Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DIALKOVY START a VOLNOBEH


JOFFO

Recommended Posts

Původně zaslal: Ladis

Otázka \"poškození\" motoru na volnoběh.

Pokud pominu to, že by si auto někdo mohl vypůjčit a nevrátit, tak co se týká hlavně zimních startů, existuje názor, že by se auto v zimě mělo provozovat v režimu - nastartovat a jed. Autoři myšlenky operují s názorem, že při velmi studeném startu je hustý olej který na volnoběh nedostatečně maže všechna kluzná ložiska. Proto se doporučuje auto nastartoat a hned vyjed. Jízdou se zvíší otáčky motoru a tím i tlak oleje který má lépe mazat.

Sám nevím, jak \"vážné\" to je.

Já sám ráno nastartuju a oškrabu auto. Teprve pak vyjíždím. Možná na tom něco bude, prozatím nemám pocit, že tím motor nějak trpí. Obvzláš? u nových motorů, kdy je výrobní přesnost dílů zase o kus dál.

NO to s tim tlakem je prave naopajk :) studeny tuhy olej cerpadlo tlakuje pod vetsim tlakem, protoze ma mensi unik, u behu na volnobeh jde o to, ze nez se motor zahreje jen a pouhym volnobehem trva to dost dlouho a zbytecne jede dlouho na studeny rezim. Kdyz s autem vyjedes a jedes tak se motor zahreje o dost drive, takze nebezi tak dlouho studeny a nedochazi k tak velkemu opotrebeni vlivem dlouheho provozu na studeny motor. Kdyz se s autem jede normalne v nizsich otackach a s lehkou nohou tak se nic nedeje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No - já používám dálkový start u třetí sezónu, takže bych pár věcí měl:

1) Je to moc pohodlné a teď v zimě to používám, poškození motoru nepozoruji. Co pozoruji, je zvýšená spotřeba - na volnoběh totiž auto žere skoro tak, jako když pomalu jede.

2) Samomontáž - tu bych nedoporučoval, protože: Je to o hrabání se v elektrice u starého auta, takže se lehce stane, že po i po správném namontování něco nechodí, nebo chodí jinak, nebo přestane fungovat to, co fungovalo.

3) Pokud jde o Blue Tuning - tak s těmito hochy jsem naprosto spokojený a můžu doporučit. Od nich jsem se dozvěděl, že Magicar 9000 má oproti staršímu Magicaru 3000 konstrukční vady, takže ho sami upravují. Říkám to jen proto, kdyby o 9000 někdo uvažoval.

4) Že auto na dálkový start nenastartuje při mínus 15 napoprvé - to je špatně. Taky jsem to řešil, až jsem to vyřešil. Koupil jsem novou baterku, o třídu silnější než tam má být. A je po problémech i v zimě na chalupě na horách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOFFO

Ked dorobim dom budem mat auto v GARAZI, ktoru mimochodm musim predlzit aspon o meter, lebo sa mi tan nevojde auto 406 COMBI ;)

1. To jsem zvedavy, jak chces tu garaz odvetravat :D

2. Jestli musis zvetsovat garaz, tak mas spatny projekt. Ale ja taky musel nechat projektanta garaz premalovat - ne, ze by se mi tam tehdejsi auto (309tka) neveslo, ale zdala se mi mala - ne na delku, ale na sirku :D Ted ma 30m2 a je plna (dve auta a ponk).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Karel Č

Původně zaslal: JOFFO

Tusite, jak je to u automaticke prevodovky ? Mam taky Medveda, ktery se dava na Parking. Rucni brzdu vubec nepouzivam a dalkovy start mne laka :-)

U automatiky to ide, ale musi byt nastaveny NEUTRAAAAAL, inak to elektronika nenastartuje. takze MEDVEDA nemozes pouzit :-(((, iba ze by si si dal ziveho medveda dovnutra auta a tam ho na noc zamkol aby To strazil auto, ale POZOR!

