Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DIALKOVY START a VOLNOBEH


JOFFO

Recommended Posts

Zdravim, dal som si do auta namontovat alarm v kombinacii s dialkovym startom. Chcem sa spytat ohladom, volnobehu .

Neposkodzuje sa nejako motor, katalyzator pri volnobehu ?

Rano si dialkovo nastartujem auto tak na 15 minut, aby sa rozmrazili okna a auto sa vseobecne zahrialo.

Pri velkych mrazoch -10-15C mi nastartuje auto kolkokrat az na treti pokus. prve dva su neuspesne. Je to normalne ?

JOFFO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor ani katalyzátor se při volnoběhu určitě nepoškodí (to bychopm v Praze měli už všichni auta hyn).

S tím startováním na několikátý pokus, tam už bych zpozorněl, ale pokud se to děje jen při velkých mrazech, taky bych to asi nijak zásadně neřešil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je psaný v návodech na fóbie, golfy 4 - víc návodů jsem nečetl, že po nastartování auta ihned vyjíždíme, aby se všechny části prohřívaly současně a postupně. Ale co si budem říkat, kdo to tak dělá? Já taky nastartuju auto ještě v pyžamu a pak se jdu chystat do práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

je psaný v návodech na fóbie, golfy 4 - víc návodů jsem nečetl, že po nastartování auta ihned vyjíždíme, aby se všechny části prohřívaly současně a postupně. Ale co si budem říkat, kdo to tak dělá? Já taky nastartuju auto ještě v pyžamu a pak se jdu chystat do práce.

Tohle bych u nás před barákem mohl udělat asi jednou pak by asi milášek změnil neoprávněně majitele:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOFFO

Zdravim, dal som si do auta namontovat alarm v kombinacii s dialkovym startom. Chcem sa spytat ohladom, volnobehu .

Neposkodzuje sa nejako motor, katalyzator pri volnobehu ?

Rano si dialkovo nastartujem auto tak na 15 minut, aby sa rozmrazili okna a auto sa vseobecne zahrialo.

Pri velkych mrazoch -10-15C mi nastartuje auto kolkokrat az na treti pokus. prve dva su neuspesne. Je to normalne ?

JOFFO

Když to startuješ na dálku tak necháváš tím pádem auto stát bez zařazené rychlosti,na ručce (o na to zamrzání ruční brzdy):myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka \"poškození\" motoru na volnoběh.

Pokud pominu to, že by si auto někdo mohl vypůjčit a nevrátit, tak co se týká hlavně zimních startů, existuje názor, že by se auto v zimě mělo provozovat v režimu - nastartovat a jed. Autoři myšlenky operují s názorem, že při velmi studeném startu je hustý olej který na volnoběh nedostatečně maže všechna kluzná ložiska. Proto se doporučuje auto nastartoat a hned vyjed. Jízdou se zvíší otáčky motoru a tím i tlak oleje který má lépe mazat.

Sám nevím, jak \"vážné\" to je.

Já sám ráno nastartuju a oškrabu auto. Teprve pak vyjíždím. Možná na tom něco bude, prozatím nemám pocit, že tím motor nějak trpí. Obvzláš? u nových motorů, kdy je výrobní přesnost dílů zase o kus dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: Hadra

je psaný v návodech na fóbie, golfy 4 - víc návodů jsem nečetl, že po nastartování auta ihned vyjíždíme, aby se všechny části prohřívaly současně a postupně. Ale co si budem říkat, kdo to tak dělá? Já taky nastartuju auto ještě v pyžamu a pak se jdu chystat do práce.

Tohle bych u nás před barákem mohl udělat asi jednou pak by asi milášek změnil neoprávněně majitele:bojim

Dialkovy start je spojeny s alarmom, takze ked si z domu z okna nastartujem auto, to ostava stale zamknute, alarm ja aktivovany a motor bezi, keby sa niekto nejaky sposobom dostal do auta, ozve sa alarm (HUU, HUUU HUUUUU :aut) a automaticky sa vypina motor a vsetko sa blokuje co sa ma ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to startuješ na dálku tak necháváš tím pádem auto stát bez zařazené rychlosti,na ručce (o na to zamrzání ruční brzdy):myslim

No toho sa aj ja obavam, ze .. JEDNOU RANO... mi ostanu brzdy zamrznute ...:-) momentalne parkujem pred panelakom vonku, tak nic ine nevymyslim. iba rucnu. Nemozem riskovat to , ze mi vietor odveje auto na druhu stranu panelaku, alebo ze sa deti zacnu hrat s mojim autom a SEM a TAM a tiez si ho rano najdem inde, ako som ho vecer nechal :-)

Ked dorobim dom budem mat auto v GARAZI, ktoru mimochodm musim predlzit aspon o meter, lebo sa mi tan nevojde auto 406 COMBI ;).

