Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Wasabi


Komar1981

Recommended Posts

Je tolik kolik je (00:25) a ja se konecne vracim z garaze. Zatimco na C8micce probehla vymena prednich desticek, na Zelenem dablovi toho bylo k praci vic a jeste neni hotovo. Hlavnim ukolem bylo vymenit deravy koncovy tlumic vyfuku. To se mi ovsem nepodarilo, protoze to stavajici torzo je privarene natvrdo. Takze to budu muset domluvit nekde v servisu, aby to fikli a novy tlumic privarili. Detail.... Tak jsem si zahral na kozlika sikulu a ucpal diry v tlumici alobalem a plechovkou od coly. Vypada to vtipne, ale je to funkcni. Aspon do doby nez to nekam odvezu.

Kdyz uz jsem mel dole kolo - to abych se vytocil kolem der ve vyfuku s tou lataci soupravou, tak me napadlo, ze si zkusim sundat brzdovy buben. A tak se stalo, ze oproti planu jsem kompletne vymenil brzdove oblozeni vzadu - plus lanovody rucky. Teda takovej kentus jsem dlouho nevidel, co v tech brzdach byl. A musim rict, ze velikost brzd na tomhle prskoletu me fakt rozesmiva, to je jak pro panenky.... 

Zitra (nebo vlastne dneska) bude bud fotbalek se sousedama anebo misto toho kombinace CR vs. Svycarsko plus vecer seance nad prednima brzdama a vzduchovym filtrem a svickama a tesnenim vika ventilu. Jeste uvidim, co na co budu mit naladu....

 591a2bbb13629_WP_20170515_22_53_40_Pro-Copy.thumb.jpg.61433e40df817a474e8aca0610228727.jpg

prava strana je na tom bidne, naprava uz to nejak nedava a kolo jde do acka. Jsou tady krasne videt vysoupana mista. Repasi napravy ted opravdu neplanuju. Mozna pred pristi technickou za rok.. uvidim.

WP_20170515_20_51_02_Pro.thumb.jpg.62caea97cf8090dc132d7e55cdb829ab.jpg591a2bc0339c9_WP_20170515_20_58_35_Pro-Copy.thumb.jpg.d3a58278f3dde7b5cc29c3df1a46d8cc.jpg591a2bbc9052b_WP_20170515_22_53_31_Pro-Copy.thumb.jpg.908d5a375fe84df29037e4f035883323.jpg

po sundani bubnu - vykuchano, ocisteno jakz takz, nove pakny

 

zde jest mozno videt kousek Komarovy epesni lataci soupravy - snad se toho brzy zbavim. :D

591a2bbeae10a_WP_20170515_20_58_45_Pro-Copy.thumb.jpg.436b139436dca3d0d7667cb9482f7ab1.jpg

Upraveno uživatelem Komar1981
obrazek navic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tak me napada, ze bych vas nemel ochudit o jeden lahudkovy lanovod rucni brzdy. Pro velkou oblibu siroke verejnosti jsem mel na aute takove dva. Jeden lepsi jak druhy....

WP_20170515_20_58_40_Pro.thumb.jpg.1e4a03c7c2de42b7a23fd5026d6cc31b.jpg

Upraveno uživatelem Komar1981
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Probehla vymena svicek a zapalovacich kabelu. Tam to bylo krapet neplanovane, ale kdyz mi kabel na prvnim valci (pocitano od rozdelovace) zustal v ruce a zastrcka prirezla na svicce, nebylo zbyti :D Nechapu, jak to s tim mohlo vrcet na 4 valce, odpor tam musel byt svinsky.... zlepseni je spis vlivem sugesce, ale aspon vim, ze tam ted jsou veci v poradku. Ted jeste zmaknout ty zku***ny brzdy, ovsem lenost je metla lidstva i komaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz pri puvodnim neuspesnem pokusu bylo na jedne desticce sotva pul milimetru smesi. Asi po trech dnech se zacalo ozyvat takove to desne drhnuti - pulmilimetr dosel. Byl jsem jak vlak se spatnejma paknama :D a tak kazde zpomaleni bylo utrpenim, na jedne desticce ted bylo minus pul milimetru materialu. Ted je to balzam pro dusi. Navic ty brzdy ted jdou krasne zlehka. Proste parada.