PRI AKTIVOVANI AUTA na DIALKOVY START nenechavajte vo vozidle zvierata. Tie by mohli zaradit rychlostny stupen!! takz e zivy medved v aute to nie je dobre riesenie :P

To s tím neutrálem je nesmysl!!! Řekl bych, že u většiny automatů nejde vyřadit z parkingu pokud neběží motor.

Auta s automaty jsou pro dálkové starty úplně ideální.

Máme doma (podle mě \"bohužel\") 306 s automatem. Startovat se dá jak na P tak na N. U mercedesu to ale tuším nejde, to bych ale kecal. Řadit s vypnutým motorem si můžeš jak chceš, spiš se ale v té převodovce nic neděje narozdíl od manuálu.

Taky bych viděl jednodušší to montovat do automatu, vzheldem k tomu, že já někdy přemýšlím nad blbostma a úplně vidím jak s radostí startuju auto z tepla domova a auto poskočí o metr dopředu :D Nebo to má nějakou vychytávku proti kvaltu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JOFFO

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: Hadra

je psaný v návodech na fóbie, golfy 4 - víc návodů jsem nečetl, že po nastartování auta ihned vyjíždíme, aby se všechny části prohřívaly současně a postupně. Ale co si budem říkat, kdo to tak dělá? Já taky nastartuju auto ještě v pyžamu a pak se jdu chystat do práce.

Tohle bych u nás před barákem mohl udělat asi jednou pak by asi milášek změnil neoprávněně majitele:bojim

Dialkovy start je spojeny s alarmom, takze ked si z domu z okna nastartujem auto, to ostava stale zamknute, alarm ja aktivovany a motor bezi, keby sa niekto nejaky sposobom dostal do auta, ozve sa alarm (HUU, HUUU HUUUUU :aut) a automaticky sa vypina motor a vsetko sa blokuje co sa ma ;)

A když bych měl v autě se startem na dálku zamknutou zpátečku Constructem, tak co ? Mohu také na dálku nastartovat ? :-))))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miro406
Původně zaslal: Garfield

No - já používám dálkový start u třetí sezónu, takže bych pár věcí měl:

1) Je to moc pohodlné a teď v zimě to používám, poškození motoru nepozoruji. Co pozoruji, je zvýšená spotřeba - na volnoběh totiž auto žere skoro tak, jako když pomalu jede.

2) Samomontáž - tu bych nedoporučoval, protože: Je to o hrabání se v elektrice u starého auta, takže se lehce stane, že po i po správném namontování něco nechodí, nebo chodí jinak, nebo přestane fungovat to, co fungovalo.

3) Pokud jde o Blue Tuning - tak s těmito hochy jsem naprosto spokojený a můžu doporučit. Od nich jsem se dozvěděl, že Magicar 9000 má oproti staršímu Magicaru 3000 konstrukční vady, takže ho sami upravují. Říkám to jen proto, kdyby o 9000 někdo uvažoval.

4) Že auto na dálkový start nenastartuje při mínus 15 napoprvé - to je špatně. Taky jsem to řešil, až jsem to vyřešil. Koupil jsem novou baterku, o třídu silnější než tam má být. A je po problémech i v zimě na chalupě na horách.

Aku silnu baterku si kupil? Mam tam teraz asi polrocnu 74 a tiez mi nestartuje na prvy krat ked je v noci zima. Co sa tyka dialkoveho stratu mam 3000 lebo viem ze 9000 ma naozaj nieke muchy prave co sa tyka dialkoveho stratovania.

