Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Okamzita spotreba aneb jaka je optimalni rychlost


tomask

Recommended Posts

prumerna spotreba se resi v jinem tematu, ale co takhle okamzita spotreba, ted jsem trochu laboroval za ucelem hledani optimalni rychlosti a spotreby na rovnych peknych silnich 2.0HDI-79kw a dosel jsem k celkem zajimavym zaverum..

takze rovna silnice, jeden clovek v aute, zapnuty tempomat

90km/h - na petku - okamzita spotreba 5,0l

85km/h - na petku - okamzita spotreba 4,6l

70km/h - na petku - okamzita spotreba 4,0l

50km/h - na petku - okamzita spotreba 3,0l

jak jste na tom vy??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomask

nejsem si jisty jestli palubni pocitac zapocitava i zapnuta svetla, radio ci klimu...

Palubnní počítač to počítat bude.:roll

No nevím v těch 50km/h na 5 s tou spotřebou :o

NO aby 5 stihala v 50 tak budeš muset dat větší plyn tim padem větší spotřeba:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdesi som cital nejaku studiu, ze ako sa vyvijala priemerna spotreba pocas 30 rokov. Hodnotili to po stranke objem - vykon - hmotnost vozidla - prikon spotrebicov. Dosli k zaveru, ktory by kazdy cakal - priemerna spotreba je sice nizsia, ale priemerna hmotnost vozidiel dramaticky vzrastla. Zober si len to, ze P307 ma pohotovostnu hmotnost cca 1200 kg, no stary Forman (kombik) ma iba cca 850 kg! Kazda nova sranda nieco stoji, nieco vazi a ma nejaku spotrebu. Kedysi neboli airbagy, komplikovane konstrukcie karoserie, klimatizacia, servo, central, atd. Toto vsetko mozes vidiet na pohotovostnej hmotnosti, alebo aspon pocut, ked vypinas motor - zapocuvaj sa ako dobieha alternator... ako keby pristavalo lietadlo... Az potom si uvedomis, co vsetko musi ten krpec krmit. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a dosel jsem k celkem zajimavym zaverum..

takze rovna silnice, jeden clovek v aute, zapnuty tempomat

90km/h - na petku - okamzita spotreba 5,0l

85km/h - na petku - okamzita spotreba 4,6l

70km/h - na petku - okamzita spotreba 4,0l

50km/h - na petku - okamzita spotreba 3,0l

a pri 0 km/h spotreba 0.0 ........zdochol motor :D

a teraz vážne: pri 50 km/h na 5-ke už musí by? motor riadne podtočený a asi by sa mu dlhšia jazda s takými otáčkami nepáčila.

síce úspora na nafte, ale možné rýchlejšie opotrebenie motora?? :myslim tých 70 km/h na 5-ke je ešte v pohode:roker samozrejme na rovine, nie do kopca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bladerunner

a dosel jsem k celkem zajimavym zaverum..

takze rovna silnice, jeden clovek v aute, zapnuty tempomat

90km/h - na petku - okamzita spotreba 5,0l

85km/h - na petku - okamzita spotreba 4,6l

70km/h - na petku - okamzita spotreba 4,0l

50km/h - na petku - okamzita spotreba 3,0l

a pri 0 km/h spotreba 0.0 ........zdochol motor :D

a teraz vážne: pri 50 km/h na 5-ke už musí by? motor riadne podtočený a asi by sa mu dlhšia jazda s takými otáčkami nepáčila.

síce úspora na nafte, ale možné rýchlejšie opotrebenie motora?? :myslim tých 70 km/h na 5-ke je ešte v pohode:roker samozrejme na rovine, nie do kopca

No napriklad ja s benzinakom jazdim v meste bezne v 5-ke 50-60 a spotreba je najlepsia - to ale vtedy ked nepotrebujes zrychlit, ale len udrzovat rychlost.

Este aj pri 50km/h su otacky nieco nad 1000. :(

....A prave to ma rozculuje... :(

cela prevodovka je tusim odstupnovana s rozdielom 10 km/h... :(:(

Serie ma to :grr:grr:bojim:bojim

[upravil dne 11/1/06 ALFWORKS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No napriklad ja s benzinakom jazdim v meste bezne v 5-ke 50-60 a spotreba je najlepsia - to ale vtedy ked nepotrebujes zrychlit, ale len udrzovat rychlost.

Este aj pri 50km/h su otacky nieco nad 1000. :(

....A prave to ma rozculuje... :(

cela prevodovka je tusim odstupnovana s rozdielom 10 km/h... :(:(

Serie ma to :grr:grr:bojim:bojim

[upravil dne 11/1/06 ALFWORKS]

ja nevravím, že sa tak nedá jazdi?. iba, že to neprospieva motoru /aspoň si to myslím/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bladerunner

No napriklad ja s benzinakom jazdim v meste bezne v 5-ke 50-60 a spotreba je najlepsia - to ale vtedy ked nepotrebujes zrychlit, ale len udrzovat rychlost.

Este aj pri 50km/h su otacky nieco nad 1000. :(

....A prave to ma rozculuje... :(

cela prevodovka je tusim odstupnovana s rozdielom 10 km/h... :(:(

Serie ma to :grr:grr:bojim:bojim

[upravil dne 11/1/06 ALFWORKS]

ja nevravím, že sa tak nedá jazdi?. iba, že to neprospieva motoru /aspoň si to myslím/

To sy piš že motor dostává na řit a to pořádně,proto to svému míláčkovy nedělám ,to radši budu o něco dřív chodit tankovat:bojim:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dufi

Já se svým Jeanem snažím nejezdit pod 2000 otáček. Myslím si, že pak je to dost podtočený a jak jste už psali - opotřebení motoru...

tak ja se naopaksnazim jezdit kolem max. kroutaku - tj.1750ot. - znamena to, ze podtacim motor ? Domnival jsem se , ze motor nicim kdyz ho nutim \"tahnout pod plynem\" na nizkych otackach, ale kdyz mam rychlost, tak bych to jako podtaceni asi nenazval - ale mohu se mylit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lamancha

Původně zaslal: dufi

Já se svým Jeanem snažím nejezdit pod 2000 otáček. Myslím si, že pak je to dost podtočený a jak jste už psali - opotřebení motoru...

tak ja se naopaksnazim jezdit kolem max. kroutaku - tj.1750ot. - znamena to, ze podtacim motor ? Domnival jsem se , ze motor nicim kdyz ho nutim \"tahnout pod plynem\" na nizkych otackach, ale kdyz mam rychlost, tak bych to jako podtaceni asi nenazval - ale mohu se mylit.

Tiez si myslim...!... ked motor len udrzuje rychlost, tak je to v pohode. Je jasne, ze neni dobre prudko zrychlovat na 5-ke v 50 km/h....

Podla mna kym je motor nad 1000rpm, tak sa nieje co obavat... neni podtoceny... len akurat natolko nezrychluje :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...