Inak som raz u znameho umyval auto SEAT INCA, nechal som mu ho vo dvore o par dni prisli mrazy a on potreboval to auto dat z dvora von, tak zobral kluce nastartoval a so zamrznutou rucnou isiel, ale on o tom nevedel, ze ide smykom. Takze pekne zodral gumy. este ze to auto som predaval, tak mu bolo odpustene.

[upravil dne 12.1.06 JOFFO]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOFFO

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: Hadra

je psaný v návodech na fóbie, golfy 4 - víc návodů jsem nečetl, že po nastartování auta ihned vyjíždíme, aby se všechny části prohřívaly současně a postupně. Ale co si budem říkat, kdo to tak dělá? Já taky nastartuju auto ještě v pyžamu a pak se jdu chystat do práce.

Tohle bych u nás před barákem mohl udělat asi jednou pak by asi milášek změnil neoprávněně majitele:bojim

Dialkovy start je spojeny s alarmom, takze ked si z domu z okna nastartujem auto, to ostava stale zamknute, alarm ja aktivovany a motor bezi, keby sa niekto nejaky sposobom dostal do auta, ozve sa alarm (HUU, HUUU HUUUUU :aut) a automaticky sa vypina motor a vsetko sa blokuje co sa ma ;)

U tebe mi to bylo jasné:super

Ta odbověď taky patřila Hadře :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOFFO

Když to startuješ na dálku tak necháváš tím pádem auto stát bez zařazené rychlosti,na ručce (o na to zamrzání ruční brzdy):myslim

No toho sa aj ja obavam, ze .. JEDNOU RANO... mi ostanu brzdy zamrznute ...:-) momentalne parkujem pred panelakom vonku, tak nic ine nevymyslim. iba rucnu. Nemozem riskovat to , ze mi vietor odveje auto na druhu stranu panelaku, alebo ze sa deti zacnu hrat s mojim autom a SEM a TAM a tiez si ho rano najdem inde, ako som ho vecer nechal :-)

Ked dorobim dom budem mat auto v GARAZI, ktoru mimochodm musim predlzit aspon o meter, lebo sa mi tan nevojde auto 406 COMBI ;).

Inak som raz u znameho umyval auto SEAT INCA, nechal som mu ho vo dvore o par dni prisli mrazy a on potreboval to auto dat z dvora von, tak zobral kluce nastartoval a so zamrznutou rucnou isiel, ale on o tom nevedel, ze ide smykom. Takze pekne zodral gumy. este ze to auto som predaval, tak mu bolo odpustene.

[upravil dne 12.1.06 JOFFO]

Tak to máš pech stím Seatem:roll

Tu garáž bys měl prodloužit možná ještě víc,kdys náhodou si ještě ktomu kombíku pořídil nějaké menší žihadlo:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: JOFFO

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: Hadra

je psaný v návodech na fóbie, golfy 4 - víc návodů jsem nečetl, že po nastartování auta ihned vyjíždíme, aby se všechny části prohřívaly současně a postupně. Ale co si budem říkat, kdo to tak dělá? Já taky nastartuju auto ještě v pyžamu a pak se jdu chystat do práce.

Tohle bych u nás před barákem mohl udělat asi jednou pak by asi milášek změnil neoprávněně majitele:bojim

Dialkovy start je spojeny s alarmom, takze ked si z domu z okna nastartujem auto, to ostava stale zamknute, alarm ja aktivovany a motor bezi, keby sa niekto nejaky sposobom dostal do auta, ozve sa alarm (HUU, HUUU HUUUUU :aut) a automaticky sa vypina motor a vsetko sa blokuje co sa ma ;)

U tebe mi to bylo jasné:super

Ta odbověď taky patřila Hadře :papa

OK, aspon som pre nezasvatenych troska popisal ako to funguje. sam som o niecom takom ako je dialkovy start donedavna ani len netusil :aut

[upravil dne 12.1.06 JOFFO]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš pech stím Seatem:roll

Tu garáž bys měl prodloužit možná ještě víc,kdys náhodou si ještě ktomu kombíku pořídil nějaké menší žihadlo:D:D:D:D:D

No to bol starsi SEAT , mal som ho pre dealera, ale iba par mesiacov. Potom som ho predal. Horsie by bolo , keby to urobi na mojom novom SEATE s novymi GUMAMI , tie by som mu dal pekne zacvakat ;) Kamarat, nekamarat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOFFO

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: JOFFO

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: Hadra

je psaný v návodech na fóbie, golfy 4 - víc návodů jsem nečetl, že po nastartování auta ihned vyjíždíme, aby se všechny části prohřívaly současně a postupně. Ale co si budem říkat, kdo to tak dělá? Já taky nastartuju auto ještě v pyžamu a pak se jdu chystat do práce.