PS: prosim vsimnite si niekto ci vam dialkovy strat pocka dokial vam bnezhasne kontrolka zhavenia!(2.0HDi) alebo je ten interval prednastaveny.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohodlná věc to je, ale to topení na volnoběh je dost neefektivní jak psal i rimmer, např. u mého auta to trvá tak 10 minut než se při volnoběhu začne hřát vzduch, kdežto pri jízdě asi za 3 minuty dostatečně topí, a taky to dýl sytí, takže spotřeba roste. Max. půl minuty nechám volnoběh a jedu v malých otáčkách. Doporučuje se při těch extrémních -teplotách jen 10s volnoběhu. Kdo to nechává dlouho hřát asi motoru zas tak neškodí, ale nemá to žádný smysl, jen smrad, a škoda paliva.:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Miro406

Původně zaslal: Garfield

No - já používám dálkový start u třetí sezónu, takže bych pár věcí měl:

1) Je to moc pohodlné a teď v zimě to používám, poškození motoru nepozoruji. Co pozoruji, je zvýšená spotřeba - na volnoběh totiž auto žere skoro tak, jako když pomalu jede.

2) Samomontáž - tu bych nedoporučoval, protože: Je to o hrabání se v elektrice u starého auta, takže se lehce stane, že po i po správném namontování něco nechodí, nebo chodí jinak, nebo přestane fungovat to, co fungovalo.

3) Pokud jde o Blue Tuning - tak s těmito hochy jsem naprosto spokojený a můžu doporučit. Od nich jsem se dozvěděl, že Magicar 9000 má oproti staršímu Magicaru 3000 konstrukční vady, takže ho sami upravují. Říkám to jen proto, kdyby o 9000 někdo uvažoval.

4) Že auto na dálkový start nenastartuje při mínus 15 napoprvé - to je špatně. Taky jsem to řešil, až jsem to vyřešil. Koupil jsem novou baterku, o třídu silnější než tam má být. A je po problémech i v zimě na chalupě na horách.

Aku silnu baterku si kupil? Mam tam teraz asi polrocnu 74 a tiez mi nestartuje na prvy krat ked je v noci zima. Co sa tyka dialkoveho stratu mam 3000 lebo viem ze 9000 ma naozaj nieke muchy prave co sa tyka dialkoveho stratovania.

PS: prosim vsimnite si niekto ci vam dialkovy strat pocka dokial vam bnezhasne kontrolka zhavenia!(2.0HDi) alebo je ten interval prednastaveny.

Dakujem

Ve 306 1.6 benzín i 205 1.8 diesel mám 72 Ah, startovací proud 680 A. V obou autech byly původně baterky 60 resp. 62 Ah.

Možná mě tu nějaký technicky zdatnější jedinec opraví, ale já ti z praxe můžu říct tohle: Vždycky do auta dávám o 1 až 2 třídy silnější baterku, než je předepsaná. Osvědčilo se mi to na Unu dieselu, Favoritu, 205 dieselu i 306 benzínu. To, co jsem tu popisoval, že jsem řešil, to bylo u té 306, protože po předchozím majiteli tam byla předpisová 62 Ah (pro motor 1.6). Samozřejmě předpisová bateka by měla auto nastartovat napoprvé i při mínus 20, ale to platí pro nové auto. Já to dělám tak, že prostě používám silnější baterku, a když i pak jsou se startováním problémy, teprve se začnu zajímat o opravu motoru. To bych se jinak u starých aut nedoplatil.

Nevím, co máš předepsané pro 406 2.0 HDi, předpokládám že onu 72 Ah. Prostě tam šoupni silnější, jediný problém, co budeš řešit, je aby se ti tam vešla. Já když jsem místo 62 Ah dával 72 Ah, která je o cca 4 cm delší, takže jsem pilkou na železo musel uříznout ten spodní rantl na baterce (šířka je u všech stejná, 17,5 cm). Můžeš si tam dát 82 Ah, startovací proud 720 A, protože ta je dlouhá 31,5 cm, na což ve 406 prostor určitě je. Nebo jestli si změříš, že tam máš místo na 35,5 cm (mínus 1,7 cm uříznutý rantl čili 33,8 cm), tak tam můžeš švihnout některou baterku v rozsahu 85 - 100 Ah.