Jeste me cekaji vymenit poloosy a nejaky drobnosti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zase bude mít zásluhu na oddálení smrti jednoho peugeota a ušetří si Rapida. Když by to neudělal tak by musel časem shánět jinou paštiku na dojetí i když tady už o paštice nemůže být slov neb Komár si to zelený miniauto vzal za své.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to tak mam bohuzel s kazdym autem, ktery jsem v case osedlal. Navic v tomhle vozim rano decka, takze ty brzdy a dalsi kravoviny fakt nutne jsou. 

Ohledne penez... stale jsme v nakupce 9000 a nasledne koupenych dilech za 4000. Dokupoval jsem nad ramec pouze zapalovaci kabely za cca 500 a pak uz jenom tankuju. Svuj cas nepocitam, pac to by to auto muselo skoncit pozlaceny :D Takze obavy, ze se to auto prodrazuje jsou liche.

A ano, Rapid od doby Peugeota stoji. Ted planuju tak dva tri vylety a jinak bude v garazi. A v mezicase zacala schanka po dilech - plecharina, dily na motor/brzdy/interier/svetla a tak - aby casem prisel moment, ze to rozeberu a udelam z toho opet puvodniho rapida a toho pak placnu na Vecka. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Protoze jsem ve stredu pichnul a zimaky, ktery jsem planoval trapit minimalne do technicke jsou sjete jak skupinky umelcu kempujicich pred Hlavnim nadrazim, "zainvestoval" jsem do noveho obuti. 1500 za vsechny 4 letni Savy 155/70. Obout to necham az bude cas. To bude letadlo na takovejch kolech, bacha na nas.... :roker

76304146.jpg.0bac8bb6fabaffe67668a851957760dc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Uz me nebavilo poslouchat krupajici repraky, hlavne na strane ridice to byla tragedie, takze jsem na autohifi.cz koupil vybehovy MacAudio, 13" koaxialy. Zitra si to cestou do prace asi poradne vohulim do usi, zatim testovaci pokusy vypadaly slibne - ale bylo tak 23:00, takze jsem to nemohl v baraku prehanet. Pro porovnani puvodni a novy reproduktor.

 WP_20170817_21_12_13_Pro.thumb.jpg.9e06651bd70686596f3e33c2fa902373.jpgWP_20170817_21_12_36_Pro.thumb.jpg.574c2df7a2ca7eee646071b20f3dafb9.jpg

A abych nedelal jenom nepodstatny veci, tak jsem zprovoznil interierove svetylko a utesnil antenu, kterou do toho svetylka teklo a tak jsem si dotahnul stresni okno, sklo bylo v pantech navolno a na deravych silnicich to bylo, jako kdyz se vybouralo sklenarstvi, takovej bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zima prinesla jednu takovou docela ocekavanou vec - navraty z prace za tmy. Zjistil jsem, ze bych docela ocenil takoveho toho cloveka s  praporkem, jak behaval pred autem v praveku automobilismu, protoze ten clovek by mel urcite svoji petrolejku, takze by aspon nekdo svitil na cestu. Vykon svetel se ukazal jako horsi nez tragicky.