Tohle bych u nás před barákem mohl udělat asi jednou pak by asi milášek změnil neoprávněně majitele:bojim

Dialkovy start je spojeny s alarmom, takze ked si z domu z okna nastartujem auto, to ostava stale zamknute, alarm ja aktivovany a motor bezi, keby sa niekto nejaky sposobom dostal do auta, ozve sa alarm (HUU, HUUU HUUUUU :aut) a automaticky sa vypina motor a vsetko sa blokuje co sa ma ;)

U tebe mi to bylo jasné:super

Ta odbověď taky patřila Hadře :papa

OK, aspon som pre nezasvatenych troska popisal ako to funguje. sam som o niecom takom ako je dialkovy start donedavna ani len netusil :aut

[upravil dne 12.1.06 JOFFO]

Já si myslím ,že o tomhle neví hodně lidí:cool:

Ale je dobré že se tu objevujou i takové věci, aspoň už vědí jak si ve svojich zlatíčkách zatopit trochu jinak:D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JOFFO ->> No to bol starsi SEAT , mal som ho pre dealera, ale iba par mesiacov. Potom som ho predal. Horsie by bolo , keby to urobi na mojom novom SEATE s novymi GUMAMI , tie by som mu dal pekne zacvakat Kamarat, nekamarat.

Kamarat ???nekamarat??? to snad ne chudak ti chtěl pomoct.:(

Stavají se i horší věci,ja sem pučil kamarádovy auto, no a za půl hodiny mi volá že ho naboural:grr,myslel jsem že ho na místě ....... no ale co se dá dělat:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DIALKOVY START

Já si myslím ,že o tomhle neví hodně lidí:cool:

Ale je dobré že se tu objevujou i takové věci, aspoň už vědí jak si ve svojich zlatíčkách zatopit trochu jinak:D:papa

AKo som pisal ani ja sam som nemal tusenia, ze nieco take existuje, az mi raz poslal znamy ponuku na ALARM + dialkovy start a tam bolo v popise uvedene , ze o com to je. ostal som MILO PREKVAPENY, lebo ma uz moc nebavilo oskrabavat rano skla pred odchodom do prace, ked som zabudol cez ne na noc prehodit nejaku deku... :grr a ma to aj dalsiu vyhodu, clovek nesoferuje v aute, v ktorom je napr. -10C nie je to moc prijemne a o niecom takom, ako vyjst zo sprchy a po 15 minutach sadnut do studeneho auta , brrrr . teraz uz sadam do vyhriateho auta, aj ked je to urcita investicia, oplati sa to .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOFFO

DIALKOVY START

Já si myslím ,že o tomhle neví hodně lidí:cool:

Ale je dobré že se tu objevujou i takové věci, aspoň už vědí jak si ve svojich zlatíčkách zatopit trochu jinak:D:papa

AKo som pisal ani ja sam som nemal tusenia, ze nieco take existuje, az mi raz poslal znamy ponuku na ALARM + dialkovy start a tam bolo v popise uvedene , ze o com to je. ostal som MILO PREKVAPENY, lebo ma uz moc nebavilo oskrabavat rano skla pred odchodom do prace, ked som zabudol cez ne na noc prehodit nejaku deku... :grr a ma to aj dalsiu vyhodu, clovek nesoferuje v aute, v ktorom je napr. -10C nie je to moc prijemne a o niecom takom, ako vyjst zo sprchy a po 15 minutach sadnut do studeneho auta , brrrr . teraz uz sadam do vyhriateho auta, aj ked je to urcita investicia, oplati sa to .

Na kolik tě přišla ta investice.:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOFFO

Stavají se i horší věci,ja sem pučil kamarádovy auto, no a za půl hodiny mi volá že ho naboural:grr,myslel jsem že ho na místě ....... no ale co se dá dělat:super

AUTO a ZENA sa nepoziciavaju ;-)

Tu hlášku jsem už znal i před tím,ale teĎ už se i bodle ni řídím:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kolik tě přišla ta investice.:mrk

cca vsetko dokopy cca 14.500 s DPH v SKK, tzn cca 11.000,-CZK, ale u Vas to bude asi lacnejsie. ono je to spojene s ALARMOM, takze neviem ,kolko by mohol vyjst DIALKOVY START do auta, ked uz alarm namontovany je .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOFFO

Na kolik tě přišla ta investice.:mrk

cca vsetko dokopy cca 14.500 s DPH v SKK, tzn cca 11.000,-CZK, ale u Vas to bude asi lacnejsie. ono je to spojene s ALARMOM, takze neviem ,kolko by mohol vyjst DIALKOVY START do auta, ked uz alarm namontovany je .

dik:super:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...