Silnější baterka je dražší, ale podle mých zkušeností ti zas déle vydrží. Jen pozor, nekupuj si celovápníkovou (Ca/Ca), taková baterka prý vyžaduje vyšší dobíjecí proud. Stačí hybridní Ca/Pb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommate

Pohodlná věc to je, ale to topení na volnoběh je dost neefektivní jak psal i rimmer, např. u mého auta to trvá tak 10 minut než se při volnoběhu začne hřát vzduch, kdežto pri jízdě asi za 3 minuty dostatečně topí, a taky to dýl sytí, takže spotřeba roste. Max. půl minuty nechám volnoběh a jedu v malých otáčkách. Doporučuje se při těch extrémních -teplotách jen 10s volnoběhu. Kdo to nechává dlouho hřát asi motoru zas tak neškodí, ale nemá to žádný smysl, jen smrad, a škoda paliva.:P

Taky to tak mám.

Co se týče škody, někde sem četl o tom, že tohle zahřívání je záběr na klikovou hřídel (třecí části, jak sou ty ložiska nebo co) ale jakou škodu přesně a jak se projeví, to už si nepamatuju... tuším něco s \"porytím\" částí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

No - já používám dálkový start u třetí sezónu, takže bych pár věcí měl:

1) Je to moc pohodlné a teď v zimě to používám, poškození motoru nepozoruji. Co pozoruji, je zvýšená spotřeba - na volnoběh totiž auto žere skoro tak, jako když pomalu jede.

2) Samomontáž - tu bych nedoporučoval, protože: Je to o hrabání se v elektrice u starého auta, takže se lehce stane, že po i po správném namontování něco nechodí, nebo chodí jinak, nebo přestane fungovat to, co fungovalo.

3) Pokud jde o Blue Tuning - tak s těmito hochy jsem naprosto spokojený a můžu doporučit. Od nich jsem se dozvěděl, že Magicar 9000 má oproti staršímu Magicaru 3000 konstrukční vady, takže ho sami upravují. Říkám to jen proto, kdyby o 9000 někdo uvažoval.

4) Že auto na dálkový start nenastartuje při mínus 15 napoprvé - to je špatně. Taky jsem to řešil, až jsem to vyřešil. Koupil jsem novou baterku, o třídu silnější než tam má být. A je po problémech i v zimě na chalupě na horách.

můžeš napsat jaké jsou ty konstrukční vady? a čeho se to týká.

samomontáž - mám dobré zkušenosti s taháním kabelů po autě a hold když jak říkáš něco odejde musíš to tak jako tak opravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Karel Č

Původně zaslal: JOFFO

Tusite, jak je to u automaticke prevodovky ? Mam taky Medveda, ktery se dava na Parking. Rucni brzdu vubec nepouzivam a dalkovy start mne laka :-)

U automatiky to ide, ale musi byt nastaveny NEUTRAAAAAL, inak to elektronika nenastartuje. takze MEDVEDA nemozes pouzit :-(((, iba ze by si si dal ziveho medveda dovnutra auta a tam ho na noc zamkol aby To strazil auto, ale POZOR!

PRI AKTIVOVANI AUTA na DIALKOVY START nenechavajte vo vozidle zvierata. Tie by mohli zaradit rychlostny stupen!! takz e zivy medved v aute to nie je dobre riesenie :P

To s tím neutrálem je nesmysl!!! Řekl bych, že u většiny automatů nejde vyřadit z parkingu pokud neběží motor.

Auta s automaty jsou pro dálkové starty úplně ideální.

