Pokud je ta hodnota 10, 15 a vice procent, pak je při přepínání a hlavně studených startech problém. Druhá možnost jak ten problém zjistit je smazat adaptace v ŘJ a to asi pouze origo diagnostikou. Odpojení baterie u tebe asi nepomůže. Pak zkusit jezdit na jen benzín.

Pokud je LPG správně seřízené, pak ale víš že na LPG jezdí super, takže se můžeš omezit na benzínový okruh, tj. zanesené vstřiky (vyčistit v ultrazvuku nebo nechat vyčistit profi), špatný tlak v benzínové rampě apod.. To jsou ale spíš chyby které způsobují na benzín chudou směs a ty máš bohatou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SUper děkuji za odpovědi.

teď jsem se dostal teprve k logu a mám tam pouze uvedeno: Mód 03: Emise odpovídají chybovému kódu

což je opravdu hodně všeobecné.

Každopádně se začnu probírat všemi tipy a pak dám vědět, jestli se to povedlo opravit a čím to bylo, ať to tu mají ostatní k dispozici

 

Mockrát děkuji!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...