Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Charlieho Lvíček - Peugeot 103V


Recommended Posts

Tak jsem si k letošním 30tinám udělal radost a dovezl si malého Lvíčka - moped Peugeot 103V

Už nějakou dobu jsem koukal po mopedu na cesty do práce a Peugeot byla jasná volba. 

Zvažoval jsem i koupi nového stroje Peugeot Vogue, ale odradila mě výroba v číně.

Hledal jsem tedy v inzerci starší kus vyráběný ještě ve francii a padl mi do oka inzerát na Peugeot 103V, rok výroby 1978 s dobovýma brašnama. 

Potřebuje sice trošku péče, dokoupit pár dílů co chybí, jinak je ale v celkově dobrém, původním stavu a koroze na něm sice zanechala svou stopu, ale vše jen povrchově, s tím už si hravě poradím.

 

Info o stroji:

Model: Peugeot 103V vezre SV

Datum a místo výroby: 06.01.1978

Motor:  2T 49ccm, uložen výkyvně na čepu

Převodovka: Variátor s odstředivou spojkou

Max. rychlost: 45km/h

Hmotnost: 44kg

Nosnost: 130kg

Délka: 1.72m

Šířka: 0,6m

Pneu: 2,25x17 vpředu i vzadu

 

Je třeba:

Výměna plášťů, duší, vzduchového filtru

Výměna palivového kohoutku a vyčištění nádrže

Chybí víčko nádrže

Výměna dodělávaného výfuku za originální

 

Časem přijde na řadu kompletní renovace, ale zatím bude sloužit denně na cesty do práce.

P2.jpg.673cc60cff6ffaa4bd5f632a8d30fa42.jpg

 

Povinné ručení mám prozatím na číslo rámu, u Kooperativy 57kč/rok, ale připravuju přihlášení na mopedí značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jelikož je to moped se šlapadly vyrobený před rokem 2001, tak k provozu stačí jen pojištění odpovědnosti a schválení k provozu (jako má babetta kartičku).

 

 

Nepodařilo se mi ale zjistit, jestli u mopedu zahraniční výroby bude u nás stačit doklad od výrobce v cizí řeči.

 

 

Dobrovolné přihlášení do registru vozidel však není problém, vydají techničák a malou značku, na stk se pravidelně nechodí, jen je potřeba dodržovat vše jako u jiného registrovaného vozidla - tedy hlásit změny, vyřadit pouze s dokladem o ekolikvidaci, atd.

 

 

Já mám však v plánu si moped ponechat a značka mi nijak neomezuje, ve francii mají také značku.

 

 

Jinak při koupi nebyly k mopedu žádné dokumenty, z francouzských fór jsem zjistil, že jsou k dispozici kopie dokladů pro různé typy peugeot mopedů.bez uvedeného výrobního čísla a frantící to na základě těch kopií celkem úspěšně na prefekturách registrují, ovšem u nás je taková kopie neprůchozí.

 

 

Dál jsem se dostal k formuláři a pár kontaktům na výrobce, kde jdou sehnat duplikáty dokladů za poplatek 31eur. Tak jsem je zkusil kontaktovat, ale e-mail se vždy vrátil jako nedoručitelný.

 

 

Poslal jsem tedy dotaz přes stránku peugeotscooters.com jestli mi dají kontakt na někoho odpovědného, ještě ten den se ozvala paní s otázkou čím mi může pomoci, poslal jsem ji tedy vyplněný formulář, fota stroje, šťítku, čísla motoru a kopii pojistky, a požádal o info k platbě. Odpověď mi velice potěšila, dokumenty zajistím, budou zdarma. Druhý den přišli mejlem náhledy a po odsouhlasení že jsou to ty co potřebuji je zašle poštou, takže už jsou na cestě. Navíc jsem po nich chtěl potvrzení roku výroby, opět rychlá odezva a vše bez problémů, komunikace přes google překladač v angličtině.

 

 

Zkoušel jsem kontaktovat i české zastoupení Peugeot Scooters, nedostalo se mi však ani odpovědi.

 

 

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Tak v pondělí dopoledne z Francie odeslány doklady, dneska už jsem je měl ve schránce, celkem fofr.

 

 

 

dop1.thumb.jpg.2249bc4b0787f2974843c75f6dff6564.jpg

 

 

 

DSC_1035.thumb.JPG.0933efa2ea10ebd5ff31e5bd60999f40.JPGdop2.thumb.jpg.ec80c20832f8ab05c360bff8b19710d2.jpg

 

 

 

Taky dnes dorazilo pár dílů - nový vzduchový filtr a palivový kohout Quiet. Slušnou nabídku dílů na tyhle mopedy (jak nových tak použitých) má www.lesolex.com , zaslání do ČR bez problému, platba převodem na účet.

 

 

 

DSC_1034.thumb.JPG.1c9247c1f30b161dcb8bda965bc33bf2.JPG

 

 

 

 

 

 

 

Vzduchový filtr už mám namontovaný, teď čistím nádrž roztokem kyseliny citronové, zítra to vypláchnu, dám novej kohout, benzín s olejem už mám taky připravený a o víkendu už snad bude pojizdný. Ještě vysoustružím provizorní zátku nádrže a časem seženu originál.

 

 

 

Ještě vyměnit přední pneu (asi dám Michelin M62), ta stávající je hodně zpuchřelá a uprostřed už bez dezénu a hurá na STK nechat udělat technický popis vozidla a pak na úřad přihlásit. 

 

 

 

Nemáte někdo typ, kde by se dala sehnat podložka pod SPZ pro mopedy? Rozměr 80x110mm.

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes zprovozněno, startuje na drc, drží volnoběh, všude už sucho, benzín ani nekápne, takže spokojenost. Udělali jsme si menší projížďku po vesnici a i s mými 100kg nemá problém vyjet i celkem prudkej kopec bez přišlápnutí.

Udělal jsem i pár fotek, tak tady jsou:

PC2.thumb.jpg.81da7a0dccdd799a680f9759b5c89a0b.jpg

PC3.thumb.jpg.aaace4a8a17727a02774f303f824e61e.jpg

PC4.thumb.jpg.3e10765d0c59ca79ff8925f30df0a7f4.jpg

PC5.thumb.jpg.684e58bf72bde85e667b3a6fbf04b26d.jpg

PC6.thumb.jpg.1a5286d39e8dbb29e95a46d055fd8913.jpg

PC7.thumb.jpg.7015ac5078d44d70f32f6d89382bae9e.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

 

Tak teď koukám, že jsem to blbě napsal, je to www.lesolex.com už jsemto v příspěvku opravil

 

 

Tak se pak poděj o info o tvém kousku, tyhle stroje mi zajímají.

 

Já se k němu od té doby skoro nedostal, tak zahálí v garáži, ale jak začíná být teplo, tak ho začnu prohánět po silnici.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...