Startovat muzu bud na Parking nebo na Neutral

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče dieselů, spíš než dálkový start bych vřele doporučil nezávislé topení. Dneska už se po inzerátech a vrakáčích dá sehnat za přijatelnou cenu, protože se do nových šlupek montuje jako přihřívač - za cca 10tis se koupí v pohodě. A funkčně je to naprosto nesrovnatelné - auto ohřeje o dost dřív než volnoběh, nadto motoru odpadá studený start, který pro diesely není nic moc, a hlavně - nemusíte mít pražádnou obavu, že v mrazu nenastartujete, protože motor je při startování už ohřátý, takže se takhle dá provozovat i motor, který by jinak běhal jen v létě... O tom, že můžete nechávat auto na kvaltu a není potřeba bát se zamrzlé ručky nemluvě, plus nikoho neláká a nepřitahuje opuštěné auto s běžícím motorem. Ovládat se se to dá třeba hodinama nebo přes telefon, není k tomu potřeba vůbec žádné propojení s alarmem. Pro diesel jednoznačně nejvodnější varianta - já bych si to dneska dal už i do benzínu, ale tam to není tak časté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase přemýšlím o halogenovém topidle a časovém spínači (parkuji v nevytápěné garáži) :D Ale momentálně řeším, co je pro mě pohodlnější - jestli mít teplé auto, ale před jízdou odpojovat kabel a vyndávat \"radiátor\", nebo nasednout, odjet a topit až během jízdy (z domu jdu přímo do garáže, vrata otevřu i zavřu dálkovým ovladačem).

Holt lenost je matka pokroku.

Můžete mi někdo jednoduše vysvětlit, jak funguje nezávislé vytápění. Všude se o tom mluví, ale já to nikdy neviděl a tak nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezávislé topení - www.eberspaecher.cz, www.webasto.cz. De fakto jde takový \"kotlík\" na naftu (či na benzín), který je zařazen do chladicího okruhu motoru (mluvím jen o teplovodním topení, nikoliv o teplovzdušných bufech, co jsou v náklaďácích). Je to taková kompaktní mašinka, ke které se přivede příslušná elektrika, nafta, a hadice chladícího okruhu, a ono se to samo postará o vše ostatní (zjednodušeně řečeno). Prostě to ohřívá vodu v motoru a honí jí to dokola, takže to ohřeje motor, a když k tomu je puštěný větrák topení, tak i interiér. Ten větrák topení si to umí pustit samo...

Pokud parkuješ u baráku nebo v garáži, existuje ještě jedna věcička, která u nás není zrovna rozšířená, ale sehnat se dá - el. spirála vřazená do vodního okruhu. Pak to napojíš třebas na spínací hodiny - ale je ptřeba k auty vždycky připojit kabel... Zkusím ti to najít na netu, někde jsem to nedávno viděl.

EDIT: www.normans.cz - ale co to stojí netuším, pro mě je to o ničem, parkuju na ulici ;)

[upravil dne 1/13/06 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Pokud parkuješ u baráku nebo v garáži, existuje ještě jedna věcička, která u nás není zrovna rozšířená, ale sehnat se dá - el. spirála vřazená do vodního okruhu. Pak to napojíš třebas na spínací hodiny - ale je ptřeba k auty vždycky připojit kabel... Zkusím ti to najít na netu, někde jsem to nedávno viděl.

Myslíš to co mají Avie? Tu prodlužku, kterou nejdřív píchnou do elektriky n hodku a potom se jim startuje v poho...? Samozřejmě si nemyslím, že je ta prodlužka i ve 406, ale nějakej takovej princip to asi bude...žejo.

btw...to topení podobný má tchán ve Volvu FH 12 a může si naprogramovat kdy to má začít prohřívat. Má to napájení z baterek a ono si to samo pozná ,kdy už by pak nenastartoval, tak se to odpojí. Tak mi to bylo řečeno....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gargamell

Moc nerozumím co se míní tím dálkovým startem - napište o tom někdo stručnou specifikaci. Díky

Diaľkový štart

Možnos? naštartova? na diaľku, ktorú poskytujú niektoré modely dvojcestných autoalarmov, je naozaj príjemným komfortným doplnkom. Dnes si snáď už nikto nemyslý, že je to dobré len pre mafiánov ako kontrola, či im nevybuchne auto )