Takze jsem se vcera rozhodnul sundat lampy a vykoupat je (predbehly ve vane manzelku, coz melo taky zajimave nasledky). Pri sundavani lamp se musel sundat naraznik a pod naraznikem umistenou vyztuhu. Cela tato sestava se na predku drzela za pomoci dvou originalnich sroubu, trech elektrikarskych stahovacek, 20cm plotoveho dratu a osmi samoreznych vrutech. Vcelku hned mi bylo jasne, ze slozit to zpet do jednoho celku bude krapet orisek.... Navic se mi jako dalsi krok podarilo zatrhnout dva srouby, ktere drzely svetlo, treti sroub byl taky na miste, ale drzak chybi. Nacez jsem ulomil i druhy spodni drzak. To uz jsem se videl druhy den rano v autobuse, protoze vrtat jsem uz ve spolecne garazi pod barakem v pul jedenacte opravdu nemohl... :mad:

O hodinu pozdeji byla svetla vymyta a docela i vyschla, takze zpet k montazi. Nastesti problemy byly pouze s pravou lampou, leva je jak nova. Nastal cas vyresit jak na auto pridelat lapmu s jednim drzakem, ktery ani nemuzu prisroubovat kvuli zalomenemu sroubu. Inspiroval jsem se teda puvodnim resenim - ano, elekrikarskymi stahovackami. Poradne pevne uchyceni a prilepeni drzaku se bude resit o vikendu, zatim to cestu do a z prace vydrzelo. Pocitove se mi ted samozrejme zda, ze to sviti o mnoho lip, ale jasne, bodejt by ne, kdyz jsem kvuli tomu sel spat dve hodiny po pulnoci.... Cas ukaze jak moc se to sviceni zlepsilo. Vyplachnuti kazdopadne doprocuju. A  s vytiranim vlhkosti a lestenim paraboly pozor, suchy svedsky hadr ok, jakmile jsem pouzil cistic na okna, umyl jsem si reflexni vrstvu, takze cistic nebrat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Svetla stojej za starou backoru. Jeste je zkusim seridit, jeslti to bude lepsi a vymenit zarovky - mam tam AllSeazon o Lucas, ale moc tomu nedavam. Uz koukam, kde bych koupil novy lampy. :myslim Kdyz jedu k nam domu pres takovou zadni cestu za Barrandovem, tak mam pocit, ze vidim tak metr a pul pred auto.... des.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera vecir jsem vytahnul ze svych zasob knihu na udrzbu vozidel (z roku 197x?) a nasel jsem si schema serizeni svetlometu proti zdi - takze dneska vecer se cestou domu uvidi, jestli se uvidi. Akorat doufam, ze jsem to nezmotal a neoslnim nekoho v protismeru. Konroloval jsem to x krat, nemel bych, ale uprimne, nikdy jsem to ani na Rapidovi doposavad nedelal - vzdy mi to seridili na regloskopu na STK....:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Matlani se se starymi svetli jsem vzdal a koupil nova + nove motorky na nivelaci. Odvrtal dva zatrzene srouby na upevneni praveho svetla a opravil zavit, po namontovani svetel prichytil poradne naraznik a vyztuhu a zbavil se taky plastovych podlozek pod SPZ. Takze konecne svitim a uvidim an cestu.

https://photos.app.goo.gl/ddnrX0BzV5M3AtQ22

Jen ty motorky mi prisly s nejakymi jinymi konektory, netusite nekdo, co to je a jestli se na to da sehnat redukce? Nebo je budu muset asi vratit nebo nevim :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Motorky svetel vyreseny - napajel jsem dovnitr kabliky, udelam si vlastni spojky misto origo konektoru.

Poloosy vymeneny v servisu - nebyl jsem schopny povolit matici, navic jsem stejnak potreboval nekoho se svareckou, aby vymenil stredovou trubku od KAT dozadu (koupeny nahradni dil) a nasadil novy koncovy tlumic.

Na konci unora nasazeny nove bubny, ovsem rucni brzda stale nefunkcni - dnes vyzvednuto ze servisu, bylo nutne na soustruhu ubrat material ze stredu bubnu, aby paka, za kterou lanko rucky taha nedrela o stred bubnu. Nepochopitelne, jak se tohle stalo...

 

STK hotovo

WP_20180228_20_42_58_Pro[1].jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...