Táto funkcia je vhodná najmä vtedy, ak parkujete auto vonku, teda nie v garáži. V zimnom období tak pri dopíjaní Vašej rannej kávy sa na aute rozmrazujú sklá a vyhrieva interiér. Rovnako po lyžovačke, alebo zimnej prechádzke teplý interiér auta poteší nielen Vaše deti. V lete zase vychladenie rozpáleného auta pred nastúpením tiež poteší (samozrejme ak máte klimatizáciu). Diaľkový štart na dvojcestných autoalarmoch má aj tú výhodu, že na auto nemusíte pri štarte vidie?. Zadáte povel na štart - príjem povelu bude potvrdený. Po niekoľkých sekundách príde na ovládač informácia o úspešnom naštartovaní a začne sa odrátava? čas, po ktorý bude motor beža? (ten je obmedzený). Po celý čas teda vidíte, či motor ešte beží alebo nie, bez toho aby ste ho videli alebo počuli.

No a navyše si môžete na diaľku cez displej sledova? ako sa vám mení teplota v interiéri auta (Magicar 9000B) ...

Nie je naštartované auto ľahkou koris?ou pre zlodeja?

Nie. Aj pri diaľkovo naštartovanom aute zostáva autoalarm aktývny. Ak by sa teda niekto pokúsil vláma? do auta, tak sa automaticky vypne motor, zablokuje štartovanie, spustí poplach a majiteľovi príde poplašná správa na ovládač.

Kde sa diaľkoví štart môže namontova??

V podstate sa môže diaľkový štart namontova? do väčšiny áut, len s niekoľkými výnimkami, uvedenými nižšie. Je vhodný rovnako pre benzínové aj naftové motory, manuálne aj automatické prevodovky.

Systém diaľkového štartu je zabezpečený tak, že pri zaradenom rýchlostnom stupni je štart nemožný. Nemusíte teda ma? obavu, že vám auto \"odíde\". Všetky zariadenia na našej stránke sú 100% bezpečné. Samozrejme neručíme za kadejaké \"blšákové\" zariadenia.

Kedy je diaľkový štart nevhodný.

Do niektorých áut je montáž diaľkového štartu nevhodná a do niektorých áut je z technického hľadiska nemožná.

Nevhodné:

- Autá ktoré ?ažko štartujú. Najmä staršie autá je niekedy ?ažké presvedči? aby naskočili. Ak teda vaše auto nenaskočí jednoduchým otočením kľúčika v zapaľovaní, ale potrebuje spoluprácu manuálneho sýtiča, AC pumpy, alebo celej rodiny tlačiacej auto, diaľkový štart Vám nepomôže.

- Autá s nefunkčnou alebo slabou ručnou brzdou. Pretože pri diaľkovom štarte nemôže by? zaradený rýchlostný stupeň (čo si alarm preveruje), auto musí by? zabezpečené proti pohybu ručnou brzdou. Ak ju nemáte v poriadku, dajte si ju opravi?, alebo si diaľkový štart nemontujte.

- Autá so slabým kúrením. Ak máte auto, ktoré zohreje interiér až po 50km jazdy, tak vám motor naštartovaný na voľnobehu nepomôže. Asi by ste mali interiér stále rovnako studený. Naš?astie sa to týka len málo áut.

- Autá s mechanickým zabezpečením radiacej páky. Princípy týchto zariadení majú protichodné požiadavky. Mechanické zabezpečenie potrebuje zaradenú spiatočku a diaľkový štart vyžaduje zaradený neutrál. V prípade, že by chcel vodič použi? diaľkový štart, nemohol by použi? mechanické zabezpečenie.

Nemožné:

- Kabriolety s manuálnou prevodovkou. Z bezpečnostného hľadiska nie je montáž diaľkového štartu do týchto áut možná.

- Autá s elektronickým kľúčom. Napríklad vyššie triedy Mercedesov.

- Autá so štartom pomocou karty. Napríklad Renault Megane II.

- Postupom času môžu pribudnú? aj ďalšie autá, v ktorých elektronika diaľkový štart neumožní. Preto je vhodné sa pred kúpou zariadenia poradi?.

:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...